А "Сталь" здобуває першу перемогу у Вищій лізі

Чемпіонат України з футболу. Вища ліга. 6-й тур.
“Карпати” (Львів) – “Таврія” (Сімферополь) – 4:1 (3:0)
Львів. Стадіон “Україна”. 6000 глядачів. Суддя: Вадим Шельменко (Київ)
“Карпати”: Стронцицький – Павлюх, Вільчинський, Назаров, Шукатка – Вовчук (Шаран), Толочко, Єсип (Хома), Лучкевич – Швед (Карабута), Покладок
Голи: 1:0 Єсип, 13', 2:0, Назаров 40' з пенальті, 3:0 Єсип, 45', 3:1 Антюхін, 48' з пенальті, 4:1 Швед, 59'.
Попереджені: Павлюх – Назаров.
Вилучений Кунденок, 60'.

Сказати, що команда з Криму є для “Карпат” важким суперником – це взагалі нічого не сказати. Взагалі ж, до звітного матчу львів’яни лише чотири рази відчували радість перемоги. Решта матчів закінчувалися або внічию, або поразками. І ось “Карпати” прорвало. Навіть за часів Маркевича (з такими зірками, як Гецко, Мізін, Паляниця, Ковалець) львів’янам не вдавалося здобути перемогу з таким великим рахунком.

Проте давайте повернемося до звітного матчу. Вболівальники, незважаючи на гарну погоду, продовжують ігнорувати гру команди. Цього вечора на стадіоні “Україна” було тільки 6 тисяч прихильників “Карпат”. Але вони не пошкодували, що прийшли на цей футбольний матч. “Карпати” показали найкращу гру в цьому сезоні. Лише упродовж перших 10 хвилин сімферопольці намагалися щось протиставити господарям. На 8 хвилині єдину слушну нагоду у першому таймі втратив Кунденок. А вже потім – пішло-поїхало. Захист гостей почав “тріщати”, їх становище погіршувалося з кожною хвилиною. І на 13 хвилині перший гол у складі “Карпат” забив Богдан Єсип. А чудову передачу Богдану віддав Назаров. Забитий гол не заспокоїв господарів, тож вони продовжували тіснити гостей. Небезпечні моменти коло воріт Величка виникали один за одним. На 35 хвилині суддя не наважився призначити пенальті за збиття у штрафній гостей Толочка, але вже за другим разом київський суддя Віктор Шельменко не вибачив кримчанам – і за те, що Кунденок збив з ніг Покладка, цього разу було призначено пенальті, який чітко реалізував Назаров. Здавалося, що у першому таймі голів глядачі вже не побачать, проте цілком інакше думав Єсип, котрий, на останній хвилині обігравши захисника сімферопольців, змусив голкіпера гостей капітулювати втретє.

Другий тайм розпочався для господарів не найкраще. Кримчани після серйозних “розборок” у роздягальні прокинулися. І тепер уже вони контролювали перебіг подій на футбольному полі. Як наслідок, на 48 хвилині не витримали нерви у Шукатки, який на власному штрафному майданчику збив Мітрофанова. Суддя призначивє пенальті, що його чітко реалізував Антюхін. Та й це ще не все, бо кримчани втратили ще одну стовідсоткову можливість скоротити рахунок. Спершу Мітрофанов, а потім і Трапаїдзе двічі “розстрілювали” Стронцицького, та в обох випадках наш голкіпер зіграв бездоганно. Схоже, цей епізод знову вибив з колії гостей – і вони втратили ініціативу. А “Карпати” – навпаки, вони додавали у грі з кожною хвилиною. І після того, як на підступах до штрафного майданчика гостей збили Шведа, “Карпати” отримали право на пробиття штрафного. І скористалися ним на всі сто. Після навісу Толочка Швед пробив по воротах гостей. Зрештою, в цьому матчі Швед був одним із кращих у команді. А вже через хвилину за грубу гру проти Павлюха отримав червону картку Кунденок. Після чого все стало зрозуміло остаточно...

Загалом, своєю грою “Карпати” приємно дивують своїх уболівальників – і що далі то більше. Навіть при рахунку 4:1 львів’яни продовжували атакувати. Здавалося, що їм хтось поставив завдання забити 6, а може, 7 м’ячів. І найцікавіше, що ніхто не випадав зі складу. Хоча не можемо не відзначити два потужні провали в другому таймі захисних редутів господарів. І добре, що гості не скористалися з ситуації.

Що ж, уперше за історію матчів Чемпіонату України “Карпати” здобули велику перемогу над “Таврією”. А вже на післяматчевій прес-конференції тренер гостей Олександр Іщенко зазначив, що “Карпати” сьогодні за всіма статтями були сильніші. І що при бажанні львівські гравці могли забити 6 чи й 9 м’ячів. А наставник львів’ян Лев Броварський наголосив на тому, що особливо вдало зіграли у стартовому складі Єсип та Швед.

Результати решти матчів:
“Сталь” (Алчевьк) – “Кривбас” (Кривий Ріг) – 1:0 (Божко, 74'). 8000 глядачів. Попереджені: Цвік –Пономаренко, Грановський. Вилучений на 69 хвилині за навмисний удар в обличчя Гецко. Ну, от і сталося: “Сталь” здобула першу перемогу. І над ким? – над самим “Кривбасом”! Щось знову негаразд у Кривому Розі: здали нерви в Івана Гецка, якого було вилучено з поля.

ЦСКА – “Дніпро” – 1:1 (Косирін, 11' – Cпевак, 5'). 3500 глядачів. Попереджені: Євтушок, Кирлик – Полтавець, Поклонський.
“Нива” (Тернопіль) – “Металург” (Маріуполь) – 1:1 (Литинський, 70' – Гайдаш, 42'). 4000 глядачів. Попереджені: Лапа, Хоменко – Таран, Дірявка).
Матч “Ворскла” – “Металург” З. відбувся вчора пізно ввечері, матч “Шахтар” – “Металіст” – 17 серпня, “Металург” Д – “Динамо” – 13 листопада.