BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 15-16 липня 2000 року |

Молоде вино в старих міхах

СТУДІЙЦІ

Зоряна НАГІРНЯК

У афішах театру ім. Леся Курбаса вистава “Маруся Чурай” за однойменним романом у віршах Ліни Костенко, яку показували минулої неділі, була оголошена прем’єрою. Та в обізнаного із доробком курбасівців глядача могло виникнути закономірне запитання: чому прем’єра, адже ця вистава неодноразово йшла на сцені театру.
Однак особливість цієї постановки в тому, що тепер вона одержала нове дихання, адже була виконана молодими акторами-студійцями. Студія при театрі ім. Леся Курбаса існує не так давно – лише два роки. Вона дає змогу театрові знайти нових акторів, і водночас допомагає молодим обдарованим особам спробувати самоствердитися на кону.
Вправляються студійці щодня. У студії, як і в будь-якому навчальному закладі, є свої навчальні предмети, які викладають актори театру: “Пластику” – Олег Стефан та Андрій Водичев, “Майстерність актора” – Олексій Кравчук, “Спів” – Наталія Половинка, роботу з постановкою голосу провадять Тетяна Каспрук та Оксана Цимбал. Окрім того, студійці вивчають історію культури та мистецтва, студіюють твори українських та світових прозаїків і поетів.
Як наслідок піврічного вивчення студійцями творчості Ліни Костенко на сцені театру ім. Леся Курбаса знову з’явилася “Маруся Чурай” у виконанні початківців-першокурсників. Вистава ця, аж до дрібничок в інтонаційному малюнку, відсвіжила в пам’яті театралів першу постановку, причому за їхніми ностальгійними спогадами, теперішня – явно поступалася “оригіналові” десятирічної давності і скидалася на його бліду подобизну чи недоладне копіювання учителів.
Та постановник вистави, один із організаторів студії й самого театру – Володимир Кучинський, немов би передбачаючи якісь ремствування, зазначив, що це була “суто постановочна робота, підсумок піврічного навчання у студії, однак глядачі отримали змогу відкрити для себе нові таланти”. До речі, не всім вистачає духу і часу вчитися акторського ремесла. Серед теперішніх другокурсників залишилося тільки ... четверо! Але ж яких стійких і наполегливих! Деякі з них долучаються до участі у виставах основного репертуару театру ім. Леся Курбаса. Їхніми голосами зазвучав уже й “Садок вишневий”, і “Апокрифи”, вони проводили відкриту репетицію за “Учтою” Платона у Підгорецькому замку. А тепер готують для сцени нову роботу – “Сніг у Флоренції” ( за Л. Костенко), прем’єра якої відбудеться на початку осені.
З часом студійці стануть професійними акторами і матимуть змогу залишитися на рідній сцені. Отже, є всі підстави сподіватися, що плекання професіоналів у театрі ім. Леся Курбаса не перерветься . Тим паче, що на теперішніх абітурієнтів ЛНУ ім. Івана Франка, які складають іспити на навчання на театральному відділенні при філологічному факультеті, чекає приємна несподіванка: їхній курс вестиме Володимир Кучинський – власною персоною і за власною методикою!

POSTUP - ПОСТУП
№119 (563),
15-16 липня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Піврічне урядування Ющенка
·Греко-католицьких єпархій побільшає

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Свої люди потрібні в опозиції
·У Патагонії знову неспокійно
·Справа Родича передана до суду
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кресов"яни збираються в Перемишлі
·Прапор над Львовом набув "нецензурного" кольору

НАША СТОЛИЦЯ
·Міліціонери не можуть покладатися на власний смак
·Виграно чи програно боротьбу за українську мову у Львові?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·18 мільйонів для ООН
·Менше, ніж 270 грн., не буде
·Закон про Єврохартію забракували
·Роздавання портфелів
·Депутати пішли на канікули
·Україна буде в ЄС у 2007 році

ПОСТУП У СВІТ
·Перемога через 25 років
·Москва в облозі?
·Французи святкують День Бастилії
·Зелене світло для ІТ-експертів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Електрику не вимикатимуть
·Фінансові кризи неминучі
·ЄС бореться з контрабандою
·СВІТ

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Спогади, які не можна зрадити
·Молоде вино в старих міхах

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Приїзд Івана Павла ІІ - справа України
·Вселенські Собори: минуле і сучасність

НЕРУХОМІСТЬ У ПОСТУПІ
·На Костелівці, за Новим Світом

СПОРТ-ПОСТУП
·Кличко проти Барета
·Понад 300 чемпіонів світу, Європи і Олімпійських ігор
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Мода міняє імідж
·ГОРОСКОП