Збитків - на мільйон
СТИХІЯ
Наступного ж дня після стихії, що наробила лиха в шести районах Львівщини, голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук виїхав у Самбірський район. Саме останній потерпів од смерчу чи не найбільше. За словами місцевих мешканців сіл Луки, Острів, Ваньковичі, Бірчиці, стихія лютувала 15-20 хвилин. У районі зазнали руйнувань 6300 господарств, під завалами опинилося сто голів худоби. На щастя, фатальних випадків серед населення району не зафіксовано, а в лікарні з переломами та забійними ранами перебувають шестеро потерпілих, повідомив прес-секретар голови ЛОДА Юрій Боруцький.
Сильно потерпіли помешкання людей старшого віку, такі ж немічні, як і їхні господарі. Тому місцева влада планує тимчасово переселити самотніх людей, хати котрих напівзруйновані, у будинки для людей похилого віку. Іншим буде надано допомогу будівельними матеріалами. Зокрема, цегла надійде з заводів Рудківського, Воютицького та комбінату у Вістовичах. Перебуваючи в Самбірському районі, Степан Сенчук домовився з Івано-Франківськом про постачання на Львівщину шиферу. Для ліквідації наслідків стихії потрібно щонайменше 10 тисяч листів шиферу. Ціна одного листа у наших сусідів – 6,5 гривні.
Як запевнив голова облдержадміністрації, всім потерпілим від стихії буде надано допомогу будівельними матеріалами, працюватимуть будівельні бригади. Всього ж Самбірщині завдано збитків на суму 1 мільйон гривень. Також Степан Сенчук висловив сподівання, що фінансову допомогу області надасть уряд України.
“Львівські новини”
|