BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15 СЕРПНЯ 2000 року |

А якщо завтра війна?

Вимкнення електроенергії та газу зачіпає і військові частини, які завжди повинні бути боєздатними

ВІЙСЬКО

Зоряна ІЛЕНКО

Пригадуєте, як військовослужбовець однієї з військових частин Львівщини зустрів останній Старий Новий рік пострілами з украдених автоматів? Мешканці села Суховоля Городоцького району та околиць Винників таки добряче налякалися, коли почули такий собі “салют”. Однак справжній переполох стався у самій військовій частині, з території якої (а вона мала би пильно охоронятися, адже це секретний військовий об’єкт) безслідно зник військовослужбовець строкової служби, та ще й із двома автоматами з повними магазинами. За тривогою було піднято значні сили військової контррозвідки, патрульних, працівників міліції. Дезертира спіймали кремезні спецназівці у квартирі на вулиці Левандівській, а зброю, яка здатна покласти дві роти солдатів, відшукали у знайомої військовослужбовця під подушкою дивану.
Спитаєте, до чого тут вимкнення електроенергії? Але ж світло – це і сигналізація, під якою всі військові частини Львівщини зберігають зброю та бойове устаткування. А якщо зважити на те, що останнім часом вимкнення як світла, так і газу почастішали, то наслідки можуть бути непередбачуваними.

Щодо вимкнення світла, то невідомо, чи не доведеться всім військовим частинам до кінця року страждати від нестачі електроенергії, адже ситуація в енергетиці на Львівщині таки погіршилася. На нещодавній прес-конференції керівництва ВАТ “Львівобленерго” заступник голови правління Олексій Андрощук зауважив, що нині запас палива на станціях становить не більше одного мільйона 200 тисяч тонн, тоді як минулого року було 2,5-3 мільйони. А для того, щоби взимку нормально освітлювати всі помешкання, підприємства і військові частини, потрібно щонайменше п’ять мільйонів тонн палива.

Можна передбачити, що вимикатимуть у першу чергу боржників. Бригада внутрішніх військ в/ч 4114 наразі заборгувала за спожиту електрику трохи більше, ніж за місяць. За словами командира бригади Володимира Білохвоста, оплата залежить не конкретно від їхньої бригади, оскільки її здійснює квартирно-експлуатаційна частина. Однак є всі сподівання, що вимкнення не станеться, а борг буде вчасно погашено, оскільки бригада внутрішніх військ веде постійне бойове чергування. Якщо відімкнути газ, то близько 800 солдатів і офіцерів залишаться без харчування, адже їдальня працює на газопостачанні, в разі ж вимкнення електроенергії перестане працювати вузол зв’язку і сигналізація. А сигналізація – це доступ до зброї, до складів.

Що ж стосується конкретики, то через борги за постачання електроенергії на початку серпня майже на добу було припинено роботу двох газових розподільчих станцій, які подають газ до Львова – і Винники, і Холодновідка без попередження залишилися без газу.

Розповідає заступник командира військової частини А 2627 (дислокована у Винниках), яка спеціалізується з урядового зв’язку і підпорядкована Службі безпеки України, Анатолій Авдєєв:

– Наскільки мені відомо, без газу залишилася не лише наша частина, але й усі Винники. Досі ми достеменно не знаємо причини вимкнення газу. Подейкують, що, можливо, сталася якась аварія у газовій мережі. Повідомлення мас-медіа, що наша військова частина залишилася без гарячого харчування, не зовсім відповідає дійсності. Несучи бойове чергування, ми лишень перейшли на польові похідні умови, себто гаряче харчування солдати отримувати з похідних кухонь. Крім того, варто зазначити, що, крім цього випадку, ні газу, ні води, ні світла нам не вимикали”.

Зараз фахівці стверджують, що Львів газом забезпечений. А от в області ситуація гірша. Трускавець, Борислав, Дрогобич страждають від його відімкнення, оскільки через заборгованість за електроенергію вимикають газорозподільчі та газозаправні станції. Підприємці Дрогобича та Стебника оцінюють свої втрати за добу сумою понад 700 тис. грн. (сюди входять і зриви контрактів). Як говорять у “Львівтрансгазі”, збитків можна було б уникнути, якби керівництво “Львівобленерго” погодилося на взаємозаліки. Загалом система “Львівтрансгаз”, за попередніми даними, заборгувала “Львівобленерго” щонайменше 7 млн. грн.

Від початку року “Львівтрансгаз” отримав від “Західенерго” за транзит свого газу близько 2,7 млн. грн. “живих” коштів. Причому домігся цього припиненням постачання газу – бо не розрахувалися за транзит.

На сьогодні жодна військова частина не зверталася із позовами про збитки внаслідок вимкнення газу чи електрики. Одна з причин – усі вони не мають великих заборгованостей і їх не вимикають. Бувають випадки, що підприємство заборгувало і не може висувати претензій. Те ж стосується і військових частин. Однак керівництво різних військових частин, що дислокуються на Львівщині, запевняло, що в них таке не трапляється. Щоправда, заступник голови правління з обліку газу Володимир Король зауважив, що газ таки вимикали у деяких військових частинах, згідно з відомою вже постановою Кабінету Міністрів № 59, проте в яких саме, він не назвав.

POSTUP - ПОСТУП
№136 (580),
15 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Віктор Ющенко кинув шахтарям рукавичку
·Львів напередодні гангстерської війни

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Відкрито пам"ятник Мар"янові Панчишину
·Київські гроші прикрасять Львів
·Розгадані таємниці
·КІЛЬКА СЛІВ
·Суди стануть доступнішими
·Обмежити можливість зловживань
·9 років без Богдана Котика

НАША СТОЛИЦЯ
·А якщо завтра війна?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Затриманий літак залишається в Європі
·Жулинський contra РПЦ
·Між Сходом і Заходом
·Ющенко кинув шахтарям рукавичку

ПОСТУП У СВІТ
·Кривава фієста в Іспанії
·Арафат шукає союзників
·Третій шлях німецьких католиків
·Росія будує - Америка бомбардує
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Україна "здає" газову "трубу"
·Disney оштрафували за плагіат
·СВІТ

АРТ- ПОСТУП
·Опис проекту
·Книги - знову дефіцит?

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА ПОСТУПУ
·Зроби мені лобі
·Сучасний лобізм у світі

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Чудо над Віслою завдяки українцям
·Родом русин, за національністю поляк

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·ЛИСТИ ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд вимучив перемогу
·"Таврія" вклякла на "Україні"
·"Летючий фін" повертається на першу сходинку
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мадонна народила другу дитину
·ГОРОСКОП