BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 25 ЛИПНЯ 2000 року |

Розмова з ректором та політиком

Нещодавно сотні випускників залишили стіни Львівського державного аграрного університету. Це стало нагодою для розмови з ректором університету, академіком Української Академії аграрних наук, професором Володимиром Снітинським, який також є відомим політичним діячем, очолює Львівську обласну організацію Аграрної партії України.

– Пане ректоре, чим особливий випускник 2000 року?

– В університеті значно зросла якість навчання. Показником цього є досить вагомий приріст відмінників, до 25%. Окрім цього, випускники прослухали спеціальний курс, який стосується реформування аграрного сектору економіки. Необхідно відзначити також ту велику роботу, яку вклали студенти у розвиток матеріальної бази університету.

– Чи мають випускники проблеми з влаштуванням на роботу?

– Студенти самі розуміють, що легше влаштуватись на роботу спеціалістові з доброю підготовкою, тому потрібний не стільки диплом, скільки знання. Сьогодні 99% випускників після закінчення університету знаходять роботу і працюють на виробництві.

– Наступного року відзначатиметься 100-річчя надання статусу академії тодішній Високій рільничій школі в Дублянах. Це непогана нагода, щоб університету було надано статус національного.

– Звичайно, усі державні університети мали би бути національними. Але чомусь у Києві більше навчальних закладів, навіть театрів, мають статус національних, ніж, наприклад, у Львові. Міністерство агропромислової політики дає високу оцінку тому стану, який досягнуто в університеті, динаміці його розвитку. Є для того також ідеологічне підґрунтя, бо ідеолог українського націоналізму, Степан Бандера, вчився в нашому університеті. Щороку два-три заклади вищого рівня акредитації отримують статус національного і хотілось би, щоб серед них був і Львівський аграрний університет. Хоч для того треба багато зробити, щоб університет відповідав цьому високому статусу. Нещодавно під час всеукраїнської зустрічі найкращих студентів у Дублянах міністр Іван Кириленко оголосив, що міністерство аграрної політики буде робити все, щоб наш університет отримав це найвище звання.

– Останнім часом загострилась мовна проблема у Львові, та й у всій Україні.

– Дуже прикро на дев’ятому році незалежності, а до того ж ще й минуло понад десять років, відколи ще в часи УРСР був прийнятий Закон про мови, спостерігати такий стан з українською книжкою, українською мовою на радіо і телебаченні. Причин багато, але треба шукати шляхи виходу із ситуації. Одних адміністративних заходів для цього замало. Я думаю, що одним зі шляхів має стати приклад найвищих посадових осіб в Україні, які повинні всюди послуговуватись тільки українською мовою. Негарно, коли вони, пристосовуючись до обставин, переходять на іншу мову. Я розумію: в різних регіонах є різні обставини, але коли найвище керівництво держави заговорить українською мовою і вдома, у побуті, то в нас уже не буде такої ситуації зневаження найдорожчого, що є для українців. Щодо вищої школи, то стежу за цим станом, який є в усій Україні, спілкуюсь з ректорами. Та ректори, навіть із “російськомовних” регіонів, говорять прекрасною українською мовою. Хоча ще п’ять років тому для них це було проблематично. Усе залежить від того, щоб ті сто-двісті сімей, які мають владу в Україні, заговорили українською мовою.

– Нещодавно ми були свідками того, як тяжко проходить через Верховну Раду проект нового земельного кодексу.

– Питання землі для України є одним із найважливіших. Майже 80% усього національного багатства нашої держави – це земля. Тут потрібний дуже зважений підхід. Але з іншого боку, земля повинна бути товаром, бо без цього неможливі ринкові відносини на селі, та і не тільки на селі. Я знайомий з проектом нового земельного кодексу, і треба, щоб земля мала власника. А час лівих уже минув. На жаль, поки що немає реальної державної підтримки сільськогосподарських виробників, чи то фермерів, чи колективних господарств у формі товариств з обмеженою відповідальністю. Треба вести справу до екологізації виробництва. У Європі 20% фермерських господарств вирощують екологічно чисті продукти. В Україні ця сфера поки що не задіяна, а у нас є шанс вийти на світовий ринок з екологічно чистими продуктами.

– Довибори до Верховної ради у Львові показали, що для наших виборців дуже важливим є національно-демократична спрямованість кандидата, а також те, що три партії об’єднались у блок. Чи не стане це уроком для наступних виборів?

– Я думаю, що наступні вибори виграють ці люди, за якими стоятимуть серйозні політичні організації. Те, що відбулось у Львові, показало, що політики повинні об’єднуватись. Щодо аграрної партії, то ми не мали свого кандидата у Галицькому окрузі, але в Миколаївщині та Одещині пройшло два наших кандидати, яким вдалось зламати протистояння лівих сил. Це показник того, що Аграрна партія має потенціал, який можна реалізувати. Разом з тим тут, у Західному регіоні, ми хотіли б якнайтісніше співпрацювати з тими партіями і організаціями, які мають державницькі позиції та керуються здоровим глуздом. Необхідно домовлятись, знаходити спільні кандидатури, бо нічого кращого ще ніхто не придумав. Бо тепер партій є явно забагато і від ситуації однопартійності ми потрапили в ситуацію дрібнопартійності.
Розмовляв Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№124 (568),
25 ЛИПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Потяги котяться під укіс
·Труби в обхід України не буде

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Рішенням ради зима не повинна настати
·Міліція "наїхала" на кримінал
·КІЛЬКА СЛІВ
·У Львові національних конфліктів немає
·Оптимістичне закінчення "Хресної дороги" України
·"Галичина" шанує своїх бійців

НАША СТОЛИЦЯ
·Новий Податковий кодекс: ложка дьогтю в бочці з шміром
·На Львівщині буде ще один експеримент
·Гірше за податки - лише смерть
·ДОВІДКА ПОСТУПУ

ПОСТУП З КРАЮ
·Виборці кличуть депутата
·Гриби вбивають людей, а рибу - спека
·Блудний син в очікуванні вироку
·Тимошенко наступає на Суркісові п"яти
·Атомники отримали паливо

ПОСТУП У СВІТ
·Швидше від світла
·Оголошено сафарі на педофілів
·Спокій за 200 тисяч марок
·Саміт економічного тріумфу
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Труби в обхід України не буде
·Мобільний супергігант провокує конкуренцію
·Перші успіхи АЗХХ
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Бруно Шульц - вічний неспокій недовершеності

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Тарас Чорновіл: Я спробую зробити для Львова все, що в моїх силах
·Розмова з ректором та політиком

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Суржик для інтелігенції

СПОРТ-ПОСТУП
·На "Динамо" стріляли доларами
·Франція знову чемпіон Європи
·"Карпати": черговий виїзний "бублик"
·СПОРТ-БЛІЦ
·"Краще погано вигравати, ніж добре програти"

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Більше хліба і видовищ
·ГОРОСКОП