BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

Полювання на іммігрантів

Вибухом поранено 9 екс-громадян екс-Союзу

НІМЕЧЧИНА

Любко ПЕТРЕНКО

У Німеччині (головним чином – у лівих політичних колах) знову розгорнулися бурхливі дебати відносно загрози правого екстремізму. Уряд обіцяє з усією суворістю закону боротись проти ксенофобських проявів у країні. Поштовхом до таких заяв став бомбовий замах у дюссельдорфському метро, що стався минулого четверга (чит. “Поступ” № 127 за 29 липня ц. р.) Нагадаємо, що вибухом було поранено дев’ятьох іммігрантів із колишнього СРСР (зокрема з України), причому шестеро з них – єврейського походження. У 28-річного чоловіка, одного з поранених, життя – під загрозою.

Правоохоронці Дюссельдорфа проводять інтенсивне розслідування обставин вибуху. За повідомленням місцевого управління поліції, дослідження останків вибухового пристрою поки що не дає якихось зачіпок і не виводить на аналогічні теракти та їхніх авторів. Загалом розробляється понад сто версій злочину. Речник місцевої прокуратури Йоганнес Мокен зазначив, що у справі залишається багато нез’ясованих моментів. Невідомо, наприклад, чи автор вибуху мав причетність до якоїсь організації, чи був одинаком, створив він бомбу власними руками – чи, може, вибуховий пристрій має армійське походження. Таємницею залишається й те, як у потрібний момент відбулася детонація. Проте більшість експертів уже зараз схильні стверджувати, що теракт був скоєний членами правоекстремістських організацій.

Досі більшість актів насильства проти іноземців здійснювалися в новоприєднаних східних землях, бо саме там ультраправі організації мають яскраво виражений агресивний характер. От і цими вихідними днями в одному з містечок у Тюрингії 20 молодиків упіймали двох африканців (один – із Того, другий – зі Судану), завели їх у лісочок, добряче над ними познущались, а потім, накопавши і обплювавши, дозволили їм утекти геть. Така практика у колишній НДР є звичною.

У західних землях праві рухи (навіть неонацистські організації) поводили себе значно стриманіше. Аж тут зненацька – теракт у Дюссельдорфі. Під особистий контроль справу взяв сам федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Отто фон Шиллі. “Ми повинні підключити до цього процесу державні органи всіх рівнів, а не тільки федеральні. Профілактичні заходи – це, насамперед, справа місцевих органів влади; крім того, ми не маємо права звалювати все на плечі поліції або правоохоронних органів. Передусім громадськість зобов’язана боротися з проявами насильства”, – заявив Шиллі. До активності закликав співвітчизників і міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер: “Ми досягли такої межі, за якою навіть ті, хто завжди мовчить, не мають більше права цього робити”.

Але проблема в принципі не є такою простою для вирішення, тим більше – для розв’язання її шляхом заходів у формі кампанії. Узяти хоча б питання напливу мігрантів із колишнього Союзу. На початку 1991 року федерація і землі Німеччини створили спеціальні виключні правила для прийому наших колишніх співвітчизників іудейської віри. Підстава – переслідування антисемітами на батьківщині. Кількість мігрантів і тривалість їхнього перебування не обмежувалися. Як повідомляється у вчорашньому числі газети Suddeutsche Zeitung, для отримання німецького права на проживання екс-радянські євреї мали всього лише подати клопотання і генеалогічну довідку. Жодних доказів щодо переслідувань від них не вимагали. Таким чином до Німеччини потрапило близько 150 тисяч “радянців”. Причому соціальні права вони мали на тому ж рівні, що й корінні мешканці, включно з необмеженим правом на отримання роботи й на допомогу за безробіттям.

Німцям, які ще дотепер повинні сплачувати додатковий (так званий “солідарний”) податок на подолання економічних наслідків об’єднання, звичайно ж, не надто імпонує така філантропія уряду. А звідси й ґрунт для ксенофобії...

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП