BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Папа мирить Палестину й Ізраїль

ВАТИКАН

Любко ПЕТРЕНКО

Після фіаско в Кемп-Девіді на допомогу американцям у їхніх спробах розв’язати вузол близькосхідних проблем прийшла Католицька Церква. Голови зовнішньополітичних відомств США та Святого Престолу Мадлен Олбрайт і архієпископ Жан-Луї Торан зустрілись у вівторок у Ватикані, щоби детально обговорити шанси втілення в життя пропозиції Папи Римського Івана Павла ІІ про надання Єрусалиму міжнародного статусу.

Ватикан іще з середини 80-х років активно долучався до справи встановлення миру на Близькому Сході. І спершу католицька дипломатія чітко віддавала перевагу арабській позиції. Папа Римський не раз давав аудієнції Ясирові Арафату, переймався долею палестинських біженців. До 1994 року, поки не був підписаний перший палестинсько-ізраїльський мирний договір, Ватикан не визнавав Ізраїль. Зайве казати, що така позиція Святого Престолу не могла не знаходити любові в арабських серцях.

Тепер же настав час збирати каміння. Папа Римський справедливо чекає, що палестинці дослухаються до його слів. Пропозиція Івана Павла ІІ полягала в наданні Єрусалиму особливого міжнародного статусу. Ідея створення відкритого міста має досить історичних і політичних підстав. Зрештою, як не крути, це – єдина реальна можливість покласти край суперечці між ізраїльтянами та палестинцями.

Як відомо, пропозицію Понтифіка відкинули як Палестина, так і Ізраїль. Але Вашингтон, напевно, зрозумів, що іншого розв’язання годі знайти, а Ясир Арафат і Єгуд Барак іще посперечаються деякий час, проте все одно врешті дослухаються до слів Папи. Саме тому Мадлен Олбрайт, повертаючись із азійського турне, завітала ще і до Риму.

На зустрічі пані Олбрайт і архієпископ Торан спершу обговорили наслідки кемп-девідського саміту й перебіг мирного процесу на Близькому Сході загалом. Торан підкреслив, що Ватикан докладе всіх зусиль для встановлення в регіоні справедливого і тривалого миру, а цього можна досягнути лише шляхом діалогу, шануючи міжнародні норми, а особливо резолюції ООН. Олбрайт погодилася, що авторитет Ватикану дуже би допоміг справі налагодження близькосхідного мирного процесу.

Результатом розмов стало спільне комюніке, в якому говориться про намагання Апостольської Столиці надати Єрусалиму спеціального статусу та міжнародних гарантій для святих місць трьох світових релігій. У документі простежується тонкий натяк, мовляв, не може Святе Місто належати одній державі, воно має бути відкритим для всіх і мати міжнародну юрисдикцію.

P. S. Що ж, Америка готує другу “психічну атаку” на Близький Схід, а тим часом Ізраїль і Палестина перегруповують сили для “оборони”. Ясир Арафат здійснює турне арабським світом і розповідає, як він стійко протистояв підступам євреїв, обіцяє і надалі бути несхитним, а 13 вересня таки проголосити Незалежну Палестину. А тим часом Єгуд Барак іще більше втратив владні позиції. У понеділок йому не вдалося провести на посаду президента свого соратника – екс-прем’єра Шимона Переса, – і головою держави став представник правиці Моше Кацав. Учора ж остаточно про свою відставку заявив міністр закордонних справ Давид Леві. Успіхи мирних переговорів після всіх цих подій виглядають щоразу примарнішими.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП