BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 5-6 СЕРПНЯ 2000 року |

Ванда Літинська-Сидоренко

"Не їду на Олімпіаду через конфлікт із тренером"

НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС

Відомому кубинському стрибунові Хав’єру Сотомайорові, враховуючи особливі обставини, рада Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ) вирішила зменшити термін дискваліфікації з двох до одного року. Відразу після цього рішення вся Куба почала святкувати ще одну революційну перемогу. З промовою до нації виступив сам Фідель Кастро.

Федерація вирішила піти на цей крок із кількох причин. Перша і найголовніша – те, що кубинського стрибуна ще жодного разу за довгу кар’єру не ловили на допінгу. Друга причина – його громадська робота в Атлетичній комісії ІААФ. І третє – заради цього об’єднався весь кубинський народ. Як зазначив представник ІААФ Джорджо Рейнері, за 15 років у Сотомайора 300 разів брали проби на допінг, і жодного разу не було знайдено слідів заборонених препаратів.

Важливо і те, що у спортивній кар’єрі кубинця австралійська Олімпіада стане останньою в житті. Загалом, складається враження, що в Сиднеї буде суцільне прощання з зірками світового спорту.

Варто нагадати, що на Панамериканських іграх у крові кубинця знайшли кокаїн. Але Федерація легкої атлетики Куби відмовилася дискваліфікувати свою “зірку”. У справу втрутився сам батько нації Фідель, який зазначив, що Хав’єр – жертва змови.

Цю версію “на ура” сприйняла вся Куба. Почались апеляції в ІААФ та інші структури. І ось результат: у Монако прийнято рішення про амністію Сотомайора. А це означає, що кубинець їде в Сидней по нагороду для своєї країни.

Хоча зробити йому це буде надто важко. Адже кілька останніх років кубинця постійно переслідували травми. Втім, саме йому належить рекорд світу у стрибках у висоту, встановлений, щоправда, ще в 1998 році. Тоді Сотомайор стрибнув на 2 метри 43 сантиметри. Що ж, побачимо, як буде в Сиднеї. А наразі Сотомайор 15 серпня у Франції візьме участь у своїх перших міжнародних змаганнях після дискваліфікації. Зараз він разом із командою Куби збирається на південь Франції, де тренуватимуться всі кубинські легкоатлети. А потім – Сидней.

Нічого не скажеш: молодці кубинці! Адже коли у нас дискваліфікували штовхачку ядра Віту Павлиш, ніхто в не пікнув про потребу зменшити термін дискваліфікації. Словом, поки ти виступаєш, ти потрібен, коли ж ні – то вибачай... Ніхто за тебе не заступиться. Що більше, багато хто буде радіти з твоєї дискваліфікації.

А тим часом маємо чергову неприємну новину, пов’язану з допінгом, яка стосується нашого штовхальника ядра Олександра Багача. Виявляється, одна з останніх проб на допінг цього атлета дала позитивний результат – у Багача нібито знайшли якийсь заборонений препарат. Але, за словами лікарів, Олександр не міг приймати цей стимулятор, бо він містить токсин. Тобто Багач, прийнявши цей препарат, міг би просто померти чи стати калікою. Тож скільки можна чіплятися до нашого богатиря? І кому потрібна його дискваліфікація? Наразі справа туманна, і нею зайнялась ІААФ, яка 19 серпня на спеціальному засіданні має прийняти остаточне рішення.

POSTUP - ПОСТУП
№131 (575),
5-6 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·МВФ проти Президента
·Інтерв"ю щасливої людини

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівську землю пустять з молотка
·Пристрасті навколо навчання
·ЛАЗ нарощує виробництво
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Блакитний вогник" гасне через борги за електроенергію
·Платити зарплату буде вигідно

НАША СТОЛИЦЯ
·Компроміс між Києвом та Варшавою
·Призупинено будівництво єврейського меморіалу
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Нас 49 з половиною мільйонів
·Вахабіти на пляжі
·Ющенко смакував грузинське вино

ПОСТУП У СВІТ
·Барак на межі провалу
·Судний день настане
·Козаки проти канадських "командос"
·Пуделко з мігрантами
·Грушкоподібний Тутанхамон

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ проти Президента
·Європа також судиться з Microsoft
·СВІТ

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Василь Куйбіда: Я не хочу, щоб мені вслід казали: "Він втік, коли місту було найгірше". А цього року місту буде найгірше

АРТ-ПОСТУП
·"Львівські театри - це просто жах"

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Про українську еліту
·КНИГАРНЯ

РЕПОРТАЖ ВІД МАЙКЛА
·Стрийський пар...

СПОРТ-ПОСТУП
·Італійський тріумф Іванчука
·Ванда Літинська-Сидоренко
·Хав"єра Сотомайора амністували
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Машина-Мадонна
·ГОРОСКОП