BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Інтерв"ю щасливої людини

Василь Куйбіда - про Львів, міську скарбницю і плітки про себе

Львівський мер завітав у “Поступ” і більше двох годин відповідав на запитання провідних журналістів газети. Відверто кажучи, для нас це було певною несподіванкою – адже “Поступ” ніколи не належав до кола газет, які схвально відгукуються на будь-який крок мера. Однак мер таки погодився “тримати удар”. Наскільки йому це вдалося – судити читачам.

– Насамперед, хочу поставити запитання щодо недавно прийнятого міського бюджету, оскільки воно сьогодні належить до найболючіших.

– Справді, воно зачіпає кожного з нас, кожного мешканця нашого міста і болить кожному. Можливо, інтенсивність цього болю в кожного з нас різна, або, краще сказати, у нас різне усвідомлення того, що з нами роблять. Проаналізуємо, що нам довела обласна рада з тими цифрами, що доводять інші обласні ради. І після цього можемо робити висновки, як до нас ставляться: чи це загальнодержавна тенденція, чи це упереджене ставлення; виправдане воно, чи, можливо, не зовсім. Якби в нас у країні була інакша бюджетна система, коли б, зрештою, парламент спромігся привести у відповідність нашу бюджетну систему до Конституції, то – переконаний – ситуація сьогодні була б абсолютно іншою. Незважаючи на те, що Конституція існує вже давно, бюджетна система залишилася стара, радянський спосіб розподілу грошей, спосіб формування бюджету зерігся.

– Пане голово, але ці проблеми були цілком прогнозовані одразу після прийняття Закону про вибори до обласних рад. Що зроблено виконавчою владою для того, щоб вийти з цієї ситуації?

– Як тільки був прийнятий Закон про вибори до місцевих органів влади, і було сказано, що обласна рада представляє інтереси територіальних громад, – одразу треба було змінювати бюджетну систему. Законодавець висловив такий намір. І навіть з’явились відповідні законопроекти. І це все – під загальним гаслом “Вчимося жити за новою Конституцією”. Тому наші сподівання на поступ мали якийсь ґрунт. Інша річ, що потім, з різних причин, Верховній Раді не дійшли руки до тих змін. І територіальні громади великих міст стали заручниками ситуації, що склалася. Потрібно було робити якісь кроки. Тому ми через Асоціацію міст ініціювали проведення відповідних консультацій з Мінфіном, і, переконавшись, що там маємо певне несприйняття наших позицій, ми спробували напряму працювати з відповідними комітетами Верховної Ради. Минулого року вдалося переконати у доцільності закладання певних параметрів у бюджетні резолюції, які б мали потім трансформуватися в Закон про бюджет. Проте час було втрачено, і Кабінет міністрів запевнив нас, що на наступний рік усе буде зроблено. Так нас годували обіцянками. Хоча в зміні процесу формування бюджету зацікавлені не тільки міста, а й області. Розуміючи, що маємо певне несприйняття або опір з боку Кабінету міністрів, треба було шукати собі спільників. Цих спільників на першому етапі, ми вбачали в особах голів обласних рад і голів облдержадміністрацій, котрі теж не хочуть централізації.
Закінчення – стор. 7

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП