BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Компроміс між Києвом та Варшавою

Однак остаточне слово залишається за Львівською міськрадою

ЛИЧАКІВ

Ігор МЕЛЬНИК

У Варшаві закінчився черговий етап довголітніх переговорів щодо відбудови польських військових поховань на Личаківському цвинтарі у Львові. Заступник міністра закордонних справ України Петро Сардачук і генеральний секретар польської Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Анджей Пшевознік підписали протокол про завершення впорядкування цих поховань і нових могил на українському військовому цвинтарі в Пікуличах під Перемишлем.

Будуть повністю відбудовані катакомби із усіма декоративними елементами, фігурами ангелів, балюстрадою та фонтаном. Мають бути відбудовані й пам’ятники американським пілотам і французьким піхотинцям. Поляки також домоглися згоди на збереження на пілонах написів про місця боїв у Львові й у “Східній Малопольщі”, які мали би бути усунуті згідно з ухвалою Львівської міської ради від 1 жовтня 1998 року. Українська сторона погодилася на могилі невідомих польських солдат із Персенківки встановити плиту з написом “Невідомим польським солдатам, полеглим у боротьбі за свободу Речі Посполитої в 1918-1920 роках”.

Зі свого боку українська делегація запропонувала замість фігур левів перед тріумфальною аркою на Личакові встановити фігури орлів. Однак згоди щодо цього ще не досягнуто. Триватиме дискусія і стосовно остаточного проекту брами, що має відділяти “Цментаж орльонт” від основної території Личаківського цвинтаря. Все це має вирішитися під час наступного етапу переговорів, який планується провести до 20 серпня.

Анджей Пшевознік вважає, що на поступливість української делегації вплинула рішуча відмова польського уряду сприяти російським планам будівництва газопроводу в обхід України. Він також висловив надію, що роботи з відновлення цвинтаря можуть бути завершені до жовтня.

За свідченням очевидців, переговори проходили досить важко. Львівський міський голова Василь Куйбіда та секретар ради Василь Білоус, які були членами делегації, не погоджувалися на збереження написів на пілонах і зведення брами цвинтаря. Вони підкреслили, що це суперечить ухвалам міської ради, а без її згоди протокол, підписаний у Варшаві, не зможе набути чинності. Згідно з законом про місцеве самоврядування, така згода є необхідна.

Українські дипломати вважають, що депутати Львівської міськради повинні погодитися з цим протоколом, бо він відповідає державним інтересам України. Окрема думка нашої міськради не може зашкодити польсько-українським відносинам, бо поляки розуміють, що місцева влада — господар у своєму місті, але вірять, що її можна буде врешті-решт переконати.

До речі, польська сторона не вважає, що українська делегація пішла полякам на поступки, щоби віддячитися за рішення не будувати газопровід в обхід України. Та брати до уваги деякі приязні жести нашого західного стратегічного партнера, безумовно, потрібно. Бо і поляки пішли на деякі поступки. Наприклад, раніше вони і чути не хотіли про “українських повстанців”. Тепер погоджено, що в Пікуличах на могилах перепохованих там воїнів УПА будуть збережені написи, що там “спочивають українські повстанці, полеглі за волю України у Бірчі та Лішні”. Поряд із прізвищами похованих будуть вказані і їхні псевдо, хоча поляки категорично не погоджувалися на будь-які згадки про УПА в написах.

Але остаточно все залежатиме від рішення Львівської міської ради: наскільки вона буде готова підтримати новий варшавський протокол. Можливо, це доведеться робити постфактум, бо навряд чи вдасться скликати засідання ради раніше ніж у вересні. Та і Київ повинен щось пообіцяти нашому місту, щоби депутати були прихильнішими до польських побажань.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП