BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Вкладам під відсотки скоро кінець?

ДЕПОЗИТИ

Остап ДРОЗДОВ

Незабаром можуть з’явитися підстави розчарувати тих потенційних “грошодавців”, які б хотіли заробити на банківському депозиті. Імовірно, через деякий час заробити “халявні” відсотки стане важче – деякі банки відмовляються приймати вклади клієнтів.

До редакції дійшла неперевірена інформація, що у різні місяці переставали приймати нові депозитні відсоткові вклади АБ “Україна”, “Карпати”, “Укрсоцбанк”, натомість більшість інших банків суттєво зменшили процентні ставки.

Можна пригадати, як кілька років тому батьки грошової реформи Віктор Ющенко та Віктор Пинзеник тішилися з того, що вдалося відновити довіру українців до банків, і вкладів у них побільшало. Зрештою, це один із китів, на якім тримається світова банківська практика: банк бере гроші із зобов’язанням повернути з відсотками, за той час він заробляє собі на кредитуванні й фінансуванні прибуткових програм.

Зрештою, як з’ясувалося, банки змушені так чинити не від хорошого життя. Банківську систему вимучує хронічна хвороба – борги держави. Про це банки якось неохоче розмовляють, адже втратити “милість” держави не дуже то хочеться. В усьому цьому потоці здогадок та передбачень найпрозоріше себе поводить акціонерний банк “Україна”.

“Ми прокредитували такі важливі державні програми, як закупівля вугілля та хлібозаготівельна кампанія. За це держава заборгувала майже 400 млн. грн., незважаючи на те, що кредитування життєво необхідних державних програм іде під гарантію уряду, – поділився банківськими секретами керівник Львівської дирекції АБ “Україна” Володимир Баховський. – І це незважаючи на те, що ми є чи не найбільшим інвестором у місцеве товаровиробництво, ми виділили 6 млн. грн. під весняно-польові роботи на теренах Львівщини”.

На жаль, проблема боргів держави перед банками є системною. Однак не всі банки особливо “педалюють” цей аспект. Знову ж таки, “кулуарні” язики плещуть, що до місцевих банків надходили директиви від обласної влади на тему: кому і скільки бажано (!) прокредитувати село. Важко це підтвердити, легше спростувати. Але, беручи до уваги фатальну відсутність грошей в аграрному секторі, в результаті якого урожай (наприклад, пшениці) може так і залишитися в полі, дамо цій версії право на існування.

Однак відмова приймати вклади під депозити не стосується тих, хто вже має вклади в цих банках. Клієнти згадуваного АБ “Україна”, які мають поточні вклади, без проблем можуть їх переоформити. Якщо ж йдеться про нові вклади – тут дійсно нема де розвернутися.

Інші згадувані вище банки поки що утримують не надто високі відсоткові ставки. Як відзначають у банківських колах, причиною цього є жорсткий контроль НБУ за грошовою масою та курсом гривні, результатом якого став надто низький кредитний відсоток на міжбанківському ринку (7-10%). Тож банкам просто не вигідно морочитися з дрібними вкладниками, простіше купити гроші на міжбанку. У всій цій ситуації є й позитивний момент – дешевшають кредити. Отже тепер українські підприємства зможуть легше брати гроші в банку.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП