BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

СВІТ

Європейська комісія “недопрацювала” на 1,2 млрд. євро
Аудиторська перевірка підсумків роботи Європейської комісії з проектів міжнародної співпраці за період з 1978 по 1999 роки виявила серію порушень. Ревізію вела група експертів під керівництвом Крістофера Паттена – члена Єврокомісії, який займається зовнішніми зв’язками ЄС. Встановлено, що через бюрократичні зволікання в Єврокомісії майже 2 тис. проектів з надання фінансової допомоги країнам континенту залишилися невикористаними. Загальна сума заморожених у цих “паперових проектах” коштів становить 1,2 млрд. євро. За результатами аудиту 611 програм допомоги ЄС зупинені.

Європа продукуватиме білок із люцерни
ЄС розпочне широкомасштабне виробництво цінного білка з люцерни, який не містить холестиролу. Новий білок, який отримав назву ribisco, може замінити сою в ряді продовольчих товарів, зокрема у ковбасі, соусах та шоколадному мусі. За своєю цінністю цей білок не поступається коров’ячому молоку.
Технологія отримання протеїну з люцерни розроблена шведською фірмою Alfa-Laval. У Франції діє завод з випуску цього білка, який належить компанії France Luzerne. Технологією отримання протеїну з люцерни зацікавилися фірми з США, Канади і Саудівської Аравії. Для країн ЄС виробництво цього продукту матиме особливу актуальність, оскільки зменшить їх залежність від імпорту сої. Протеїн із люцерни можна використовувати в кормах для худоби без ризику зараження коров’ячим сказом. Запровадження технології отримання нового виду білка відкриває перед фермерами нові можливості, оскільки вирощування люцерни є відносно нешкідливим для навколишнього середовища і ця культура не потребує мінеральних добрив та вимагає мінімум гербіцидів.

Власті Швейцарії заблокували рахунки уряду Казахстану
Швейцарські рахунки Казахстану блоковані через підозру в причетності уряду цієї країни до корупції, повідомила газета New York Times. На думку влади, рахунки на суму в 100 мільйонів доларів використовувалися великими нафтовими компаніями для підкупу офіційних осіб Казахстану при підписанні вигідних контрактів. Частину рахунків уряду Казахстану в Швейцарії було заблоковано на прохання уряду США, який веде власне розслідування підозрілих операцій своїх нафтових гігантів. Рахунки уряду Казахстану в Швейцарії були заморожені ще у жовтні 1999 року, однак інформація про це з’явилася щойно зараз, коли деякі з рахунків, на прохання Казахстану, вже розморожені. Проте значна частина коштів усе ще залишається поза досяжністю цієї центральноазіатської країни.

Створюється найбільша в США енергетична компанія
Дві великі енергетичні компанії США – FPL Group Inc. і Entergy Corp. – оголосили свої плани про злиття за допомогою обміну акцій і створення найбільшої в США енергетичної компанії. Операція оцінюється в 7 млрд. дол. Об’єднана компанія буде обслуговувати 6,3 млн. клієнтів, повідомляє CNN.

Mercedes-Benz відкриває торговий центр
У Берліні відкрився новий торговий центр компанії Mercedes-Benz. У будівництво цього центру автомобілебудівна компанія інвестувала 85 млн. німецьких марок (40,7 млн. дол.). Центр збудований за проектом архітектора Екхарда Панка. Цю інформацію передало агентство Reuters.

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП