BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-23 ЛИПНЯ 2000 року |

Есе скандального київського журналіста викликало обурення Лариси Скорик

Тетяна НАГОРНА

Закінчення. Початок – стор. 1
Сподіваючись на перемогу справедливості, вона все ж припускає, що їй відмовлять у порушенні кримінальної справи проти Бузини. Та це не стане кінцем цієї історії, бо пані Скорик каже, що знає багато способів закінчити розпочате. “Я не маю наміру залишати справу напівдорозі, бо це навіть не моя приватна справа – це справа всього народу, який може виявитися не гідним свого генія. А щодо покарання Бузини, то його вже покарала природа, і цього разу з нього вистачить бодай привселюдного розвінчання: нехай усі дізнаються, хто і що він є”, – емоційно каже вона.

Не втримався від шпильки у бік патріотки й Олесь Бузина, який, коментуючи “Поступу” цю ситуацію, сказав: “Дивно, що пані Скорик побачила в моєму творі склад злочину тоді, коли виявилася не здатною роздивитися, ким був її шеф Павло Лазаренко, адже в тіньовому уряді “Громади” вона свого часу відігравала роль міністра культури”.

Олесь Бузина, ясна річ, відкидає звинувачення Лариси Скорик. Він каже, що, по-перше, ніколи й нікого у своїх “літературознавчих есе” не ображав, а тим паче – національну гідність українців, а по-друге, ніколи й нічого не писав на замовлення. “Метою дослідження, викладеного у “Вурдалаці...”, було з’ясувати, чому українці впродовж багатьох століть не можуть досягти успіху в житті. Логіка така: життя Тараса Шевченка, який є ідолом для багатьох українців, – це суцільна невдача, сповнена суперечностей, тож чого можна навчитися, наслідуючи його?” – каже Бузина. Він, до речі, переконаний, що жодної кримінальної справи проти нього порушено не буде. “Ми живемо не в 1929 році, й українська прокуратура – не ГПУ Сталіна. До того ж, “повідомлення про злочин” пані Скорик написала ще 9 червня, а я досі не маю жодних офіційних листів чи викликів од правоохоронних органів. Це означає тільки те, що у прокуратурі не знайшли в моїх есе складу злочину, який там розгледіла пані Скорик”, – заспокоює себе Бузина. І, схоже, це йому вдається – в інтерв’ю “Поступу” він пообіцяв, що вже за два місяці видасть свого “Вурдалаку” окремим томиком, щоправда, з конспіративних міркувань (він визнає наявність громадського незадоволення його “літературознавчими” творами) не назвав ані видавництва, яке взялося за цю справу, ні накладу майбутньої книжки.

P. S. Прикро, та доводиться визнати, що Лариса Скорик, маючи найкращі поривання, все ж програє цю справу. Програє насамперед тому, що скандал – це хліб Бузини та людей, подібних до нього. Судове засідання, телекамери – ось мрія. Його ж усе одно не посадять, максимум оштрафують – на суму, що дорівнює десятій частині газетного гонорару. Для нього найважливіше – аж ніяк не виклад власного трактування постаті Шевченка, а провокування скандалу. А для цього, як відомо, слід написати якомога більшу нісенітницю, оформивши її, однак, у формі серйозного есе. І тут пані Скорик зробила Бузині неоціненну послугу, нагадавши громадськості про його есе й узагалі про існування Бузини. Бо останнім часом Бузини, який уже встиг обпаскудити чи не всіх українських класиків – од Лесі Українки до Шевченка, – щось не чути. Шкода, в України класиків небагато...

POSTUP - ПОСТУП
№123 (567),
22-23 ЛИПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Милі чубляться
·Рецидив забутого скандалу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мрія міської ради
·Неповносправні - рівня нам
·Великий карпатський музей
·КІЛЬКА СЛІВ
·Микола Жулинський про національні позиції
·Зі Львова до Канади

НАША СТОЛИЦЯ
·Міськрада прийняла бюджет-2000
·Сонце шкодить людині
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура сльозам не вірить
·Київ проти України
·"Нульовий варіант", як і правда,- у кожного свій
·Момент кредитного одкровення відтерміновано
·Бізнес блакитних касок
·Стратегічне партнерство у всій його красі
·Чорновола нагородили Грамотою Волі

ПОСТУП У СВІТ
·Китайців продають у рабство
·Перемогли сепаратисти
·Подаруйте Африці борги
·Піночет знову перед судом
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетики отримали нові правила гри
·"Знак якості" для Інтернет-магазинів
·Євроєпейські зброярі консолідуються
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Спас, рукостворений у Львові
·Есе скандального київського журналіста викликало обурення Лариси Скорик

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Небезпечна медицина

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Перелітні птахи Ярмарки

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·На Кастелівці, за Новис Світом (2)

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські команди повинні грати з югославами та чехами
·Україна-Франція: фінал Чемпіонату континенту!
·Богдан Бандура: Хотілося би тісніше співпрацювати з "Карпатами"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Пам"ятник жертвам музики
·ГОРОСКОП