СВІТ
Попит на іпотечні банки
Один із найбільших банків Великобританії – Barclays – має намір купити англійський іпотечний банк Woolwich. А його конкурент, банк Lloyds TSB, має намір укласти подібну угоду з іншим великим англійським іпотечним банком Cheltenham&Gloucester. Сума, яку запропонував Barclays за операцію з Woolwich, склала 8,3 млрд. дол., що на 35% дорожче вартості ринкових котирувань акцій банку. Як заявляють представники банків, вони мають намір зосередити свої зусилля на бізнесі в Інтернеті й електронній комерції, де обидва банки працюють доволі успішно. Особливо своєю увагою до Інтернету прославився Barclays, який недавно закрив 171 відділення по всій країні і запропонував клієнтам працювати з ними через Інтернет.
Коштовне злиття
Компанії – розробники програмного забезпечення для Інтернету Software.com і Phone.com оголосили про майбутнє злиття в формі обміну акцій. Сума операції відповідно до поточних курсів цінних паперів її учасників становитиме 6,8 млрд. дол. Це злиття, на думку компаній, повинно призвести до виникнення лідера індустрії безпровідних комунікацій. Акціонери кожної з двох фірм володітимуть половиною нової компанії, назва якої поки що не визначена. Трансакція повинна завершитися до кінця року. Нова компанія буде займатися розробкою програмного забезпечення для
e-mail, голосової пошти, безпровідного доступу до Інтернету та інших послуг, пов’язаних з мережею.
“Кодекс одягу”
На Чиказькій торговій біржі (Chicago Mercantile Exchange) трейдерам нагадали про необхідність дотримуватися “кодексу одягу” і випустили нову постанову, яка вимагає носити взуття на каблуках не вище п’яти сантиметрів. Це суворе правило з’явилося після того, як багато трейдерів, чоловіки і жінки, стали носити взуття на платформі, щоб у прямому значенні піднестися над конкурентами й отримати перевагу під час торгів. Також керівництво біржі вважає, що високі каблуки стали причиною численних вивихів і травм на роботі. За дотриманням нового правила стежитиме охорона, яку зобов’язали вказувати на порушення. Спочатку порушників будуть просто наполегливо прохати змінити взуття. Представники біржового комітету кажуть, що їх головною турботою є безпека і здоров’я учасників торгів.
Наслідки японської інтервенції
Золотовалютні резерви Японії досягли нового рекордного рівня в
344,85 млрд. дол. Збільшення запасів іноземної валюти, що триває восьмий місяць підряд, пов’язане з потужною валютною інтервенцією з боку уряду і Японського банку. Друге місце за обсягами золотовалютних запасів утримують 11 країн ЄС, сукупний баланс яких на кінець травня дорівнював 267,8 млрд. дол. За ними йдуть Китай, Тайвань і Гонконг, де обсяг резервів складає, відповідно, 160,1 млрд.,
114,3 млрд. і 93,9 млрд. доларів. США за обсягом золотовалютних резервів – 68 млрд. дол. – займає лише 8-ме місці на світі, інформує Kyodo News.
|
|