BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Європа також судиться з Microsoft

Тим часом шеф компанії зайнятий пошуком інопланетян

ПРОЦЕС

Ганна МАЗЕПА

Європейська комісія розпочинає нове антимонопольне розслідування проти найбільшого у світі виробника програмного забезпечення – компанії Microsoft. Як і у попередньому випадку, у Сполучених Штатах, корпорація підозрюється у зловживанні своїм домінуючим становищем на ринку операційних систем з метою отримати контроль на ринку програмного забезпечення для серверів.

В офіційному попередженні, яке ЄК скерувала американському гіганту, стверджується, що Microsoft використовує свої позиції на ринку з метою збільшення прибутків. Юридичні дії були реакцією на скаргу з боку конкурента Microsoft – компанії Sun Microsystems. Як стверджує Sun, Microsoft провадив дискримінаційне ліцензування і відмовляється надавати необхідну для створення серверних програм інформацію про свою операційну систему Windows. Євросоюз уже провадить один процес проти Microsoft за обвинуваченнями у спробі монополізувати ринок інтернет-броузерів.

Тепер компанія має два місяці для відповіді, однак вона може звернутися з проханням продовжити цей термін. Після отримання відповіді ЄК ще матиме декілька місяців для прийняття рішення. Якщо зловживання буде доведено, Єврокомісії може накласти на компанію штраф у межах 10% від обсягів її щорічних продажів у всьому світі. Однак на практиці досі такі санкції не перевищували 1%.

Європейський процес може виявитися складнішим для Microsoft, ніж американський, де компанія продовжує формувати потужне політичне лобі. Так, внесок Microsoft у фінансування з’їзду Республіканської партії становив 900 тисяч дол. у вигляді програмного забезпечення і 100 тисяч готівкою. Всього ж на фінансування передвиборних заходів обох партій Microsoft уже витратила 4,3 млн. дол. У керівництві Microsoft відмовляються коментувати стан розгляду їх апеляції, але не приховують, що “республіканці більше схильні до підтримки виробників програмних продуктів”.

Тим часом, щоб якось розвіятися від усіх цих набридливих звинувачень і процесів, співзасновник і нинішній президент Microsoft Пол Аллен вирішив зайнятися пошуком позаземних цивілізацій, на що він пожертвував понад 11 мільйонів доларів. Ці гроші будуть перераховані Search for Extra-Terrestrial Intelligence Institute (SETI) – інституту, який займається пошуком неземного розуму. Вони підуть на створення нового великого радіотелескопа для прийому радіохвиль з віддалених планет. Вчені переконані, що радіохвилі є найбільш простим і надійним засобом виявлення інопланетної цивілізацій, що досягла певного рівня технічного розвитку.

Діяльність SETI свого часу стала основою зйомок у 1997 році фільму “Контакт” з Джоді Фостер. Однак до цього часу радіосигналів, які могли б довести існування неземних цивілізацій, виявлено не було.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП