BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-13 СЕРПНЯ 2000 року |

Токсикодермія невстановленої етіології

Ракетне паливо "косить" жителів села Болеславчик

КАТАКЛІЗМИ

Маркіян ВИШНЕВИЙ

Більш як 150 осіб (серед яких є 45 дітей), які постраждали від невстановленого захворювання, виявлено в Первомайському районі Миколаївської області. Кількість потерпілих від токсикодермії невстановленої етіології становить 25% від усього населення села Болеславчик. Крім того, зафіксовано 2 випадки повторного захворювання вже після проведеного курсу лікування.
За фактом забруднення довкілля Первомайською районною прокуратурою порушено кримінальну справу за статтею 228 Кримінального кодексу України. Відповідача не визначено.

Хворі з’явилися також у двох сусідніх селах Первомайського району – Чаусово і Лиса Гора (50 кілометрів від Болеславчика). Діагноз районних медиків – токсикодермія невідомої етіології, тобто отруєння невстановленими хімічними речовинами.

У Первомайському районі схиляються до думки, що джерелом зараження є високотоксичне ракетне паливо – гептил. За розповідями місцевих жителів, як передає кореспондент агентства, в 1978 році в одній із шахт, розташованих просто на території села Болеславчик, була похована ракета. Колись у цій шахті сталася НП: вилилося високотоксичне паливо, внаслідок чого загинули люди. Після цього протягом 50 років шахту не можна було чіпати, однак сільрада дала дозвіл одній із місцевих сімей на вибір металобрухту з тої поганої слави шахти. За свідченням очевидців, звідти було видобуто близько 50 тонн металу.

Тоді ж на шахті було помічене червоно-коричневе світло, а потім – сиза хмара. В околицях став відчуватися запах сірководню.
На початку червня цього року в селі з’явилися перші хворі. Симптоми – сонливість, висипання на шкірі, втрата апетиту, сухий кашель, непритомність і погіршення зору.

Як припускають жителі села, причиною отруєнь стало розкриття поховання ракети. Офіційного пояснення від представників трьох науково-дослідних інститутів з Києва, Харкова і Черкас не надійшло. Є декілька версій, які поки що не підтвердилися, у землі та у воді виявлено азот і нітрати, вміст яких перевищує норму – іноді в 15 разів.

До роботи готується приступити ще одна комплексна комісія. Облдержадміністрація виділила 17 тис. грн. на лікування хворих і 14 тис. грн. на заходи щодо санітарного очищення місцевості. Районна лікарня витратила близько
35 тис. грн. Зусилля з рекультивації земель, обробки питних колодязів є малоефективними. Серед населення проводиться роз’яснювальна робота,
оскільки навколо – безліч подібних, чіпати які небезпечно.
Цього тижня 34 жителі села Чаусово, з яких 32 дитини, госпіталізовані з діагнозом “токсикодермія невстановленої етіології”. За попередніми висновками районної комісії, причиною захворювання могло стати перевищення концентрації нітратів у криничній воді.

А в Міністерстві оборони України (як і у випадку з влучанням ракети у житловий будинок в Броварах) поки що спростовують причетність військових до болеславчицького явища. “Яких-небудь аварій на місці дислокації ракетної установки біля села Болеславчик Первомайського району Миколаївської області, які б спричинили б витік токсичного палива гептилу і людські жертви, з 1978 року по нинішній час не було, ми перевіряли”, – заявив начальник Центру забезпечення реалізації договорів з ліквідації стратегічного озброєння 43-ї ракетної армії Збройних Сил України Володимир Шаповалов. В. Шаповалов також виключає версію, що в розкопаному похованні було рідке паливо гептил, яке спричинило масове отруєння жителів Болеславчика.

“Жодна лабораторія, яка проводила дослідження, не виявила слідів палива, це – тільки одна з трьох версій”, – зазначив він, підкресливши, що “нині ніхто не може сказати точно, що стало причиною отруєнь”, оскільки немає остаточних висновків.

POSTUP - ПОСТУП
№135 (579),
12-13 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Скарби Президента Кучми
·Гривня почала рухатися

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Літні балачки про зимові холоди
·Надзвичайних ситуацій в області не бракує
·Забути не маємо права
·КІЛЬКА СЛІВ
·На ООН надійся, але розвивайся сам
·Довгоочікувана школа
·По львівських селах гуляє одинокий тиф

НАША СТОЛИЦЯ
·Мирон Борисевич: Щоби зрозуміти пацієнта, лікар повинен бачити його сім"ю
·Прокуратура опротестувала "аудіоекологічну" ухвалу міськради
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·АН-70 продовжує здіймати бурю
·Україна в очікуванні міжнародного прориву
·Токсикодермія невстановленої етіології

ПОСТУП У СВІТ
·745 мільйонів за згвалтування
·Вундеркінд із пробірки
·Плата за вдосконалення суспільства
·Горбачов повертається
·Смерть за фальшування
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Нагороди для обленерго
·На нас суне еротичний бізнес
·Британці - "функціонально непридатні"
·СВІТ

МОНАРХІЇ В ПОСТУПІ
·Боже, бережи королеву!
·Монархія крізь призму тисячоліть

АРТ-ПОСТУП
·Past-moderne (post-moderne?...) - "нонстоп" і "фореве"

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·За Вифлеємською зорею, але дорогою істини

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Живі тварини

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд мусить побити "Тихенького"
·На Олімпіаді в Сиднеї не буде жодного легкоатлета з Львівщини
·Василь Іванчук: "Каспаров і Крамник мене абсолютно не цікавлять"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Чоловіча мода і папараці
·ГОРОСКОП