BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8 СЕРПНЯ 2000 року |

Збери та виграй

"ПИВНИЙ КОНКУРС"

Одарка НЕПИЙВОДА

Всі дороги міста ведуть до центру. Мабуть, тому біля найбільш центрального пам’ятника – Кобзареві – завжди людно. Старше покоління надовго тут не затримується, а ось молодь буквально просиджує свою молодість.

Цьогорічне літо оригінальністю не вирізняється, й ось уже другий місяць постать по-справжньому народного поета височить над галасливою юрбою. Люди збираються колоритні та неформальні. Незважаючи на кількість, яскравість і галасливість осіб, плящину пива можна побачити біля кожного.

Отак, ховаючись у тіні каштанів, із бурштиновим напоєм у руках і з привабливою особою поряд, відпочивала я після життєвої метушні. Та щойно зручно вмостилася, як збоку цілком логічне: “Смачного!”. “Дякую!” – відповідаю, оглядаючи скромно вдягнутого чоловіка. “Тільки пляшку віддасте мені потім?” - запитує, наче просить. Так і розговорилися.

Пляшки збирає другий рік, бо на 60 гривень пенсії прожити важкувато: “Спочатку як просив, мені дихання перекривало, не міг слова сказати”, – говорить, заглиблюючись в особисте. Згодом його монологічна розповідь нагадує сповідь – таку собі розмову про наболіле. Все життя пропрацював будівельником. І наче на підтвердження цього: “Во, видите, які руки. У тролейбусі триматися не можу – німіють”. Переніс дві операції...

Так і блукає собі від самотнього холостяка до закоханої пари чи юрби ролерів у пошуках плящини, причому порожньої.

– Скільки ж ви за день назбируєте? – запитую.
– Пляшок 7-8. Потім у кіоски – по 10 копійок.

Не треба бути математиком, аби “осягнути” величину його щоденного заробітку. Та ось у сусідської пари з’явилася порожня плящина, і випадковий знайомий почимчикував туди.

Як виявилося згодом, недарма. Звідки й узялася бабуся-конкурентка, і зчинилася сварка. Ситуація набувала кумедного характеру. Хлопець, котрий тримав плящину вартістю смішних 10 копійок, дивився на двох дорослих людей, котрі активно розмахували руками та сипали лайкою, з подивом і відразою. Таких, як він, багато, – не любить нарід прохачів.

Потім я розмовляла з бабцею-конкуренткою. Мабуть, ні – говорила вона, а я... ніяково кивала головою. Ще одна сповідь, іще одна знівечена доля, ще одне поламане життя. “А то життя?” – ставить одне з риторичних запитань.

До речі, назвати свої імена обоє співрозмовників навідріз відмовилися. Чи то боячись, чи то не нав’язуючись. Ось іще одна банальність – стереотипне мислення. А скільки отаких?

Хтось скаже: “Самі винні – вчитися треба було”. Або ж: “Це боротьба за існування – таке життя”. Але майже всі, байдуже знизуючи плечима, перегорнуть сторінку, щоби поцікавитися, як просувається процес над Лазаренком, чи про чергову Моніку для президента.

А в цей момент вони – гравці в пивну лотерею з поправкою на свої потреби – будуть блукати в пошуках дріб’язкового заробітку, щоби виграти у долі ще пару днів існування в місті безнадії.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (576),
8 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Коштовні крихти
·Кінець банківського раю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Паличка Коха наступає
·ЛАЗ однією рукою гладять, а іншою - б"ють
·КІЛЬКА СЛІВ
·ВЕЗ "ЯВОРІВ" опинилася перед загрозою закриття
·Пристрасті навколо газу

НАША СТОЛИЦЯ
·Комуністи заробляють мільйони
·Збери та виграй
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Тимошенко хоче обминути Росію
·Україна знову програла у тендері
·Скромна привабливість регіонів

ПОСТУП У СВІТ
·Заберіть Че з горілки!
·Стирання меж
·Два єдині кандидати
·Як у часи Франца Йосипа
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ: спочатку санкції, а потім кредити
·Труба в обхід України
·ЄС прогнозує занепад британської економіки
·СВІТ

ТРИБУНА ПОСТУПУ
·Гвалт по-московськи

АРТ-ПОСТУП
·Чого ж дорікати дзеркалу, коли "фейс" як об "тейбл"

КОЛЕКЦІЇ В ПОСТУПІ
·Зачинені двері природи

ЕПІСТОЛЯРНИЙ ПОСТУП
·ЛИСТИ ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Такий футбол нам не потрібен
·Маркевич знову перемагає "Карпати"
·Бубка залишився ні з чим
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Кріс Де Бург - нащадок шпигунів та волоцюг
·ГОРОСКОП