СВІТ
Ставки без змін
Європейський Центробанк залишив без змін рівень основних процентних ставок. Процентна ставка з короткострокових банківських кредитів у єврозоні залишається на рівні 4,25%. На думку експертів, причинами такого рішення ЄЦБ стало сповільнення темпів зростання інфляції і відносна стабільність курсу євро на світових фінансових ринках. Водночас багато аналітиків вважають, що відмова Центробанку Європи підвищити ставки негативно позначиться на динаміці курсу євро стосовно долара, особливо, якщо ФРС США на черговому засіданні вирішить підвищити процентні ставки у США. Учора Bank of England також залишив ставку рефінансування без змін на рівні 6% річних.
Прибуток British American Tobacco виріс на 70%
Прибуток British American Tobacco Plc за підсумками другого кварталу 2000 року виріс на 70% у порівнянні з аналогічним періодом 1999 року і склав 351 млн. дол. Зростання прибутку в компанії пояснюють збільшенням обсягів продажу в Європі, Азії і Африці. Прибуток від операційної діяльності склав за звітний період 773 млн. дол., що на 181 млн. дол. менше, ніж у 1999 році. Про це повідомило Reuters.
Італійців штрафують
Антимонопольний комітет Італії оштрафував 39 італійських страхових компаній, які спеціалізуються на страхуванні автотранспорту, на 700 млрд. лір (350 млн. дол.). Ці фірми звинувачують у порушенні правил вільної конкуренції і проведенні незаконних операцій у цьому секторі. Антимонопольний комітет вважав неприпустимим, зокрема, “обмін інформацією між 39 компаніями про кон’юнктуру на ринку страхування” та їх “обіцянки завищених страхових виплат”. Деякі компанії відмовлялися також страхувати автотранспорт від викрадень та пожеж. Така практика приносила збитки сотням тисяч автовласників. Факти порушень можуть мати серйозні наслідки для системи страхування Італії, оскільки 39 оштрафованих компаній відповідають за 80% усього обсягу страхування в країні.
Нова 500-єнова монета
У банки Японії надійшли перші 200 млн. нових 500-єнових монет (приблизно 4 долари). Колір нових монет став золотистим замість сталевого, а зображення на зворотній стороні міняється в залежності від кута зору. Та головне – вони стали легшими на 0,2 м. Змінилася і їх електропровідність, що дозволить японським торговим автоматам легко відрізняти справжню 500-єнову монету від фальшивки. Багато років в Японію у великих кількостях ввозили з Південної Кореї монети в 500 вон. Вони майже не відрізняються від старих японських монет в 500 єн, але дешевші від них у 10 разів. Якщо кинути таку монету в автомат, що торгує пивом або сигаретами, а потім натиснути важіль “повернення грошей”, можна отримати солідний прибуток. Крім південнокорейських, для цієї операції використовували й інші монети, наприклад, угорські форинти та іранські ріали.
|
|