BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Козаки проти канадських "командос"

ЗАХОПЛЕННЯ

Денис МІНЧУК

Учора український екіпаж мирного транспортного судна Katie, власником якого є американська компанія Third Ocean Marine Navigation і яке плаває під прапором острівної країни Сент-Вінсент і Гренадини, вів відчайдушну боротьбу з військово-морськими силами Канади. Судно, на якому була десята частина військово-технічного парку канадської армії, попри старання наших козаків, все ж таки було взято на абордаж.

На борту судна, яке обслуговували українські моряки, було 5 танків, 200 бронетранспортерів, 390 ящиків з автоматами, боєзапасами та засобами зв’язку. Увесь цей багаж вартістю у 223 мільйони канадських доларів (151 мільйон доларів США) із самого Косово супроводжували три канадські військовослужбовці. І все було б доволі успішно, якби уряд Канади, міністерству оборони якої й належить цей вантаж, вже вкотре не скористався послугами приватної фірми.

Підряд вартістю в 850 тисяч доларів США на перевезення цінного вантажу в міністерства оборони Канади виграла монреальська компанія SDV Logistics, яка, у свою чергу, найняла для цієї мети монреальську фірму Andromeda Navigation. Andromeda ж в американської Third Ocean Marine Navigation зафрахтувала судно Katie, пообіцявши платити за надані послуги по 6 тисяч доларів США щодня. Однак 5 липня Andromeda пред’явила зустрічні претензії до компанії-перевізника і заявила, що не перерахує обіцяної суми на її рахунок, незважаючи на те, що контракт особливо обумовлював необхідність регулярних виплат.

18 липня Third Ocean зупинила Katie в північній Атлантиці біля берегів Ньюфаундленда, сподіваючись таким чином примусити канадців платити. До позавчорашнього дня, на думку американців, загальний рахунок досяг 294 тисяч доларів США, але Andromeda погоджувалася виплатити лише 90 тисяч доларів. Проведені між компаніями переговори ні до чого не привели: минулої середи ввечері спроби американської сторони відстояти компромісну суму в 190 тисяч доларів провалились остаточно. У результаті уряд Канади висунув американському перевізнику ультиматум, заявивши, що судно або саме прибуде до місця призначення, в порт Беканур, або його захоплять канадські ВМС.
Військовики Канади попередили уряд Сент-Вінсент і Гренадинів та Пентагон і домовилися з ними про невтручання. Представник американського військового відомства Браян Вітмен, зокрема, сказав, що “це приватна транспортна компанія, і американські збройні сили не мають жодного стосунку до інциденту”.

Але тут у справу втрутилися нащадки славних запорожців. Керовані капітаном-”козаком” Віталієм Хлєбніковим, вони вирішили не здаватися на милість канадцям і несподівано знялися з якоря. Може, вони сподівалися відвезти цей цінний вантаж до неньки-України, яка через свої численні нафтогазові борги змушена вдаватися до зменшення свого збройного арсеналу, однак не врахували, що це суперечить інтересам канадських військових. Бо, як сказав міністр оборони Канади Арт Іглтон, “ми не можемо допустити, щоби хто-небудь захопив нашу військову техніку”. Потім, оточені з одного боку есмінцем Athabaskan, а з іншого – фрегатом Monreal, українці послали в ефір сигнал про допомогу. Здалися вони лише тоді, коли на корабель врешті таки зумів висадитися канадський десант.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП