BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Письменниця шокована успіхом

СЕНСАЦІЯ

І головне, що власним. Принаймні так заявила Джоанна К. Роулінг щодо успіху своєї нової книги, четвертого тому знаменитої історії про Гаррі Поттера – “Гаррі Поттер і вогняний келих”. “Я не можу знайти слів, які були б достатньо сильними для того, щоби висловити моє здивування. Я шокована. Подумайте про якесь сильне слово – і подвойте його значення”, – сказала вона в інтерв’ю газеті Daily Telegraph. І їй є з чого дивуватися. Після виходу у світ її книги в англійських книгарнях спостерігається щось неймовірне: продаються по 100 екземплярів за годину. Принаймні так стверджує газета Times.

34-річна письменниця не погоджується із звинуваченнями деяких недоброзичливців у тому, що вона нібито сама брала надто активну участь у рекламній кампанії цієї книги. Вона вважає, що популярності книга набула ще до того, як сама письменниця вирішила таке: “Краще я візьму участь у цьому всьому, аніж сидітиму вдома, поки люди грюкатимуть у двері. Але насправді я виконала лише мінімум моїх рекламних обов’язків перед видавцями. Не забувайте, що я сама виховую свою доньку і хочу мати для неї достатньо часу”. Зараз письменниця перебуває у роз’їздах, пов’язаних із “роздачею автографів”. Джоанна К. Роулінг мешкає в Едінбурзі, її твори були до сьогодні перекладені у 37 країнах світу. Що ж стосується багатства, яке прийшло до неї разом зі славою (15 мільйонів фунтів), то наразі письменниця вважає, що це “приємно”, і вона нарешті змогла здійснити свою давню мрію і купити величезний аквамариновий перстень: “Чогось настільки ж екстравагантного я ще ніколи раніше не дозволяла собі. Я просто сама себе потішила, і це було чудово”.
Рекордні цифри в Інтернеті
Успіх книги “Гаррі Поттер” – це етап в історії літератури, бо ще ніколи до того перше видання книги не було таким успішним. Причому книга активно розпродується не лише в традиційних книгарнях, а й через мережу Інтернет. Тільки протягом першого дня після виходу в світ книги потрапили через мережу до 250 000 читачів. Сотні тисяч американських читачів чекали того дня на листоношу з особливим нетерпінням, а разом із ним – на четверту книгу зі серії про Гаррі Поттера. Службовці американської державної пошти, а також фірма продажу у Інтернеті Amazon.com зафіксували того дня найбільші цифри замовлень з часу існування торгівлі через Інтернет. Це ще одна історична подія в історії літератури, за яку відповідає Гаррі Поттер. Фірми, які надають цей вид послуг, сподіваються, що нарешті цей бізнес зі збиткового перетвориться на прибутковий. А американські поштові служби переживають, що не впораються з таким величезним напливом замовлень.

Стівен Кінг про Гаррі Поттера

Цілком логічним у цьому контексті виглядає те, що саме Стівен Кінг написав рецензію на четвертий том про Гаррі Поттера. Адже його книга “Верхи на кулі” була попередницею Поттера і досягла досить вагомої кількості примірників, проданих через Інтернет (див “Поступ” від 22.07).

У своїй рецензії Стівен Кінг зізнався у тому, що теж належить до фанатів Гаррі Поттера. “Мені дуже легко на душі від того, що я можу переконано стверджувати, що четверта книга про Поттера така ж чудова, як і перша, друга й третя”, – написав він у New York Times. Кінг вважає, що Джоанна К. Роулінг має неабияку фантазію й типово англійське відчуття ігрових деталей. Але найкращим у книзі є те, що її “дотепні ігри зі словами не набридають навіть на 700 сторінці”. Звідси походить і та швидкість, з якою читачі “ковтають” книги про Гаррі Поттера.

Першу книгу з цієї серії Кінг прочитав у квітні 1999 року, і був “дуже приємно вражений”. Після цього йому довелося пережити важку автомобільну катастрофу, він упродовж кількох місяців був прив’язаний до дому. Протягом цього часу, як пише Кінг, “книги про Гаррі Поттера” стали для нього “життєво важливими”. “У липні й серпні я переживав не найнеприємніші дні мого життя тільки завдяки тому, що тішився настанню вечора, коли я потягну свою закутану в гіпс ногу на кухню, їстиму свіжі фрукти з морозивом і читатиму про пригоди Гаррі Поттера”, – написав він.

Цього літа Кінг чекав на четверту книгу із серії “як дитина, що захворіла Поттером”. Рецепт успіху книги, на думку Кінга, очевидний: “Гаррі – це дитина, з якою ідентифікують себе всі діти, загублена у світі дорослих, які нічого не розуміють. Гаррі – це Попелюшка чоловічого роду, яка чекає, поки її запросять на бал”.

Ще одним чинником, що забезпечує, на думку Кінга, успіх книги, є добре виписана фабула, яка нагадує йому не стільки книги Толкієна, скільки детективні романи Агати Крісті чи Дороті Саєрс.

Свою стовідсотково позитивну рецензію Кінг завершує застереженням перед планованою екранізацією книги, бо ж “фантазію дуже важко екранізувати. Чудеса на кіноекрані часто зморщуються й стають банальними. А такий режисер, як Кріс Коламбус, може зіпсувати навіть геніальний твір. Гаррі Поттер заслужив на краще: на місце у фантазії мільйонів читачів”.
Н. С.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП