BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Мішок для голови Мілошевича

АТЕНТАТ

Денис МІНЧУК

Ще не всі забули про справу п’яти сербів – членів так званої групи “Павук”, яка, нібито діючи на замовлення французької таємної служби, готувала атентат на президента Югославії Слободана Мілошевича.

Ще тоді голова югославського лідера стала предметом різноманітних спекуляцій. А нещодавно поліція Югославії заарештувала чотирьох громадян Нідерландів, котрі, за словами югославського міністра інформації Горана Матича, мали намір викрасти або ж убити президента Слободана Мілошевича. Матич стверджує, що група отримала відповідну підготовку у британському спецпідрозділі SAS і діяла на замовлення ЦРУ.

За словами югославського міністра інформації, заарештовані голландці повинні були потрапити до Югославії через Чорногорію, оскільки для в’їзду в цю югославську республіку не потрібно мати візу. Після цього вони в Косово мали знайти голландський контингент КФОР, який мав би їх озброїти. Однак на кордоні Чорногорії з Сербією їх заарештували. Пізніше, під час допиту, зафіксованого на відеоплівці, “терористи” “зізналися”, що хотіли викрасти розпалювачів балканської війни: нинішнього президента Югославії Слободана Мілошевича та колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича.
Мілошевича, за твердженням міністра інформації Матича, живого або мертвого мали доставити як “подарунок” президентові США Білу Клінтонові на саміт “Великої сімки” на Окінаві. Горан Матич, який сам керував допитом, сказав, що заарештовані члени “спільноти таємних служб НАТО” планували вивезти Мілошевича з Югославії і доставити його до Міжнародного трибуналу в Гаазі в лижному багажнику на даху автомобіля. У разі потреби їм дозволялося відрізати голову югославського президента й відвезти її до місця призначення у спеціальному пакеті.

Іван Маркович, югославський міністр телекомунікації, коментуючи цей арешт, стверджує, що західні центри, сербська опозиція та влада Чорногорії прагнуть із усіх сил напередодні президентських виборів у Югославії, призначених на 24 вересня, усунути Мілошевича – “символ державності”.

Натомість Захід інформацію про спланований замах проти Мілошевича розглядає як абсолютну вигадку: “Я би сказав, що це непогана фантастика, – заявив Пол Рислі, представник Міжнародного трибуналу з колишньої Югославії, – вся ця історія – вигадка й більше нічого”. Філіп Рикер, представник держдепартаменту Сполучених Штатів, назвав самі звинувачення та джерело, з якого вони походять, сміховинними: “Колись ми вже були свідками такої кмітливості, з якою так званий міністр інформації Горан Матич оперує тією ж так званою інформацією. Його звинувачення виглядають досить смішно”. А керівництво Голландії вимагає від сербської влади надати більш детальну інформацію про заарештованих і заперечує свою причетність до розробки планів замаху.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП