BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Львівську землю пустять з молотка

ДІАЛОГ

Василь СКРІБА

Хтозна, чи не була вчорашня прес-конференція, яку скликав заступник міського голови Львова з питань економічного розвитку Валерій П’ятак, своєрідною відповіддю на нещодавні заяви, що прозвучали з уст головного податківця області Сергія Медведчука.

Якщо пригадуєте, вони в основному стосувалися того, що в мерії, мовляв, “великий непорядок” із продажем земельних ділянок, через що наповнення міського бюджету виглядає проблематичним. За даними п. Медведчука, “величезна кількість підприємств і фірм, що працюють у Львові та мають нерухомість, досі не можуть купити землю, на якій знаходяться” (детальніше див. “Поступ” за 29-30 липня).

Валерій П’ятак наголосив на двох речах, що стосуються питань земельної політики в нашому місті, які, на думку міської влади, принципові та стратегічні. По-перше, земля у Львові належить до обмежених ресурсів. По-друге, землю слід розглядати як інвестиційний ресурс, а відтак і як основу для інвестиційної та економічної політики.

З-поміж рішень є і нове – запровадження патенту на право оренди землі, – яке, за задумом, повинно було би частково зрушити питання землекористування. А от наступна ініціатива безпосередньо зачіпає те, чим “козиряв” Сергій Медведчук – приватизацію землі під приватизованими об’єктами. За словами п. П’ятака, це питання не просте, але необхідне, тому було два варіанти його розв’язання: а) зобов’язати підприємства викупити дані земельні ділянки; б) продумати схеми відтермінування викупу на один-два роки. Мерія схиляється до другого варіанту.

Та найважливіше, заради чого, власне, і скликали журналістів, – це відновлення у Львові земельних аукціонів. Перший відбудеться вже у вересні. На нього виносяться 25 земельних ділянок, продаж яких мав би дати в міський бюджет мінімально близько 900 тис. грн. Особливе сприяння у придбанні земельних ділянок надаватиметься іноземним інвесторам. “Аукціони в перспективі будуть головними механізмами реалізації земельної політики в нашому місті”, – вважає Валерій П’ятак.

Що ж до закидів з боку обласної ДПА, то їх п. П’ятак не захотів коментувати, проте зазначив, що вони конструктивні й мають за мету стимулювати ефективні процеси, в тому числі й землекористування. Однак додав: “Вона (ДПА. – В. С.), мені здається, доволі ефективно... Ну, не знаю, чи ефективно, але дуже активно працює за рахунок перевірок. Але з тих підприємств, які не мають змоги платити, очевидно, мало що й візьмеш”.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП