BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-23 ЛИПНЯ 2000 року |

Подаруйте Африці борги

G-7

Любко ПЕТРЕНКО

Перший день саміту Великої сімки (G-7), на якому головував прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер, був присвячений боргам найбагатших країн. Бідні африканці благають скасувати їм близько 100 мільярдів доларів боргу, а в подяку за це обіцяють вести себе чемно, тобто погамувати воєнну активність на Чорному континенті. Списати свої борги просить і Росія, але форма прохання була значно нахабніша, що межує з шантажем.

Ще раз умовити багатих “вуйків” із Заходу пожаліти бідних африканців намагалися президенти ПАР, Нігерії та Алжиру, які прибули до Японії напередодні відкриття зустрічі у верхах. У першу чергу вони мали б розтопити серце американського президента Білла Клінтона, адже США – їхній головний кредитор. Але американський президент, як відомо (чит. “Поступ” № 121 за 20 липня ц.р.), прибув на саміт із деяким запізненням, тож його вуха виявилися недосяжними для слізних прохань. Зрештою, в будь-якому разі ні він, ні американські конгресмени не в захопленні від перспективи постійних подарунків країнам третього світу.

Тож учора в перервах між прийняттям вишуканої океанської їжі, відпочинками в імператорському готелі, купаннями на суперових пляжах під охороною кількох десятків тисяч поліцаїв лідери найрозвинутіших країн світу бідкалися над долею голодних африканців. Звичайно ж, вони погодилися з необхідністю полегшити боргове ярмо бідних країн, навіть зафіксували це в завершальному комюніке. Велика сімка не відмовляється від свого минулорічного рішення щодо списання 100 мільярдів. Але чи дійсно борги будуть списані? Головуючий на зустрічі Тоні Блер натякнув на масу бюрократичних перепон, які заважають це зробити. Обмовився і Клінтон про можливий спротив Конгресу США.

Міжнародні аналітики прогнозують, що із запланованих 100 мільярдів найрозвиненіші країни світу погодяться скасувати лише 15 мільярдів доларів, і то за жорсткого виконання боржниками своїх обіцянок. Обіцянки ці насамперед стосуються військових дій і закупівлі зброї. Було б безглуздо дарувати африканцям мільярди доларів, за які вони зможуть запастися черговою партією автоматів і бомб, навіть незважаючи на те, що вони купуватимуть їх в України.

“Ну, то спишіть борги й нам!, – втрутився в розмову провідників світу російський президент Владімір Путін. І дійсно, чим росіяни гірші за африканців. А щоб аргументація на користь списання була вагомішою, господар Кремля натякнув: “Борговий тягар становить серйозну загрозу для демократичного розвитку Росії”. Міг би вже придумати щось новіше, бо така форма залякування вже давно вичерпала свій потенціал. “Росія не є країною третього світу, це – потужна держава з багатими покладами нафти й газу, а отже, зможе сама подбати про сплату своїх боргів”, – заявив ще до початку саміту німецький бундесканцлер Ґерхард Шрьодер. І більшість колег його підтримало. Бо який сенс фінансувати країну, яка, зневажаючи всі норми міжнародного права, проводить агресивну міжнародну політику.

POSTUP - ПОСТУП
№123 (567),
22-23 ЛИПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Милі чубляться
·Рецидив забутого скандалу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мрія міської ради
·Неповносправні - рівня нам
·Великий карпатський музей
·КІЛЬКА СЛІВ
·Микола Жулинський про національні позиції
·Зі Львова до Канади

НАША СТОЛИЦЯ
·Міськрада прийняла бюджет-2000
·Сонце шкодить людині
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура сльозам не вірить
·Київ проти України
·"Нульовий варіант", як і правда,- у кожного свій
·Момент кредитного одкровення відтерміновано
·Бізнес блакитних касок
·Стратегічне партнерство у всій його красі
·Чорновола нагородили Грамотою Волі

ПОСТУП У СВІТ
·Китайців продають у рабство
·Перемогли сепаратисти
·Подаруйте Африці борги
·Піночет знову перед судом
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетики отримали нові правила гри
·"Знак якості" для Інтернет-магазинів
·Євроєпейські зброярі консолідуються
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Спас, рукостворений у Львові
·Есе скандального київського журналіста викликало обурення Лариси Скорик

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Небезпечна медицина

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Перелітні птахи Ярмарки

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·На Кастелівці, за Новис Світом (2)

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські команди повинні грати з югославами та чехами
·Україна-Франція: фінал Чемпіонату континенту!
·Богдан Бандура: Хотілося би тісніше співпрацювати з "Карпатами"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Пам"ятник жертвам музики
·ГОРОСКОП