BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Барак на межі провалу

Любко ПЕТРЕНКО

Уявіть собі ситуацію: боксер-невдаха після потужного нокауту безпорадно лежить на рингу, рефері дораховує до дев’яти – і зненацька звучить гонг.
Остаточна поразка відкладена щонайменше до наступного раунду. Приблизно так само виглядає становище ізраїльського прем’єра Єгуда Барака, якого від поглиблення урядової кризи, розпуску кнесету ба навіть його власної відставки рятують літні парламентські канікули.

Взагалі, ситуація у країні досить дивна. Восени минулого року тодішній прем’єр, лідер правого блоку “Лікуд” Беньямін Нетаньягу, недонасолодившись іще двома роками влади, був змушений оголосити позачергові вибори. Поразка Нетаньягу була спричинена його надто жорсткою позицією в палестинському питанні, наслідком якої стало блокування мирного процесу і розпалювання терористичної війни з боку ісламських фундаменталістів.

Миротворець Єгуд Барак виграв тоді вибори (та ще й із фантастичним відривом!) саме завдяки обіцянкам встановити мир у регіоні. Але через рік його популярність значно впала: згідно з останніми соціологічними дослідженнями, йому довіряють лише 42% населення (рік тому за нього висловлювалися 65%). Тепер ізраїльтяни звинувачують прем’єра у надмірній поступливості палестинцям. І як же їх зрозуміти?..

Фіаско на переговорах у Кемп-Девіді, неначе за принципом доміно, спровокувало цього тижня низку внутрішніх провалів. Закид був такий: от подивіться: намагався Барак вибороти мир шляхом грандіозних поступок Палестині на шкоду Ізраїлю, а отримав дірку від бублика. Безталанних треба карати. І почалося з того, що у понеділок, під час обрання кнесетом нового президента країни, “пролетів” соратник Барака – колишній прем’єр-міністр Шимон Перес. Пізніше ізраїльський парламент знову ставить на порядок денний питання про саморозпуск у першому читанні й 61 голосом проти 59 вирішує його позитивно. І то ще щастя для Барака, що для остаточно вирішення питання потрібні ще два голосування, які можливі лише після парламентських канікул, тобто у жовтні.

Та найдошкульнішого удару завдав прем’єрові його донедавна відносно вірний союзник, міністр закордонних справ Давид Леві, подавшись у відставку. А з ним залишила правлячу коаліцію й керована ним партія “Гешер”. Після цього хистку політичну стабільність у країні було остаточно зруйновано. Кабінет міністрів втратив шістьох членів ще до палестино-ізраїльських переговорів, а цього тижня позбувся ще десятьох міністрів. Тож 14-особовий міні-уряд підтримують лише 42 депутати кнесету.

Права опозиція набирає дедалі більшої популярності; вона може тримати прем’єра “у підвішеному стані” – і за бажанням без особливих труднощів відправити його у відставку. Якщо б вибори відбулися нині, то безумовну перемогу здобули б праві партії, а Нетаньягу знову міг би стати прем’єром. І як же розвивалися б події далі? Маючи незаперечну підтримку нації, правий прем’єр блокує всі миротворчі починання Барака, проводить жорстку позицію щодо Палестини, не виключена навіть анексія окупованих арабських земель. Тоді б навіть посередництво Вашингтона і Ватикану не врятувало б мирного процесу на Близькому Сході...

З другого боку, тримісячні парламентські канікули дають Баракові досить добрий шанс для виправлення ситуації. Якщо він зуміє грамотно провести переговори зі своїми колишніми союзниками, переконати їх у доцільності відновити правлячу коаліцію, якщо йому вдасться перетягнути на свій бік колишніх (з-поміж не надто затятих) опонентів, то глибокої політичної кризи, може, й вдасться уникнути.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП