Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення

Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

"Карпати" переписують історію

Львів"яни стали першою українською командою, яка пермогла "Динамо" з різницею у два м"ячі!

ПЕРЕМОГА

Роман ДОРОШ

Закінчення. Початок – стор. 1
Чемпіонат України з футболу. Вища ліга. 4-й тур.
“Карпати” (Львів) – “Динамо” (Київ) – 2:0 (0:0).
Львів. Стадіон “Україна”. 12000 глядачів. Суддя: Валерій Онуфер (Ужгород).
“Карпати”: Стронцицький – Назаров, Вільчинський, Павлюх – Вовчук, Даниловський, Толочко, Луцишин (Лучкевич), Шукатка – Покладок (Єсип), Маковей (Швед).
“Динамо”: Кернозенко – Дмитрулін, Ващук, Головко, Несмачний – Герасименко (Деметрадзе), Гусін, Хацкевич, Яшкін – Мороз, Шацьких.
Голи: 1:0 Толочко, 47', 2:0 Покладок, 74'.

“Динамо” вийшло на поле надто самовпевнено. Немов іще до початку матчу футболісти були впевнені в перемозі. Наставники киян навіть вирішили поекспериментувати зі складом і виставили з перших хвилин лише одного “чистого” нападника – Шацьких. У нападі йому мав допомагати Мороз. Але, як виявилося згодом, це була провальна тактика, яка не принесла користі киянам. Геннадій Мороз під час матчу просто “загубився”, як і половина київської команди. Особливо “відзначилися” тут Ващук, Дмитрулін і Гусін. А найбільше здивував перший: такої слабкої гри від Ващука ніхто не чекав. В останні 10 хвилин матчу він навіть заслуговував на червону картку, коли постійно збивав львів’ян, але Онуфер на все заплющував очі, й лише коли Ващук розпочав справжнє полювання за ногами львівських нападників, суддя таки наважився показати йому лише жовту картку. Що ж, і на тому спасибі...

А загалом, перший тайм пройшов “ніяк”. Обидві команди нікуди не поспішали, хоча гості більше контролювали м’яч і створили при цьому два напівмоменти. “Карпати” також мали один мікромомент. От і все, що можна сказати про перший тайм. У перерві фани “Динамо”, котрі були напідпитку, намагалися вступити в “контакт” із львівськими вболівальниками, вигукуючи на надто приємні слова на адресу львів’ян. На щастя для киян, правоохоронці вчасно відвели їх у “київський” сектор.

Другий тайм розпочався знову досить спокійно. Та з кожною секундою відчувалося, що кияни втрачають контроль над ситуацією. І апогеєм цього став гол-красень Толочка, який, перебуваючи між чотирма гравцями гостей, спромігся відкрити рахунок. Чим у цей час займалися Головко з Ващуком, важко зрозуміти.
Отож, 1:0. А “Динамо” надалі нічого не може зробити. Потім на полі з’явився Деметрадзе, який за 20 хвилин гри так і не зміг доторкнутися до м’яча. Таким “ніяким” грузина вболівальники ще не бачили ніколи. А відтак був другий гол, який “зробили” Луцишин і Покладок: перший віддав націлену передачу, а другий забив гарний гол головою. Після цього динамівці немов збожеволіли. І створили... один стовідсотковий момент, який завершував Яшкін, але того разу на висоті був Стронцицький. Ось і все про “Динамо”. Вибачте, але з такою грою “Динамо” нічого робити в Лізі чемпіонів. А “Карпати” тим часом продовжували атакувати і створювати небезпечні моменти. І якби ще більше фарту, то львів’яни забили б і третій гол. Уже після матчу тренер “Динамо” Анатолій Пузач сказав, що “Карпати” сьогодні хотіли більше перемогти і досягли свого. “Тепер у “Динамо” з’явилося багато проблем перед матчем із “Црвеною Звездою”, та часу, на думку Анатолія Пузача, повинно вистачити, щоби проаналізувати всі помилки. І з “югами” має грати вже зовсім інша команда. Левко Броварський же залишився задоволений діями своїх футболістів. Особливо молодих.

А вже потім на гравців “Карпат” чекали десятки їхніх прихильників, котрі готові були на руках нести своїх героїв... Результати решти матчів
ЦСКА – “Кривбас” (Кривий Ріг) – 1:1 (Закарлюка 29', з пенальті – Гецко, 27', з пенальті). 6500 глядачів. Цей матч був центральним у турі, але нічим особливим не запам’ятався. Центральною особою на полі був суддя з Сімферополя Мельничук, який двічі призначав пенальті, що їх чітко реалізували Закарлюка та Гецко. До речі, це вже
6-й м’яч Івана в цьому чемпіонаті. А “Кривбас” продовжує лідирувати.
“Металург” (Запоріжжя) – “Таврія” (Сімферополь) – 0:2 (Антюхін, 8', 28'). 3000 глядачів. Команда Мирона Маркевича продовжує котитись у прірву. Після 4 матчів у запоріжців жодного очка. А сімферополець Антюхін забив уже 5 м’ячів у сезоні й вивів “Таврію” на четверте місце.

“Сталь” (Алчевськ) – “Шахтар” (Донецьк) – 2:5 (Ареф’єв, 50', Цвік, 80' – Саву, 20', 54', з пенальті, 57', Тимощук, 65', Воробей, 75'). 9000 глядачів. Тут відбулося “побиття немовляти”. Саме так можна назвати дебютанта вищої ліги “Сталь”. Команда з Алчевська не змогла нічого суттєвого протиставити донеччанам, у складі яких слід відзначити румуна Саву. Це – перший “румунський” хет-трик в українському чемпіонаті.

“Металург” (Донецьк) – “Металург” (Маріуполь) – 1:0 (Дранов, 47'). 2000 глядачів. Матч двох “Металургів” не відзначився нічим надто цікавим. У господарів було більше можливостей, і вони перемогли. Хоча рахунок міг бути й більшим, та Осадчий на 19-й хвилині не реалізував пенальті.

“Нива” (Тернопіль) – “Металіст” (Харків) – 1:1 (Чомахідзе, 61' – Попво, 57'). 2000 глядачів. Незважаючи на те, що тернопільським футболістам частково погасили заборгованість, вони так і не змогли здобути першу перемогу в цьому чемпіонаті.

“Ворскла” (Полтава) – “Дніпро” (Дніпропетровськ) – 0:1 (Співак, 72'). 4000 глядачів. Полтавчани – брати по нещастю запорізького “Металурга”. Після 4 матчів у полтавчан жодного очка. А от “Дніпро” вже “перекочував” на другу сходинку турнірної таблиці. Якщо так піде і далі, то команда з Дніпропетровська може “замахнутись” і на єврокубки.