BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 1 СЕРПНЯ 2000 року |

ЕПІСТОЛЯРНЕ

Вихід існує, але нам бракує розуму ним скористатися

Вирішити проблему енергетичної кризи та позбутися російської нафтової і газової залежності пропонує Україні французький винахідник українського походження Жан-Марі Турянський. Сконструйована ним установка, що виробляє теплову та електричну енергію, працює на звичайній соломі. Один тюк спресованої соломи (300 кг) при згоранні виділяє 108 кВт енергії і замінює 120 л мазуту. Ціна 1 кВт.год дорівнює 10 сантимів (12 коп), у той час, як вона коштує у Франції 12 сантимів (14,4 коп), якщо обігрівати газом; 15 сантимів (18 коп) при мазутному опаленні. Ця технологія вигідна не лише тим, що дешевша від існуючих, але й екологічно чиста. Цей спосіб опалення дає економію енергії 10 % порівняно з газовим. Навіть у Франції це вигідно, незважаючи на те, що тонна соломи коштує 450 франків (в перерахунку це 375 гривень). Зараз у Франції вивели і постійно сіють сорти пшениці, яку спеціально вирощують для збору “дорогоцінної” соломи.
Зима не за горами. Нас знову чекають щоденні відключення газу та світла, а в полях гнитиме солома – наші гроші та енергія...

Анна ГОПКО, студентка
факультету журналістики
ЛНУ ім. Франка

Ми змагатимемось, за чутками,з Суркісом

З огляду на вміщену у Вашій газеті 24 червня цього року статтю “Українському П’ємонту – французьке обленерго” прошу ознайомитися з деякими моїми уточненнями. Хотів би привернути Вашу увагу, насамперед, до певної невідповідності між тим, що було сказано мною в інтерв’ю, перекладом сказаного та змістом надрукованої статті.

Стосовно процесу приватизації, мною було заявлено, що компанія “ЕДФ” могла б брати участь у майбутніх конкурсах з приватизації енергопостачальних компаній в Україні, якщо для цього існуватимуть необхідні умови. Прошу взяти до уваги, що компанія “ЕДФ” не може цікавитися Львівським і Прикарпатським обленерго, оскільки ці підприємства не входять до програми приватизації, зважаючи на те, що вони були приватизовані в 1998 р. в складі групи з 7 компаній.
Щодо самого процесу приватизації, то “ЕДФ”, вірогідно, змагатиметься з американською компанією “АЕS” і двома українськими компаніями: “Фінанси і кредит” і “Корт груп” (яку, за деякими чутками, а не за моїми словами, пов’язують із ім’ям
Г. Суркіса).

У тому, що стосується виробництва електроенергії, хочу ще раз заявити, що “ЕДФ” зовсім не скептично ставиться до альтернативних способів виробництва та поновлювальних джерел, таких, як вітрова енергія. Так, компанія “ЕДФ” бере участь у розвитку вітрової енергетики у Франції, прийнявши програму будівництва станцій загальною потужністю 500 МВт, розрахованою до 2005 р. “ЕДФ” вкладає кошти в розвиток вітрової енергетики й за кордоном, беручи участь, наприклад, у будівництві в Марокко одного із найбільших парків вітрових електростанцій у світі. Ця система вітрових електростанцій загальною потужністю 50 МВт повинна буде виробляти 2% всієї електроенергії в країні. Отже, навіть якщо виробництво електроенергії цим способом залишається поки що дуже незначним, “ЕДФ” зовсім не ставиться до нього як до смішного чи “анекдотичного”, як це було надруковано в газеті.

Стосовно, нарешті, рішення Німеччини про поступове закриття її ядерних електростанцій: повторю ще раз відомий усім факт, що уряд Німеччини на цей день не робив ніяких заяв про створення потужностей, альтернативних ядерним електростанціям. Німеччина, отже, має тридцять років на розробку і впровадження замінних способів виробництва електроенергії.

Брюно КАРЬЄ, Директор Представництва “ЕДФ” у Києві

Він показав мені дулю

Я учасник бойових дій, ветеран праці, за 50 років роботи вніс багато корисних раціоналізаторських пропозицій, у тому числі таких, що економлять на Львівській залізниці щорічно майже 20 мільйонів кВт.год електроенергії.
Зараз мені більше 80 років, і дуже важко хворою ногою пішки ходити за хлібом, до аптеки, на базар та в інші місця. Великою подією для мене стала поява 61 та 97 номерів маршруток, які проходять близько мого будинку.
Але частина з них наполовину порожніх, побачивши мою палку і сиве волосся, проїжджають не зупинившись, а один із шоферів навіть показав мені дулю.

З повагою М. Я. Шпілько

Україну треба буде перейменувати на Малоросію

...Українські громадяни повинні домагатись, щоб якнайскоріше уряд видав наступні зарядження: 1. Від найближчих виборів до Верховної Ради і всіх інших рад не може ніхто кандидувати, якщо не знає української державної мови. 2. Від зараз, хто не знає державної мови, не може займати керівної посади, не може бути прийнятий на державну посаду. 3. Особі, яка не знає державної мови, не можна визнавати українське громадянство. 4. Хто до 2003 року не буде знати державної мови – буде позбавлений українського громадянства. Не стосується це пенсіонерів, якщо не працюють і не мають заміру працювати на державній посаді. 5. До кінця цего року мусять зникнути всі, ганьблячі Україну, ознаки большевицько-російського поневолення, як пам’ятники, символи, написи, назви вулиць, заводів і т. п. 6. Щоб Росія не мала час на побудування баз на своїм побережжі, вже тепер повідомляємо уряд Росії, що окреслений строк для російських військово-морських баз на берегах України не буде продовженим. 7. Нелегалів зараз повертати до їх країв. Утім російськомовних. Якщо такі зарядження не будуть прийняті, то Україну незадовго треба буде перейменувати на Малоросію. Демократія дає громадянам не лише права, але і обов’язки, з яких підставовими є знання мови своєї батьківщини і дбати про добре ім’я.

Олег Пушкар, довголітній лагерник. Варшава

POSTUP - ПОСТУП
№128 (572),
1 СЕРПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Форма одягу - службова
·"Карпати" переписують історію

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Чия демократія формальніша?
·Матолич ще не подав заяву про відставку
·Сумна хроніка вихідних
·КІЛЬКА СЛІВ
·Місто дуже мляво, але ремонтуватимуть

НАША СТОЛИЦЯ
·Де беруться робочі місця?
·Кому потрібен випускник школи?
·Робота з неба не впаде

ПОСТУП З КРАЮ
·Шубу забрали подалі від гріха
·Геракл із ніжним обличчям
·Солдати бавилися у війну
·Україна знову в "Зеніті" слави
·Президент благословив Інтернет

ПОСТУП У СВІТ
·Бен Ладена заганяють у кут
·Concorde - знову проблеми
·Жучки для прокурора
·Полювання на іммігрантів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Польщі не потрібний російський газ
·Конкурс за імперію в спадок
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Іван Остафійчук: Найбільш дієвим є мистецтво етики
·Доктор Бонь - це вже стандарт!
·Творець сценічного світу

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Задумів багато - треба працювати

ЛЕГЕНДИ У ПОСТУПІ
·Легенди Львова та околиць від Юрія Винничука

ЛИСТИ ПОСТУПУ
·ЕПІСТОЛЯРНЕ
·З ЛИСТІВ ДО ЮЗЯ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати" переписують історію
·Перша перемога Барикело
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Зоряне кохання, зоряні війни
·ГОРОСКОП