BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Нас 49 з половиною мільйонів

Населення України стрімко скорочується. За даними Держкомстату, у першому півріччі нинішнього року українців поменшало на 237,2 тис. осіб і нас тепер є 49 473,6 тис.

При цьому скорочення населення внаслідок природних процесів (переважання смертності над народжуваністю) становило 218,4 тис., внаслідок міграцій – 18,8 тис. Народилося у першому півріччі 187,0 тис. осіб, а померло – 405,4 тис.

У 1999 році населення України зменшилося на 394,8 тис. осіб.

Збирачів “сміття” звільнили від ПДВ

Діяльність, пов’язана зі збиранням і заготівлею макулатури, скляних відходів, ґумових шин, текстильних та низки інших відходів, звільнена від податку на додану вартість, а отримані відходи – від оподаткування.

Як повідомили у прес-службі Кабміну, впровадження таких економічних стимулів дозволить не тільки збільшити щорічне виробництво нової продукції на 500 млн. грн., але й суттєво покращить екологічну ситуацію. Через послаблення держрегулювання цієї сфери використання вторсировини становить сьогодні 30% від обсягів 1990 року. Потужності переробних підприємств завантажені сьогодні на 10-50%, через що вторсировину для них доводиться імпортувати.
Із впровадженням нової системи стимулювання тільки заготівля макулатури мала би збільшитися на
200 тис. тонн, що забезпечить додатковий випуск продукції на 242 млн. грн. і надходження до бюджету на суму 48 млн. грн.
У затверджений перелік вторинної сировини, яку звільнено від ПДВ, включені також відпрацьовані нафтопродукти, люмінесцентні лампи та інші відходи, що містять ртуть.

115 тис. доларів відшкодувань

Страхова компанія “Надра” виплатила “Українській авіаційній транспортній компанії” відшкодування в розмірі 625,5 тис. грн. за Ан-12БК, знищений під час пожежі в аеропорту Кіншаса (Демократична Республіка Конго) в квітні цього року. У квітні на складі пально-мастильних матеріалів аеропорту виникла пожежа, що перекинулася на інші будівлі і споруди аеропорту Кіншаси. Внаслідок вибухів було завдано значних збитків аеропорту, загинуло 101 чоловік, 216 отримали поранення. У цілому потерпіло 40 літаків, у тому числі президентський. Ще один літак, який належить Українській авіаційній транспортній компанії, – Іл-76 – зазнав незначних пошкоджень. Українські пілоти не постраждали.

Гроші до гірників не дійшли

7 млн. грн. і понад 53 тис. дол. компенсації досі не можуть отримати сім’ї 80 шахтарів, загиблих внаслідок аварії на шахті ім. Баракова в Луганській області, через невизнання цих коштів гуманітарною допомогою.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова направила подання прем’єр-міністрові України Віктору Ющенкові з вимогою визнати допомогу сім’ям загиблих і потерпілих шахтарів гуманітарною. Це дозволить їм повністю отримати добродійні кошти, без сплати з них податків.

Кошти надійшли на рахунки Краснодарського філіалу Ощадбанку від громадян, підприємств і установ України, а також з-за кордону як добродійна допомога. Спеціально створена Спостережна рада розробила умови розподілу грошей між сім’ями загиблих і потерпілих, але отримати їх вдови і сироти досі не можуть. Аварія на шахті ім. Баракова сталася 11 березня поточного року. Внаслідок цієї аварії загинули 80 гірників, 35 дітей в шахтарських сім’ях залишилися сиротами.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП

 

Герман Греф поделился с общественностью, что у Трансаэро возможно начнётся процедура банкротства.