BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

СВІТООГЛЯД

БЕЛГРАД. Югославська влада заарештувала чотирьох громадян Нідерландів (у минулому – професійних вояків) за звинуваченням у спробі викрасти президента Слободана Мілошевича. Югославське телебачення відразу ж показало інтерв’ю з голландцями, де всі четверо визнають свою вину. Міністр інформації Югославії Горан Матич стверджує, що голландці мали намір отримати нагороду за голову Мілошевича. За його словами, терористи планували пробратися в табір голландських миротворців у Косово, але їх заарештували на кордоні між Сербією та Чорногорією.

ТЕЛЬ-АВІВ. Новим президентом Ізраїлю став 54-річний Моше Кацав, який на шість голосів обійшов під час виборів у кнесеті колишнього прем’єр-міністра Шимона Переса. Кацав – представник ізраїльської правиці. Те, що його обрали, для більшості спостерігачів стало несподіванкою.

КАРАКАС. Президента Венесуели Уго Чавес знову обрано главою держави терміном на 6 років. За попередніми даними, на президентських виборах, які відбулися у неділю, Чавес набрав 59 відсотків голосів, а його головний конкурент Франсіско Аріас – 37,5 відсотків. Учора було підраховано близько 80 % виборчих бюлетенів. Уго Чавес перебуває при владі півтора року. Президентські вибори було проведено згідно з новою конституцією Венесуели, прийнятою на вимогу президента. Чавес проголосив програму широкомасштабних політичних і економічних реформ.

МАДРИД. Прем’єр-міністр Іспанії Хосе Марія Азнар заявив у неділю, що уряд вестиме рішучу боротьбу проти підпільної організації баскських сепаратистів ЕТА. Його заява прозвучала після того, як у суботу в одному з барів іспанського міста Толоза пострілом упритул було вбито члена Соціалістичної партії, який раніше обіймав посаду префекта однієї з баскських провінцій. Він став уже сьомою жертвою у серії терористичних актів, які сталися упродовж останнього місяця, і в яких звинувачуються терористи з ЕТА.

ВІДЕНЬ. Три експерти Європейського союзу з питань прав людини завершили знайомство із політичною ситуацією в Австрії. Протягом кількох днів вони провели низку переговорів з політичними та громадськими діячами цієї країни. Однак на даний момент так звані “три мудреці” утрималися від рекомендацій щодо припинення санкцій стосовно Австрії. Нагадаємо, що санкції було запроваджено на знак протесту проти участі в австрійському уряді представників правої популістської Партії свободи, лідером якої був Йорг Гайдер.

БЕЙРУТ. У неділю бійці мусульманського радикального руху “Хезболла” перешкоджали солдатам міжнародного миротворчого контингенту ООН зайняти позиції на півдні Лівану – зокрема в прикордонному населеному пункті Рмейш. Тим часом загін українських миротворців розпочав розмінування прикордонних територій. Нагадаємо, що в суботу (після переговорів, які тривали кілька тижнів) уряд Лівану дав згоду на розміщення близько п’яти тисяч військовослужбовців ООН у колишній зоні окупації вздовж кордону з Ізраїлем.

ЛОНДОН. Уряд Великобританії дозволив науковцям клонування людських ембріонів. Дозвіл видано за умови, що клонування відбуватиметься виключно з лікувальною метою. Насамперед це стосується продукування “запасних” людських органів. Рішення уряду має проголосити міністр науки Лорд Сейнсборі у вересні.

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП