BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 12-13 СЕРПНЯ 2000 року |

Прокуратура опротестувала "аудіоекологічну" ухвалу міськради

Знову можна буде слухати аморальні пісні у громадських місцях

ЗАКОННИКИ

Іванка ПОПОВИЧ

Читачі “Поступу” досить добре ознайомлені з ухвалою сесії міськради “Про захист звукового середовища в м. Львові” та реакцією на неї політичних партій та громадських організацій – як позитивною, так і негативною. Парадоксально, але як тільки у Львові більш-менш стихнули пристрасті навколо обговорення цієї ухвали, не забарилася й реакція прокуратури.

Прокуратура Львова, здійснивши перевірку цієї ухвали щодо дотримання та правильного застосування законів органами місцевого самоврядування, опротестувала пп. 2, 3, 6 названої ухвали, вважаючи їх такими, що не відповідають вимогам Конституції України та законам України.

Нагадаємо формулювання перелічених у протесті прокуратури пунктів ухвали:
п. 2. “Тимчасово, до прийняття Положення, оголосити мораторій на трансляцію і виконання пісень аморального змісту та низького естетичного рівня на вулицях, площах і в громадському транспорті м. Львова”;

п. 3. “При видачі дозволів на здійснення торгівлі та громадського харчування відділ торгівлі та побуту департаменту економічної політики та ресурсів та районним адміністраціям Львівської міської ради обов’язковою умовою передбачити на час дії мораторію виконання його положень у приміщеннях здійснення цієї діяльності”.

п. 6. “Відповідальність за порушення пунктів 2 і 4 цієї ухвали прирівняти до порушень ст. 182 Кодексу про адміністративні правопорушення; передбачені адміністративні штрафи за ці порушення скеровувати на покращання матеріально-технічної бази: Львівського міського управління УМВСУ у Львівській області (50%); житлово-експлуатаційних управлінь за місцем розташування порушників (20%); управління муніципальної дружини (30%)”.

За висновками прокуратури Львівська міськрада, ухвалюючи положення пп. 2, 3, 6, встановила новий склад адміністративного правопорушення, яке прирівняла до порушення, передбаченого ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення “порушення тиші в громадських місцях”. Внаслідок таких дій Львівська міська рада незаконно перебрала на себе функції законодавчого органу. Крім цього, вказаний у п. 6 ухвали порядок скеровування адміністративних штрафів суперечить вимогам ст. 10 Закону України “Про державний бюджет України на 2000 рік”, яка регламентує порядок зарахування адміністративних штрафів”. Міський голова спрямував цей Протест на розгляд депутатами під час чергового засідання сесії Львівської міської ради.

КОМЕНТАРІ
Ігор Мельник, депутат Львівської міської ради:
Протест прокуратури не став для мене несподіванкою. Сама ухвала має більше політичний характер і була викликана надзвичайними обставинами, що склалися внаслідок вбивства Ігоря Білозора.

На жаль, законодавство України не має достатніх механізмів захисту державної мови, звукового середовища. Тому депутати вирішили створити нормативний акт у межах своїх повноважень. Прокуратура вважає, що ці повноваження дещо перевищені. Протест буде розглядатися на сесійному засіданні ради, і тоді депутати шляхом голосування висловляться чи вони згодні з ним, чи ні.
Ухвала викликала великий резонанс далеко за межами України. Аналогічні ухвали було прийнято в деяких інших містах.

І хоча жодний нормативний акт не дає визначення “аморального змісту та низького естетичного рівня”, всі прекрасно розуміють, про що йдеться. Виконавчий комітет міської ради повинен розробити відповідне положення, у прийнятті якого візьме також участь міський прокурор – як член цього колегіального органу. І коли депутати це положення затвердять, ухвала № 699 втратить свою чинність як тимчасовий захід.

Степан Середа, голова ЛОО УРП:

Ми вважаємо, що ухвала сесії Львівської міської ради “Про захист звукового середовища у м. Львові” була зроблена похапцем, некваліфіковано і юридично неправильно. І, в принципі, прокуратурі в даному випадку видніше. Ми приділили багато уваги рішенню сесії облради про стан функціонування української мови в області. Оскільки вони з нами охоче співпрацювали, то їх рішення є набагато фаховішим і юридично грамотним. А депутати міської ради занадто поспішали, щоби випередити рішення обласної ради, тому й видали некваліфіковану ухвалу, окремі пункти якої тепер опротестувала прокуратура, визнавши їх такими, що не відповідають вимогам Конституції України та законам України.

Олександр Свістунов, “Русское движение Украины”:
Про те, що буде таке рішення прокуратури, я знав ще раніше, коли був у Києві в Адміністрації Президента. Там йшла мова про цю ухвалу сесії міськради та про те, що вона неконституційна. Я дуже схвально відгукуюся про рішення прокуратури, і це не стосується лише росіян, а й усіх національностей. Вважаю, що Львівська міська рада має для вирішення багато інших проблем соціального характеру – це проблеми з водопостачанням, сміттям, освітленням та безліч інших, які треба вирішувати в першу чергу. І не потрібно створювати штучні проблеми. На мою думку, коли в ефірі звучить всяка музика, то це демократично. Я вважаю, що основною проблемою депутатів міськради є те, що вони приймаючи рішення та ухвали, маючи на меті вирішення якоїсь проблеми, не запрошують до обговорення тих, кого це рішення буде стосуватися.

POSTUP - ПОСТУП
№135 (579),
12-13 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Скарби Президента Кучми
·Гривня почала рухатися

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Літні балачки про зимові холоди
·Надзвичайних ситуацій в області не бракує
·Забути не маємо права
·КІЛЬКА СЛІВ
·На ООН надійся, але розвивайся сам
·Довгоочікувана школа
·По львівських селах гуляє одинокий тиф

НАША СТОЛИЦЯ
·Мирон Борисевич: Щоби зрозуміти пацієнта, лікар повинен бачити його сім"ю
·Прокуратура опротестувала "аудіоекологічну" ухвалу міськради
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·АН-70 продовжує здіймати бурю
·Україна в очікуванні міжнародного прориву
·Токсикодермія невстановленої етіології

ПОСТУП У СВІТ
·745 мільйонів за згвалтування
·Вундеркінд із пробірки
·Плата за вдосконалення суспільства
·Горбачов повертається
·Смерть за фальшування
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Нагороди для обленерго
·На нас суне еротичний бізнес
·Британці - "функціонально непридатні"
·СВІТ

МОНАРХІЇ В ПОСТУПІ
·Боже, бережи королеву!
·Монархія крізь призму тисячоліть

АРТ-ПОСТУП
·Past-moderne (post-moderne?...) - "нонстоп" і "фореве"

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·За Вифлеємською зорею, але дорогою істини

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Живі тварини

СПОРТ-ПОСТУП
·Голіфілд мусить побити "Тихенького"
·На Олімпіаді в Сиднеї не буде жодного легкоатлета з Львівщини
·Василь Іванчук: "Каспаров і Крамник мене абсолютно не цікавлять"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Чоловіча мода і папараці
·ГОРОСКОП