BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

Сучасне мистецтво ховає сталінізм

Рекорди продажів у Нью-Йорку

АУКЦІОНИ

Останні аукціони “Крісті” та “Сотбі” у Нью-Йорку побили всі рекорди продажів: перший – на суму 14,4 млн. доларів (15,37 млн. євро), другий – 46 млн. доларів (49 млн. євро). Така різниця спричинена тим, що “Крісті” вважає сучасним мистецтво, починаючи від 70-х років, що дає більші можливості нині живим художникам, проте за одну лише картину Марка Ротко “Жовте по фіолетовому” “Сотбі” отримав 14,3 млн. доларів, досягнувши майже повної суми прибутку своїх конкурентів. Проте “Крісті” не вважає свою політику, запроваджену Філіппом Сегало, програшною.

“Крісті” вважає свої торги ідеальною виставкою і багато займається пошуками шедеврів. Така система дозволила цьому аукціону побити 12 світових рекордів із продажу сучасних художників, починаючи з травня 1999 року (так, у листопаді 1999 року було продано двадцять дві картини, а на останніх торгах – шістнадцять). Супервисока ціна за малюнок Чарлза Рея у 1999 році (376 500 доларів) цього року була подвоєна (886 000 доларів). І це не поодинокий приклад: Томас Страт, який за фотографію Лувра, виставлену у 10-ти примірниках, отримав у листопаді 1999 максимальну ціну, за світлину з Пантеоном цю планку підняв до 270 000 доларів. У декоративному мистецтві ціни також підскочили. Так, Джеф Кунс, новий ідол нью-йоркського ринку, отримав за свою кераміку (“Жінка в трубі” та інші два твори) 1,7 млн. доларів (це на 200 000 більше, ніж він отримав на зимових торгах за “Рожеву пантеру”).
Інша відмінність “Крісті” полягає в тому, що у торги включено предмети інтер’єру: “Лампа Молоха” Гаетано Пессе коштує 64 625 доларів, і потрібно викласти 30 550 доларів, щоб стати власником стола роботи Етторе Соттсасса.
Аукціони запекло захищають анонімність своїх покупців. Останнім часом з’являється все більше нових клієнтів. Так, Філіп Сегало продав картину Воргола покупцю, якого бачив уперше. Картина “Жовте по фіолетовому” Ротко була оцінена “Сотбі” у 9 млн. доларів. Щоб стати її власником, потрібно було додати ще п’ять. Така доля більшості виставлених на аукціоні робіт. Приватний ринок зараз перебуває у складній ситуації: галерейники добре пам’ятають про спекуляції 80-х років, і тому невідомі твори у них придбати майже неможливо. Нові покупці таким чином мають єдину можливість для покупок – аукціони. Тому так стрімко ростуть ціни. Цей ефект змії, яка кусає сама себе, керівник мистецького відділу “Сотбі” у Нью-Йорку Тобіас Меєр назвав “чудовим союзом”, який дозволив аукціонам зібрати за останні 2 роки багато раритетів.

Багатства, які аукціони пропонують своїм покупцям, справді вражають: ірландець Тоні О’Рейлі придбав на останніх торгах “Сотбі” одну з картин із серії “Руанський собор”, яку Клод Моне намалював у 1892 році. Цей багатий ірландець виписав чек на 24 205 750 доларів (26,6 млн. євро). Однак він спростував інформацію про те, що саме він є тим анонімом, який придбав скульптуру “Серпантин” (бронза), задуману в 1909 році Матіссом і знайдену у 1948 році в десяти примірниках. Ця скульптура стала найдорожчою у світі – 14 млн. доларів (14,94 млн. євро).

З “Крісті” і “Сотбі”, зрештою, все зрозуміло. Проте у їх компанії з’явився ще однин, найправильніше було би сказати, конкурент: Бернард Арно, власник генерального пакету акцій аукціону “Філліпс”, вирішив позмагатися із грандами. Для цього він запросив акторку Шерон Стоун презентувати головний лот – картину художника Казимира Малевича, який помер у 1935 році. Також Арно оголосив, що 3% від загальної суми піде на фінансування досліджень по боротьбі зі СНІДом. Картину було продано за 17,8 млн. доларів, і ця рекордна сума так надихнула “лівого” нью-йоркського критика Хілтона Кремера, що він назвав ці торги не більше не менше “похороном сталінізму”.
Інші критики прогнозують, що модерне мистецтво і надалі ростиме у ціні, адже всі його попередники вже “прилаштовані”.
К. С.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП