BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Голодування все-таки відбудеться

За відставку Потебенька, заборону КПУ та свободу "Самостійної України"

АКЦІЯ

Теятна НАГОРНА

Розповідаючи про наміри представників львівської інтелігенції та обласних організацій політичних партій організувати грандіозні акції протесту на захист учасників групи “Самостійна Україна”, “Поступ” мав сміливість назвати їх (ці наміри) трохи запізнілими (див. суботнє число нашої газети), але тепер мусить визнати, що рації не мав.

Відважні пропозиції львів’ян розпочати ланцюгове голодування чи перекрити рух основними магістралями, що проходять через наше місто, прозвучали щойно минулої п’ятниці, а вже у вівторок “самостійників” випустили з камер слідчого ізолятора. Щоправда, лише під розписку про невиїзд до дня суду. І навряд чи львівські рішення мали бодай найменший вплив на розвиток подій.

“Я свідома, що звільнення цих дітей не є нашою заслугою, та я тішуся, що, хоч і з запізненням, це питання постало у Львові і об’єднало навколо себе стількох людей, – визнає співголова створеного для організації акцій протесту комітету Ірина Калинець. – Та з іншого боку, я переконана, що владі би не зовсім хотілось, аби голодування відбулося, та ще й із участю таких відомих людей”. Говорить пані Ірина і про те, що звільнення “самостійників” з-під варти – це не зовсім те, чого би хотілося від українського правосуддя. У минулотижневих вимогах львів’ян ішлося про цілковите закриття кримінальної справи, порушеної за фактом “патріотичного вчинку” молодих людей, продовження боротьби за заборону Комуністичної партії та відставку генерального прокурора Михайла Потебенька, який “відверто став на позицію ворога”. Словом, жодної з цих вимог у чистому вигляді не виконано, а відтак відмовлятися від запланованих заходів немає підстав.

Таким чином, цієї неділі перед пам’ятником Тарасові Шевченку стовідсотково відбудеться народне віче, яке прийме резолюцію з остаточним текстом вимог до влади, а от ланцюгове голодування, за словами Ірини Калинець, розпочнеться не 7 липня, як передбачалося раніше, а після суду над “самостійниками”, якщо він закінчиться не на їхню користь. Щоправда, інший співголова оргкомітету Степан Середа не дуже схильний відмовлятися від акції чи навіть переносити її в часі. “У нас виникла думка не проводити голодування зараз, але є такий нюанс: ми вважаємо, що шанс домогтися від прокуратури закриття справи і зняття з учасників “Самостійної України” всіх звинувачень є тільки до Дня Незалежності, себто до 24 серпня. Отже, діяти треба негайно”, – переконаний Степан Середа.

Та менше з тим. Якось раптово з’ясувалося, що недільне віче, до участі в якому організатори уклінно запрошують усіх львів’ян, не обмежиться лише темами звільнення “Самостійної України” та відставки Потебенька (дивно, та, за словами Середи, це було би несерйозно), а підніме “на гора” й цілу купу соціальних питань, як-от виплата заборгованостей чи мовна проблематика. Що не кажіть, а за все це разом узяте варто буде й кілька годин поголодувати.

POSTUP - ПОСТУП
№129 (573),
3 СЕРПНЯ 2000 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ющенко продав Україну?
·Дискваліфікували українських послів
·Рекламна акція "Моссаду"

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·День знань учителі відзначать страйком?
·Нафтопродуктів стало менше, а ртуті - більше
·Свій до свого по своє
·КІЛЬКА СЛІВ
·Голодування все-таки відбудеться
·Сумнівні подарунки

НАША СТОЛИЦЯ
·Василь Гладких: Потрібно брати людину не з Львівщини
·Клубні розваги міліції
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Можливо, ми вже маємо міністра економіки
·Об"єднання православ"я: утопія чи міф?
·Подробиці солдатських забав

БАНКІВСЬКИЙ ПОСТУП
·АКБ "Львів" - сила і традиції древнього міста
·Чергова поразка Deutsche Bank
·Банк "Карпати" змінив статус
·Вкладам під відсотки скоро кінець?

ПОСТУП У СВІТ
·Чистка генералітету
·Сепаратисти обирають терор
·Папа мирить Палестину й Ізраїль
·Мішок для голови Мілошевича
·СВІТООГЛЯД

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Справа антиквара Бретта

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Письменниця шокована успіхом
·Тінь Девіса та світло Бенсона
·Фестивалі відкрилися не без проблем

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

КУМИРИ ПОСТУПУ
·Музичні конструкції King Crimson
·Музичні конструкції King Crimson

СПОРТ-ПОСТУП
·Суперники відомі
·Сергій Бубка таки їде на Олімпійські ігри
·Буби чи не бути Музею боксу?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа - обітована земля фестивалів
·Бенсон про політ на "Конкорді"
·ГОРОСКОП