BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини

Екс-заступник львівського намісника відкриває таємниці "двору"

– Василю Івановичу, вже два місяці після вашого переходу на роботу до Києва на посаду першого заступника начальника “Укрзалізниці” Львовом ширяться чутки, що ви змінили місце праці через несумісність у поглядах на шляхи вирішення проблем у роботі паливно-енергетичного комплексу області з головою облдержадміністрації Степаном Сенчуком...

– Це велика помилка або радше необізнаність преси – наявність таких закидів на мою адресу. Я вважаю, що зробив усе, що міг, у Львівській області в роботі паливно-енергетичного комплексу. У вересні минулого року червоноградські гірники страйкували й ішли на Львів. Я разом із керівництвом області вирішив цю проблему, й після того жодного разу не було страйку, а червоноградські шахтарі працювали навіть тоді, коли відбувалися страйки в усій Україні. Єдине, з чим я не погоджувався, то це з позицією обласної влади щодо НПК “Галичина”. Я вважав, що до керівництва цього заводу треба ставитися більш жорстко, та мене стримували. Матолич уже себе пережив як керівник. Це вже не той Матолич, що п’ять років тому. Я вважаю, що на такій посаді людина може працювати максимум чотири роки, бо починає отримувати лаврові вінки, заспокоюється і втрачає інтерес до роботи. Тому його треба було переводити на іншу роботу, щоби він знову відчув зацікавлення. Я вважаю, що кожну людину треба експлуатувати. От мене поексплуатували у Львівській області, і я зробив усе, що вмів і міг.

– Ще однією проблемою було те, що я російськомовний, і Степан Романович постійно на нарадах робив мені зауваження. Якщо я можу російськомовну аудиторію примусити годинами мене слухати, то на нарадах в облдержадміністрації я не міг чітко висловлювати свою думку, бо мене постійно перебивали.

– Зовсім нещодавно голова облдержадміністрації Степан Сенчук повідомив про нове призначення керівника управління вугільної промисловості й паливно-енергетичного комплексу. Ним став Леонід Мельник, колишній керівник Перемишлянського району. Це була ваша пропозиція Степанові Сенчуку, чи ви пропонували когось іншого?

– На жаль, Степан Сенчук не призначив ту людину, котру я пропонував. На мою думку, на цю посаду потрібно було призначити мера Червонограда Петра Олійника. А загалом, в ідеалі на цю посаду потрібно брати людину не з Львівщини. Таку, щоби не була обтяжена львівськими інтригами і могла б усім протистояти, як у прикладі зі мною. Я абсолютно незалежна від усіх цих факторів людина, я ніколи не просився і не тримався за цю посаду, бо не є кар’єристом. Я працював заступником губернатора і не хвилювався, що мене можуть завтра вигнати, у мене було своє бачення роботи, і я робив те, що вважав за потрібне. На посаду заступника з питань паливно-енергетичного комплексу потрібно було призначати людину вільну, “свою” в усіх київських структурах, бо зима цього року буде дуже важка, і це ще легко сказано...

– Ви вважаєте, що зробили все можливе для Львівщини, і тому пішли далі?

– Я визнаю, що зробив не все, що міг. Це можна пояснити тим, що разом із моїм приходом у Львівську область змінилися “правила гри” на паливно-енергетичному ринку та політична ситуація. Це – як термін “політекономіка”: не можна розривати політику й економіку. Нафту звідки ми отримуємо? З Росії. Газ звідки отримуємо? З Росії. Тому потрібно бути обережнішими, незалежно від того, хто вони – російськомовні чи кацапи, чи бозна-хто ще. Ми стовідсотково отримуємо енергетику з Росії, тому треба трохи орієнтуватися на них.
Розмовляла Іванка ПОПОВИЧ

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП