BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22-23 ЛИПНЯ 2000 року |

Момент кредитного одкровення відтерміновано

Українська делегація "з технічних причин" відбуде до МВФ аж 31 липня

ПРАГНЕННЯ

Остап ЛЕШИК

Українську делегацію, яка вже спакувала валізи до Вашингтона, щоб черговий раз переконувати про нашу повну готовність достойно отримати наступний транш МВФівського кредиту, повернули мало не від трапу літака. Американці несподівано попрохали наших урядовців навідатися трохи згодом – 31 липня (замість запланованих 22-24 липня). Тож українські вояжери несподівано отримали запас часу для того, аби відшліфувати свої переконливі аргументи на користь омріяної порції кредиту розширеного фінансування EFF на учорашній нараді в Ющенка.

Під час цієї наради члени делегації, яка полетить на зустріч з кредиторами, хвалилися зменшенням розбіжностей з вимогами останньої місії МВФ. Так, міністр фінансів Ігор Мітюков стверджує, що “касовий розрив” у виконанні держбюджету “значно скоротився”. Також готується постанова уряду про врегулювання боргів Мінфіну перед Нацбанком України. Невиконаною залишається лише одна з 11 умов відновлення програми EFF, пов’язана зі скасуванням експортного мита на насіння соняшника.

Керівник делегації, перший віце-прем’єр Юрій Єхануров повідомив про зміну тактики отримання кредиту. Він наголосив, що в ході майбутнього візиту до штаб-квартири МВФ урядова делегація України не “ставитиме жорстко питання” про терміни відновлення кредитування, а також “про якісь конкретні гроші”.
Очевидно, наші урядовці хочуть приспати пильність кредиторів, аби потім ті самі принесли гроші на тарілочці. Інакше як розцінювати заяву Єханурова: “Для нас головне – визнання Міжнародним валютним фондом того, що Україна здійснює реформи самостійно, йде за графіком, а тому нас не треба підганяти”?

Водночас перший віце-прем’єр, зазирнувши у корінь проблеми, згадав, що через затримку із фінансуванням EFF гальмується й кредитування України Світовим банком, зокрема, за вугільним кредитом. Тож під час вашингтонського вояжу наша делегація проситиме Раду директорів СБ, щоб Україні вже в цьому році виділили перший транш системного кредиту.

Однак не українських реформ злякалися банкіри, попросивши відкласти відрядження наших урядовців. За інформацією прес-секретаря першого віце-прем’єра Геннадія Гармаша, візит перенесений через “технічні причини”. Адже члени делегації запланували одним пострілом убити кількох зайців і прагнуть побачень і з директором-розпорядником МВФ Хорстом Келлером, і з президентом Світового банку Джеймсом Вульфенсоном, і з міністром фінансів США Лоуренсом Саммерсом. Останні, очевидно (хоча це й не уточнюється), зараз перебувають у Японії на зустрічі країн “Великої сімки”, де, до речі, питання реорганізації міжнародних донорських структур має бути одним з ключових.
Американська ж сторона прагне “забезпечити зустрічі з усіма цими та іншими особами”. Тож коли все буде готово, кредитори почують про свіжі успіхи України, зокрема про законодавче вирішення питання приватизації “Укртелекому”, затвердження у першому читанні Податкового і бюджетного кодексу тощо.

Найбільші сподівання наших урядовців сягають двох траншів по 250-260 млн. доларів, які можуть надійти в Україну до кінця року. При цьому радники прем’єра не виключають і можливості зниження цієї суми, якщо МВФ вирішить повернути частину попередніх кредитів через подання неправдивої інформації про валютні резерви НБУ. Сподіваймося на краще...

POSTUP - ПОСТУП
№123 (567),
22-23 ЛИПНЯ 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Милі чубляться
·Рецидив забутого скандалу

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мрія міської ради
·Неповносправні - рівня нам
·Великий карпатський музей
·КІЛЬКА СЛІВ
·Микола Жулинський про національні позиції
·Зі Львова до Канади

НАША СТОЛИЦЯ
·Міськрада прийняла бюджет-2000
·Сонце шкодить людині
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·Генпрокуратура сльозам не вірить
·Київ проти України
·"Нульовий варіант", як і правда,- у кожного свій
·Момент кредитного одкровення відтерміновано
·Бізнес блакитних касок
·Стратегічне партнерство у всій його красі
·Чорновола нагородили Грамотою Волі

ПОСТУП У СВІТ
·Китайців продають у рабство
·Перемогли сепаратисти
·Подаруйте Африці борги
·Піночет знову перед судом
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетики отримали нові правила гри
·"Знак якості" для Інтернет-магазинів
·Євроєпейські зброярі консолідуються
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Спас, рукостворений у Львові
·Есе скандального київського журналіста викликало обурення Лариси Скорик

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Небезпечна медицина

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Перелітні птахи Ярмарки

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·На Кастелівці, за Новис Світом (2)

СПОРТ-ПОСТУП
·Українські команди повинні грати з югославами та чехами
·Україна-Франція: фінал Чемпіонату континенту!
·Богдан Бандура: Хотілося би тісніше співпрацювати з "Карпатами"
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Пам"ятник жертвам музики
·ГОРОСКОП