BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

КРАЙ

Зовнішній борг зменшився на 300 млн.

На 1 липня державний зовнішній борг України становив 10 563 млн. доларів, повідомила прес-секретар Мінфіну Ірина Безверха. Порівняно зі станом на 1 квітня він зменшився приблизно на 300 млн. доларів із 10,9 млрд. Вона пояснила зниження боргу виплатами, що були проведені урядом і Національним банком за цим боргом в умовах відсутності нових кредитів. “Ми ж не беремо нових кредитів, а за старими платимо”, – наголосила вона. У цілому за перше півріччя зовнішній борг зменшився на 1 874 млн. доларів (із 12 437 млн). Крім погашення боргу, його скорочення пов’язане також із проведенням у березні заліку боргів на суму 1,1 млрд. доларів, передбаченого угодами по Чорноморському флоту.

Гривня стабільна вже три тижні

Курс гривні до долара на міжбанківському валютному ринку України вже три тижні залишається практично на одному і тому ж рівні, повідомили оператори валютного ринку. У всі торгові дні минулого тижня, окрім вівторка, котирування гривні до долара трималися на рівні 5,4388-5,4390 грн./дол., і лише у вівторок вони дещо підвищилися (до 5,4389-5,4391 грн./дол.). Пропозиція валюти протягом усього тижня перевищувала попит, однак Національний банк не дозволяв гривні зміцнюватися. За оцінками опитаних банкірів, протягом поточного тижня НБУ щодня викуповував із ринку в середньому по 6-10 млн. доларів. Банкіри поки що не бачать об’єктивних передумов для істотної зміни курсу гривні до долара протягом майбутнього тижня, водночас обережно зазначаючи, що незабаром спокій на ринку може бути порушено.

Тимошенко попередила про можливе підвищення цін на газ та електроенергію.

Підприємства України повинні бути готові до підвищення ціни на енергоносії, зокрема на газ, заявила віце-прем’єр Юлія Тимошенко. За словами Тимошенко, Росія для України встановить таку ж ціну на газ, яку встановлює для європейських країн. “Ми маємо справу з країною, яка хоче продавати свої енергоресурси за світовими цінами”, – заявила віце-прем’єр України (раніше віце-прем’єр РФ Христенко заявляв, що Росія продає Італії газ по 100 доларів за тисячу кубометрів). У зв’язку з можливістю збільшення ціни на російський газ уряд України вивчає альтернативні джерела постачання газу, і зокрема – з Туркменистану. Тимошенко також вважає, що ціна на електроенергію на рівні 1,8 цента за кіловат-годину є для України “нереальною”.

Кабмін і міжнародні фінансові організації порозумілися

Уряд України і міжнародні фінансові організації дійшли порозуміння у питаннях регулювання ринку зерна в Україні. Так заступник міністра аграрної політики Роман Шмідт прокоментував результати дводенної роботи експертної групи, яка вивчала законодавчі акти, прийняті на аграрному ринку. “Думаю, що ми вже зробили великий крок – знайшли розуміння в трактуванні указу, його механізмів”, – сказав Шмідт, підкресливши при цьому, що “ревізії указу” або його скасування не буде. Тим часом, на думку міжнародних фінансових організацій, положення указу президента є антиринковими, особливо в тій частині, яка стосується введення в Україні механізму заставної закупівлі й обов’язкової реєстрації експортних контрактів на біржах державного замовлення на зерно, мінімальних цін на нього, а також у сфері обмеження експортних операцій.

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП