BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

Робота з неба не впаде

Безробітні повинні активізуватися

САМОРЕАЛІЗАЦІЯ

Остап ДРОЗДОВ

У сучасному соціумі чітко вимальовується клас безробітних із характерною психологією, тощо. Спостерігаючи за багатьма зневіреними, мимоволі з’ясовуєш, що дуже вигідно бути бідним-нещасним перед самим собою, в такий спосіб виправдовуючи власну бездіяльність. Гірко, та в обласному центрі зайнятості такої ж думки. Проте ця державна служба, яка покликана сприяти розв’язанню насущних проблем безробітних, почала поволі змінювати описаний стан речей.

“У березні в Україні впроваджено курс техніки пошуку роботи, затверджений Міністерствами освіти та праці, – повідомила заступник начальника відділу профорієнтації населення обласного центру зайнятості Ольга Проць. – Такі реалії ринку, що людина нині є товаром. Тому мало мати знання і навики – їх іще треба вміти запропонувати і продати. Власне, мета згаданого курсу – навчити людину самопрезентуватись і бути конкурентноспроможною”.

Що ж дають семінари в межах курсу техніки пошуку роботи? Це навчальний процес, де озвучують правила написання ділового листа, резюме, ведення телефонних переговорів, поведінки на співбесідах і всього-всього, що пов’язане з успішною презентацією себе перед працедавцем. Такі семінари безкоштовні й добровільні. Загалом, центр зайнятості самотужки платить за навчання (120-180 грн. на людину), навіть дає безвідсоткові позики під організацію підприємницької діяльності. Але водночас він орієнтує людину на те, що його завдання – не працевлаштувати (як цього незмінно очікують), а посприяти в самореалізації. Офіційно це називається концепцією самодопомоги й активного пошуку роботи.

Наразі такий підхід дає скромний, але ефект. В області проведено 50 семінарів техніки пошуку роботи, в них узяли участь 524 осіб. З них 41 особа вже самостійного працевлаштувалася, 67 скеровані на перенавчання, 151 залучена до громадських робіт. І це за 2-3 місяці. “Незважаючи на очевидні успіхи нової програми, є відчутна проблема, – говорить Ольга Проць. – Нас дещо обурює поведінка роботодавців, котрі мають упереджене ставлення до центрів зайнятості, мовляв, там на обліку один непотріб. Насправді у нас колосальний потенціал мудрих, але несправедливо безробітних людей. Тому було би добре, якби з допомогою райдержадміністрацій зібрати аудиторію потенційних роботодавців і розповісти їм про наші резерви. З часом ми остаточно привчимо безробітних до самостійного й активного пошуку роботи. Зрештою, і зараз є велика кількість людей, вельми зацікавлених у працевлаштуванні”.

Ринок диктує нові запити. Від тюрми та суми не зарікаються, та якщо сталось останнє, то не варто мріяти: манна з неба перестала падати вже давно.

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП