BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 8 СЕРПНЯ 2000 року |

Кінець банківського раю

ЛІХТЕНШТЕЙН

Софія ВІЛЬЧЕК

Незабаром анонімно відкрити рахунок у князівстві Ліхтенштейн стане неможливо. Власті князівства оголосили війну відмиванню грошей, яке процвітало у їхній країні. Вже зараз банки зобов’язані встановлювати особу клієнтів, які відкривають у них рахунок. Найближчим часом власті князівства збираються внести зміни до законодавства, скеровані на боротьбу з “пранням” грошей.

Князівство Ліхтенштейн, Швейцарія, Люксембург, Монако і Гібралтар – ці п’ять держав Європи, на думку Євросоюзу, є центрами з “прання” незаконно отриманих грошей на старому континенті. При цьому Ліхтенштейн часто називають “валютним раєм”, оскільки, крім суворого дотримання таємниці банківських внесків і мінімального податкового навантаження, князівство було єдиною країною в світі, банки якої не вимагали пояснювальних документів про походження коштів, які надходили до них. Відтепер банки зобов’язані з’ясовувати особу вкладників. Це розпорядження влади князівства оцінили як початок кінця ліхтенштейнівського “раю”. Банківські традиції маленького князівства давно викликали роздратування багатьох великих європейських країн. На початку цього року німецький тижневик “Шпігель” опублікував секретний звіт німецької розвідки. Як виявилося, німецька спецслужба тривалий час займалася тотальним прослуховуванням всіх вихідних і вхідних супутникових повідомлень Ліхтенштейну. Висновок звіту був однозначний: Ліхтенштейн перетворився в кримінальну державу, де злочинці з усього світу відмивають свої гроші і відчувають повну безкарність. Після цього Ліхтенштейн провів власне “незалежне розслідування”, для якого спеціально запросили австрійського прокурора Курта Спітцера. Слідство довело, що жодне зі звинувачень Німеччини не має під собою серйозних підстав. Проте спокій у князівстві тривав не довго. У травні за обвинуваченням у причетності до відмивання грошей мафії були заарештовані п’ять впливових осіб із державних та фінансових кіл князівства. В арешті брали участь австрійські слідчі і той самий прокурор.
Очевидно, за час роботи під патронатом влади Ліхтенштейну він усе ж зумів непогано вивчити реалії місцевого бізнесу. Тоді ж Міжнародна комісія з боротьби з незаконним відмиванням грошей включила Ліхтенштейн у “чорний список” країн, які відмовляються приєднатися до міжнародного співтовариства для боротьби з незаконними фінансовими операціями. Князівству дали чітко зрозуміти, що збереження подібного стану справ призведе до жорстких санкцій з боку країн-членів ЄС. Говорили навіть про введення заборони на будь-яке ведення з Ліхтенштейном фінансово-економічної діяльності.

Така наполегливість європейських країн, що вимагають введення в князівстві хоч якогось фінансового контролю, пояснюється досить просто – за деяким даними, у фінансових установах Ліхтенштейну зберігається біля 40 млрд. доларів підозрілого походження.

Тож тепер клієнти банків князівства не зможуть діяти анонімно, а точніше, через довірених осіб. Водночас власті Ліхтенштейну заявили, що будуть, як і раніше, суворо дотримуватися таємниці банківських вкладів.

POSTUP - ПОСТУП
№132 (576),
8 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Коштовні крихти
·Кінець банківського раю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Паличка Коха наступає
·ЛАЗ однією рукою гладять, а іншою - б"ють
·КІЛЬКА СЛІВ
·ВЕЗ "ЯВОРІВ" опинилася перед загрозою закриття
·Пристрасті навколо газу

НАША СТОЛИЦЯ
·Комуністи заробляють мільйони
·Збери та виграй
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Тимошенко хоче обминути Росію
·Україна знову програла у тендері
·Скромна привабливість регіонів

ПОСТУП У СВІТ
·Заберіть Че з горілки!
·Стирання меж
·Два єдині кандидати
·Як у часи Франца Йосипа
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ: спочатку санкції, а потім кредити
·Труба в обхід України
·ЄС прогнозує занепад британської економіки
·СВІТ

ТРИБУНА ПОСТУПУ
·Гвалт по-московськи

АРТ-ПОСТУП
·Чого ж дорікати дзеркалу, коли "фейс" як об "тейбл"

КОЛЕКЦІЇ В ПОСТУПІ
·Зачинені двері природи

ЕПІСТОЛЯРНИЙ ПОСТУП
·ЛИСТИ ПОСТУПУ

СПОРТ-ПОСТУП
·Такий футбол нам не потрібен
·Маркевич знову перемагає "Карпати"
·Бубка залишився ні з чим
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Кріс Де Бург - нащадок шпигунів та волоцюг
·ГОРОСКОП