BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-23 ЛИПНЯ 2000 року |

Енергетики отримали нові правила гри

ПОСТАНОВИ

Тарас СМАКУЛА

Кабмін затвердив нові правила гри на енергоринку, які умовно можна класифікувати за тим, як зараз треба працювати і що буде, якщо їх не дотримуватися.

працювати треба так

Кабмiн затвердив постановою нове положення з дуже довгою назвою – “Про порядок розрахункiв за електроенергiю та порядок вiдкриття розподiльчих рахункiв i визначення уповноважених банкiв”, а також скасував чинну дотепер постанову з дещо меншим формулюванням – “Про спецiальний режим розрахункiв за електроенергiю”.

Згiдно з цим положенням, споживачi, що купують електроенергiю в постачальника (обленерго), який придбав її на енергоринку, повиннi оплачувати її лише “живими” грошима на розподiльчий рахунок уповноваженого банку, яким визначено Ощадбанк. У свою чергу Ощадбанк повинен щоденно до 10 години ранку та до 15 години дня перераховувати наявнi на цьому рахунку кошти на енергоринок. Якщо в обленерго немає заборгованостi перед оптовим енергоринком, Нацiональна комiсiя з питань регулювання електроенергетики (НКРЕ) може дозволити перерахувати кошти з розподiльчого рахунку повнiстю на його поточний рахунок.

Окрім того, Кабмін окремим положенням обґрунтував те, чому серед інших банків, які претендували стати уповноваженими, він вибрав саме Ощадбанк. Отже, уповноваженим може стати банк із статутним фондом не менш як 90 мiльйонiв гривень, який має розгалужену мережу фiлiй та власну внутрiшню електронну платiжну систему, а також досвiд органiзацiї банкiвських консорцiумiв. Уповноважений банк призначається постановою Кабiнету мiнiстрiв i повинен створити спецпiдроздiл із обслуговування розподiльчих рахункiв.
Пiсля ухвалення постанови про визначення уповноваженого банку НКРЕ повинна протягом 5 днiв надати цьому банку вичерпний перелiк пiдприємств, що постачають електроенергiю за регульованим тарифом, а банк за такий же термiн повинен вiдкрити кожному постачальниковi розподiльчi рахунки й надiслати до НКРЕ та iнших комерцiйних банкiв перелiк цих рахункiв і їх реквiзити.

А якщо проігнорувати...
Отже, згідно каральної постанови Кабміну, у разі виявлення порушень з боку енергопостачальника (обленерго), НКРЕ надсилає йому письмове застереження, що треба зробити, щоб уникнути більш жорстких покарань. І чекає на відповідь три дні. А якщо її немає, або ж приходить відписка, то НКРЕ може вдатися до більш конкретних заходів, зокрема, призначення керуючого (тимчасової адміністрації) для управління енергопостачальником, призупинення чи анулювання ліцензії на право постачання електроенергії на певній території.

Керуючим енергопостачальника може бути призначена особа-член, або посадова особа НКРЕ, чи наближена до цієї структури фіз- юрособа, що має освіту й досвід роботи, необхідний для виконання цих функцій. Але в жодному разі та, яка є акціонером енергопостачальника або його працівником. Призначення керуючого має відбуватися на конкурсній основі. Загальний термін діяльності керуючого (тимчасової адміністрації) не може первищувати 12 місяців. В окремих випадках він може бути продовжений ще на 6 місяців. Причому НКРЕ може зупинити або анулювати дію ліцензії на постачання електричної енергії тільки після призначення керуючого (тимчасової адміністрації).

А, може, не варто?
Щодо банків, у яких до цього часу були відкриті розподiльчi рахунки електропостачальникiв, то репресії почнуться вже з 1 серпня. Саме до цього часу територіальні управління НБУ мають закінчити перевірку розподілу коштів на цих рахунках.

В разi виявлення кpиміналу, вони мають право застосовувати до них санкцiї та подати НБУ пропозицiї, щоб обмежити їм чинність лiцензiї. А наразі Нацбанк поки що лише м’яко нагадує банкам, що вони повиннi не допускати випадкiв зарахування коштiв за спожиту електроенергiю на будь-якi iншi рахунки, крiм розподiльчих.

POSTUP - ПОСТУП
№123 (567),
22-23 ЛИПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Милі чубляться
·Рецидив забутого скандалу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мрія міської ради
·Неповносправні - рівня нам
·Великий карпатський музей
·КІЛЬКА СЛІВ
·Микола Жулинський про національні позиції
·Зі Львова до Канади

НАША СТОЛИЦЯ
·Міськрада прийняла бюджет-2000
·Сонце шкодить людині
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура сльозам не вірить
·Київ проти України
·"Нульовий варіант", як і правда,- у кожного свій
·Момент кредитного одкровення відтерміновано
·Бізнес блакитних касок
·Стратегічне партнерство у всій його красі
·Чорновола нагородили Грамотою Волі

ПОСТУП У СВІТ
·Китайців продають у рабство
·Перемогли сепаратисти
·Подаруйте Африці борги
·Піночет знову перед судом
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетики отримали нові правила гри
·"Знак якості" для Інтернет-магазинів
·Євроєпейські зброярі консолідуються
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Спас, рукостворений у Львові
·Есе скандального київського журналіста викликало обурення Лариси Скорик

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Небезпечна медицина

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Перелітні птахи Ярмарки

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·На Кастелівці, за Новис Світом (2)

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські команди повинні грати з югославами та чехами
·Україна-Франція: фінал Чемпіонату континенту!
·Богдан Бандура: Хотілося би тісніше співпрацювати з "Карпатами"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Пам"ятник жертвам музики
·ГОРОСКОП