BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

Де беруться робочі місця?

Досвідом ділиться директор Залізничного районного центру зайнятості міста Львова, депутат Львівської міської ради Юрій Батюк

ПРОБЛЕМИ

Станом на 1 липня 2000 року у Львові було зарєєстровано 15486 безробітних. Ця цифра в різних районах розподіляється так: у Галицькому – 3242, у Личаківському – 1830, у Франківському – 2864, в Шевченківському – 1843 й у Залізничному – 5689. Тобто центр зайнятості Залізничного району має приблизно стільки ж безробітних, як три інших райони міста разом узяті.

– Чому ви маєте найбільше безробітних?

– Одна з причин – те, що в Залізничному районі живе найбільше львів’ян – близько 198 тисяч.

Залізничний район – це промислова зона, де розташовано багато підприємств військово-промислового комплексу, радіотехнічних, машинобудівних, які зараз стали банкрутами або значно скоротили обсяги виробництва. А це – масові вивільнення працівників, більшість котрих живе в нашому районі. Збанкрутували ЛОРТА, “Біофізприлад”, на межі банкрутства “Електрон”, “Автонавантажувач” і ряд інших підприємств. З початку року в Залізничний районний центр зайнятості звернулося близько 7800 осіб. І ця цифра постійно збільшується. Щомісяця звертаються приблизно 450 осіб. Коли я прийшов працювати в Залізничний районний центр зайнятості, на обліку перебувало приблизно 1200 осіб.

– Усіх їх ви повинні працевлаштувати?

– Це хибна думка, що служба зайнятості зобов’язана працевлаштувати всіх, хто стоїть на обліку. Згідно з чинним законодавством, служба зайнятості сприяє працевлаштуванню, тобто безкоштовно надає інформацію про наявність вільних вакантних місць і посад згідно з поданими підприємствами вакансіями та скеровує безробітних на ці місця, надає послуги з професійної орієнтації та перенавчання за кошти служби зайнятості; організовує оплачувані громадські роботи, сезонні роботи, забезпечує надання додаткових гарантій працевлаштування громадянам, котрі потребують додаткових соціальних гарантій (жінкам, які мають дітей віком до 6 років, самотнім матерям, котрі мають дітей віком до 14 років; дітям-сиротам; молоді, яка закінчила навчання в СШ, ПТУ або звільнилася з армії; особам, звільненим після відбуття покарання; особам передпенсійного віку) шляхом бронювання для них близько 5% загальної кількості робочих місць за робітничими професіями на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності; виплачує допомогу з безробіття. Все це не виключає самостійного пошуку роботи громадянами шляхом безпосереднього звернення до роботодавця, а також прийняття громадян на роботу підприємствами поза службою зайнятості.

У питанні працевлаштування громадян не все залежить від служби зайнятості. А деякі керівники, як в області, так і в місті трактують це по-іншому. “А скільки в місті створено нових робочих місць, відкрито підприємств, куди можна було би службі зайнятості скеровувати незайняте населення? – можна би було їх спитати. Наші достойники повинні би розуміти, що ефективність роботи служби зайнятості прямо пропорційна до економічної ситуації в районі, місті, області.

– А що вам іще не подобається?

– Наші працівники перевантажені роботою. У районних центрах зайнятості міста Львова відсутні нормальні приміщення. Фактично, ні один центр зайнятості у Львові не має таких приміщень, які би дозволили на нормальному рівні організувати роботу з якісного й ефективного обслуговування незайнятого населення. Влада міста чомусь не бажає сприяти у вирішенні цього болючого для центрів зайнятості питання. Неможливість приймати на нормальному рівні людей (вузькі коридори, малі та непристосовані приміщення) викликає у громадян роздратованість і обурення, веде до збільшення соціального напруження, яке передається перш за все владі.

– Вам затишно працювати в полі нашого законодавства?

– Незатишно. І закон про зайнятість, і багато інших актів, які регламентують роботу служби зайнятості, не досконалі,бо створювалися на початку становлення нашої держави. Потім у 1997 році були внесені часткові зміни до цих актів. Але зараз він знову потребує змін. Ми орієнтувалися на різні моделі, та нам треба більше зважати на власну ситуацію. Закон недосконалий тим, що в реалізації багатьох його положень не передбачено дієвих важелів впливу на ситуацію. Це дає змогу як безробітним, так і підприємствам не виконувати їхні обов’язки, а користуватися тільки правами, які передбачені законом, не зважаючи на інтереси держави. Ми змушені керуватись у роботі цими положеннями, хоча вони не дають нам змогу нормально працювати. Зміни потрібні. І добре було би, якби прислухалися до фахівців, котрі працюють у службі зайнятості.

Розмовляла
Маріанна РОМАНЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП