BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

СВІТ

У США відключають електроенергію
Президент США зобов’язав федеральні агентства в Каліфорнії на 5% знизити енергоспоживання через імовірну енергетичну кризу, передає Бі-Бі-Сі. Позавчора компанія California Independent System Operator (ISO), яка займається постачанням електроенергії, припинила її подачу деяким компаній штату. Це торкнеться і споживачів, які отримують електроенергію за зниженими цінами за умови, що її постачання може бути припинене у випадку аварії. Представники ISO пояснюють енергетичні проблеми “жахливою спекою”, яка викликала підвищення попиту на електрику.

Найбільший іграшковий магазин
Найбільша в США компанія з продажу іграшок Tоys R Us планує збудувати в Нью-Йорку найбільший у світі іграшковий магазин площею понад 9 тис кв. метрів. Як очікується, новий торговий центр відкриється влітку 2001 року. Компанія розраховує, що новий магазин відвідуватимуть понад 20 млн. покупців на рік.

Lockheed Martin купує Comsat
Lockheed Martin за 2 млрд. дол. придбав Comsat Corp. – компанію, що надає доступ до супутникових каналів зв’язку. COMSAT стане частиною Lockheed Martin Global Telecommunications (LMGT) – дочірньої телекомунікаційної компанії Lockheed Martin. Очікується, що річний прибуток нової компанії становитиме 1 млрд. дол. Придбавши COMSAT, LMGT стане найбільшим акціонером двох систем супутникового мобільного зв’язку Intelsat і Inmarsat, зазначає Reuters.

Unilever реструктуризується
Англо-голландська компанія Unilever збирається утворити всередині компанії два великі підрозділи: перший – з виробництва продуктів харчування і другий – з виробництва засобів для домашнього господарства і товарів особистої гігієни. Прибуток Unilever за підсумками другого кварталу 2000 року виріс на 7% в порівнянні з аналогічним періодом 1999 року і досяг
768 млн. євро, інформує Bloomberg.

Паладій у моді
Ціни на паладій виросли до рекордно високого за останні 12 років рівня в 841 дол. за унцію. Зростання з початку року становило 87%, а за останні 12 місяців ціни подвоїлися. Ціна на платину досягла 611 дол. за тройську унцію. До цього найвищий рівень цін на паладій спостерігався в червні 1998 року – 626 дол. за унцію. Світовий попит на паладій становить 8,7 млн. унцій. Однак він і далі зростає, оскільки цей метал стали більше використовувати у виробництві автомобільних каталізаторів.

Менше безробітних європейців
Безробіття в зоні євро знизилося до рекордного рівня за останні 8 років і складає 9,1%. Найбільший рівень безробіття спостерігається в Іспанії – 14,1%, найнижчий – у Люксембурзі й Австрії (2,2% і 3,3%). Безробіття в найбільшій країні Євросоюзу – Німеччини – становить 8,4%, у Франції – 9,6%. У США цей показник – на рівні 4%, у Японії – 4,7%.

Країни з доступним капіталом
Каліфорнійський Інститут Мілкена склав індекс доступності капіталу, на основі якого оцінюється потенціал доступності різних держав на ринку міжнародного капіталу. Цього року Інститут Мілкена оцінив також рівень відкритості торгівлі держав. За індексом доступності капіталу серед 81 країн світу перше місце посіли США. За ними йдуть Гонконг, Швейцарія, Люксембург, Великобританія, Сінгапур і Голландія. Високе восьме місце зайняла Естонія, Фінляндія – на 15-му місці, Латвія – на 39-му. За показником відкритості зовнішньої торгівлі попереду Гонконг, Сінгапур і Малайзія. Естонія займає 4-е місце, а Латвія – 24-е місце.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП