BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Клубні розваги міліції

Нові подробиці "справи Родича": у львівській міліції працюють розпусники

СЕКС-СКАНДАЛ

Зоряна ІЛЕНКО

Розслідування обставин бійки в гарнізонному клубі львівської міліції, про яку “Поступ” уже писав, несподівано перетворюється на... сексуальний скандал. Якщо слідство буде проведене неупереджено, то цілком може виявитися, що в міліцейському середовищі культивують такі вільні стосунки, що Моніка Левінська виглядає на їхньому тлі просто дівчинкою.

Тепер основні дійові особи цієї історії – колишній начальник прес-центру обласної міліції Мирослав Родич і його колишній інспектор Євгеном Яцишин – твердять, що міліцейське керівництво поставилося до них упереджено, звільнивши з “органів”. Галицька прокуратура вже відкрила кримінальну справу і висунула обвинувачення в хуліганстві, перевищенні службових повноважень, перешкоджанні у виконанні обов’язків працівникам міліції.

У відповідь на спеціально скликаній з цього приводу прес-конференції Родич і Яцишин повідомили сенсаційні подробиці тієї бійки.

Євген Яцишин розповів, що, виявляється, начальник гарнізонного клубу Анатолій Пасєка чіплявся до нього з сексуальними домаганнями. “Вхідні двері були зачинені на ключ, – поділився з журналістами Яцишин. – Чергова вахтерка повідомила, що ключ – у директора клубу Пасєки. Я зійшов у напівпідвальне приміщення клубу, де, на мою думку, постійно мешкає Пасєка, постукав у двері. Двері відчинив директор клубу, який був геть голий, лише геніталії прикривав рушник... Пасєка почав до мене чіплятися, гладити мене по сідницях, геніталіях. Я був здивований і шокований його поведінкою. Не думав, що він “голубий”. Я почав відходити в напрямку сходів, однак він не відставав. Оскільки підніматися сходами спиною до виходу було незручно, я на мить зупинився, щоби повернутись. У цей час Пасєка шарпнув мене за одяг, а сам втратив рівновагу й упав на сходи. Я хотів допомогти підвестися йому, а він укусив мене за палець руки, після чого ми з ним перекотилися декілька метрів на площадку перед гардеробом. Пасєка дряпав мені обличчя, завдавав удари руками і ногами по моєму тілу. Потім почав бити мене головою об бетонну підлогу, вигукуючи при цьому нецензурні вислови. У час, коли Пасєка сидів на мені, з нього злетів рушник, і я помітив, що він зовсім голий, статевий орган його був ерегований”.

Пізніше прийшов Родич і допоміг Яцишину звестися на ноги. Друзі повідомили про інцидент у “02”. Тоді ж на місце події приїхав наряд патрульно-постової служби у складі міліціонера-водія та двох патрульних сержантів міліції. За словами Родича та Яцишина, “вони вели себе по-хамськи. Всупереч вимогам статуту ППСМ МВС України, не назвали своїх посад і прізвищ, не показали посвідчень, висловлювалися нецензурно, погрожуючи фізичною розправою. Один із працівників ППСМ пересмикнув затвор автомата, дославши патрон у патронник, чим перевищив свої повноваження”.

Тепер Родич і Яцишин звинувачують міліцейське керівництво в упередженості. Мирослав Родич заявив, що він під примусом написав заяву про звільнення з органів внутрішніх справ і вважає, що зробив це передчасно. Крім того, зазначив, що звинувачення, висунуті йому, не відповідають фактичним обставинам справи. За словами Родича, “про спотворені факти конфлікту Пасєка повідомив заступника начальника УМВС України у Львівській області Богдана Заверуху – прямого начальника Пасєки. Заверуха, щоби захистити себе та свого підлеглого Пасєку, всю провину переклав на нас. До речі, Пасєка не заперечує того, що сидів в одних трусах у службовому кабінеті, бо виправ свій одяг”.

Як твердять Родич і Яцишин, до кримінальної відповідальності слід притягнути саме Пасєку – щонайменше за чотирма статтями Кримінального Кодексу. Крім того, Родич заявив, що після свого виправдання він має намір через суд поновитися в органах внутрішніх справ.

Кореспондент “Поступу” звернувся до заступника начальника обласної міліції полковника Богдана Заверухи, щоби він прокоментував звинувачення в упередженості. Богдан Заверуха заявив, що його особиста думка базується на висновках службового розслідування, й міняти її він не збирається: “Колегія управління УМВСУ у Львівській області оперативно відреагувала на ганебний факт і прийняла рішення: майорів міліції М.Родича та Є.Яцишина за дискредитацію звання офіцерів міліції звільнити з посад і з органів внутрішніх справ із передачею матеріалів службового розслідування в органи прокуратури для вирішення питання про притягнення обох до кримінальної відповідальності”. За словами Богдана Заверухи, тепер лише суд зробить висновок про правомірність його дій.

Стосовно заяви Родича та Яцишина про перевищення повноважень працівниками ППСМ заступник начальника УВС Львова, начальник громадської безпеки та куратор ППСМ Віктор Пантюшев зазначив, що дії працівників полку ППСМ у процесі службового розслідування визнано правомірними. Тож і затримання обох майорів – теж. До дисциплінарної чи кримінальної відповідальності сержантів не притягали, вони надалі обіймають свої посади.

Як повідомив адвокат Анатолія Пасєки Сергій Ткаченко, Галицька прокуратура завершила слідчі дії стосовно інциденту, що трапився в гарнізонному клубі УВС, і справу передано до суду.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП