BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-13 СЕРПНЯ 2000 року |

Україна в очікуванні міжнародного прориву

ІНІЦІАТИВИ

Степан ЮРАС

Про те, що український уряд ініціював проведення спеціального засідання Ради Безпеки ООН, українські мас-медіа вже, хоч і скупо, але повідомляли. Проте до останнього часу цьому факту не надавали особливої ваги, позаяк за роки своєї незалежності Україна хоч і мляво, але час від часу видавала на-гора грандіозні міжнародні ініціативи. Та лише деякі з них (та й то – у значно урізаній версії, так що, як наслідок, Україна перетворювалася на рядового учасника міжнародних акцій) набували реальних обрисів.

Але, здається, в останньому випадку ситуація виглядає більш оптимістично. Оонівська ініціатива України вже підтримана 123-ма зі 188 країн-членів ООН. Саме стільки їх заявило про намір брати участь у засіданні Ради Безпеки ООН, яке пройде на найвищому рівні 7 вересня в Нью-Йорку. Підтвердили свою участь у засіданні РБ ООН президенти провідних країн світу (США – Білл Клінтон, Російської Федерації – Володимир Путін, Франції – Жак Ширак), прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, глава Китайської Народної Республіки Цзянь Цземінь, глави держави або урядів усіх країн – членів РБ ООН.

Відтак – після нещодавнього (у 1998-1999 роках) головування України в особі екс-міністра закордонних справ, а нині шефа НРУ Геннадія Удовенка на 52-й сесії Генеральної Асамблеї ООН – це вже другий вдалий ООН-проект української дипломатії.

“Тема засідання РБ ООН – роль Ради Безпеки у підтримці міжнародного миру і безпеки; зокрема, в Африці, – була прийнята не випадково і була предметом обговорення і консенсусного підходу, – сказав в інтерв’ю “Поступу” начальник управління міжнародних організацій МЗС Сергій Боровик. – Ми виходили з того, що тема саміту РБ ООН повинна відповідати тим реаліям, якими сьогодні живе світова спільнота, і тим завданням, які стоять перед цією організацією. Особливий наголос робитиметься на військових конфліктах в Леоні, в Конго, в Анголі, а також між Ефіопією й Еритреєю.”

У вересні в РБ ООН буде головувати африканська країна Малі. Згідно з існуючими правилами, країна, яка головує в РБ ООН, має пріоритетне право встановлювати тематику засідань. Делегація Малі від початку підтримала ініціативу України. Майже відразу ж із пропозицією України погодилися й Сполучені Штати, однак висунули побажання, щоби засідання завершилося якимись конкретними результатами. Тому за результатами засідання РБ ООН планується прийняти документ конкретних дій, над яким зараз працює українська делегація в Нью-Йорку.

А у прес-службі Президента України особливо наголосили на тому, що засідання Ради Безпеки ООН на найвищому рівні, яке відбудеться 7 вересня в Нью-Йорку, буде другим за 55-річну історію існування ООН. Перший такий саміт відбувся у 1992 році.

Ухваливши рішення про проведення засідання з метою обговорення перспектив підтримки міжнародного миру і безпеки в XXI сторіччі, Рада Безпеки ООН підтримала ініціативу президента України Леоніда Кучми про проведення в рамках Асамблеї Тисячоліття саміту РБ ООН.

“Підтримка цієї ініціативи з боку членів РБ ООН стала визнанням ролі України як важливого чинника міжнародного миру і безпеки, ще одним свідченням зростаючої ролі й авторитету України в сучасних міжнародних відносинах”, – зазначили речники Президента.

Довідка “Поступу”
Рада Безпеки ООН є основним органом Об’єднаних Націй. Згідно із Статутом Організації Об’єднаних Націй, Рада Безпеки несе основну відповідальність за підтримку міжнародного миру і безпеки і може бути скликана в будь-який час дня або ночі у разі виникнення загрози миру. Рада складається з 15 членів. П’ять із них – Китай, Російська Федерація, Об’єднане Королівство, Сполучені Штати і Франція – є постійними членами. Інші 10 членів Ради обираються Генеральною Асамблеєю на дворічний термін. Рішення Ради вважаються прийнятими, коли за них подані голоси дев’яти її членів. Виняток становлять голосування з процедурних питань, де рішення не може бути прийнято, якщо будь-хто з постійних членів Ради проголосує проти, тобто використає своє право вето. Рішення Ради є обов’язковими для всіх держав-членів ООН.

POSTUP - ПОСТУП
№135 (579),
12-13 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Скарби Президента Кучми
·Гривня почала рухатися

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Літні балачки про зимові холоди
·Надзвичайних ситуацій в області не бракує
·Забути не маємо права
·КІЛЬКА СЛІВ
·На ООН надійся, але розвивайся сам
·Довгоочікувана школа
·По львівських селах гуляє одинокий тиф

НАША СТОЛИЦЯ
·Мирон Борисевич: Щоби зрозуміти пацієнта, лікар повинен бачити його сім"ю
·Прокуратура опротестувала "аудіоекологічну" ухвалу міськради
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·АН-70 продовжує здіймати бурю
·Україна в очікуванні міжнародного прориву
·Токсикодермія невстановленої етіології

ПОСТУП У СВІТ
·745 мільйонів за згвалтування
·Вундеркінд із пробірки
·Плата за вдосконалення суспільства
·Горбачов повертається
·Смерть за фальшування
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Нагороди для обленерго
·На нас суне еротичний бізнес
·Британці - "функціонально непридатні"
·СВІТ

МОНАРХІЇ В ПОСТУПІ
·Боже, бережи королеву!
·Монархія крізь призму тисячоліть

АРТ-ПОСТУП
·Past-moderne (post-moderne?...) - "нонстоп" і "фореве"

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·За Вифлеємською зорею, але дорогою істини

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Живі тварини

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд мусить побити "Тихенького"
·На Олімпіаді в Сиднеї не буде жодного легкоатлета з Львівщини
·Василь Іванчук: "Каспаров і Крамник мене абсолютно не цікавлять"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Чоловіча мода і папараці
·ГОРОСКОП