BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

Відважна ініціатива

ВИДАВЕЦЬ

Андрій ДОРОШ

У довідниках багатьох країн Західної Європи прізвища видавців недаремно фігурують поряд із цілою плеядою найбільш славетних імен зі світу літератури й мистецтва. Саме видавці, їх інтуїція, почуття смаку, знання потреб і вимог читаючої й мислячої аудиторії дали путівку в життя дуже багатьом письменникам, поетам, драматургам, а одночасно й художникам, графікам, дизайнерам книги, бо справді хороше видання не обмежується глибоким та своєрідним змістом, а й відповідною його подачею в оригінальному модерному або й навіть революційному, з позицій усталених понять естетики, оформленні.
Нам усім, які змагають до своїх давніх європейських культурних джерел, ще доведеться багато чому навчитися, як і згадати призабуте. Не становить у цьому винятку й Сергій Фрухт, видавець одного з найрозумніших часописів міста – “Галицької брами”. Йому вдалося згуртувати довкола редакції невеликий, але пружний колектив фахівців різних профілів, які мають що сказати всім тим, кого цікавлять розмаїті аспекти минувшини та сьогодення нашого краю, проблеми його культурної та наукової спадщини. “Галицька брама” вповні виправдовує свою репутацію одного з найпрестижніших науково-культурних видань регіону. І як справжній дбайливий господар (а іноді навіть як батько), Сергій Фрухт своє дітище всіляко прикрашає й удосконалює, щоразу прагне подати його читачам в несподіваному ракурсі.

Таким є і щойно виданий квітнево-травнений номер “Галицької брами”, повністю присвячений творчості Юрія Дмитрука – графіка з багатолітнім стажем і неабияким доробком, але якого (о, парадокс!) знають у Києві й Ужгороді, Москві й Кракові, крім того міста, де він творить. Сергій Фрухт рішуче вирішив змінити такий стан справи, повністю присвятивши здвоєний випуск свого часопису творчості Юрія Дмитрука, ілюстратора творів Івана Котляревського й Івана Франка, Марка Твена і О’Генрі, автора великих циклів малюнків “Лицарі не на час”, “Різьблені тіні”, “Парад переможців”, “Іллегальні креатури” та багатьох інших, які читач сам зможе вдячно оцінити на сторінках “Галицької брами”.

Шлях, який обрав видавець, часто дає блискучі результати, причому не тільки через популяризацію імені автора засобами друкованого слова. Згадаймо бодай уродженця Києва, музейника Ігоря Савицького, який у столиці Кара-Калпакії, місті Мукус, створив музей образотворчого мистецтва радянського авангарду 20-30-их років, зібравши в ньому сотні живописних і графічних робіт призабутих, або й цілковито незнаних митців, які в умовах панування методу соцреалізму воліли взагалі не признаватися до свого вміння творити.
Стараннями Ігоря Савицького їх спадщина при допомозі видання альбомів стала відомою десяткам тисяч шанувальників. Ігор Савицький не тільки врятував для будучності цілий пласт культури, але (про що не особливо й думав) увічнив власне ім’я. Через те процес “відкривання” нових імен завжди несе в собі, крім приємної несподіванки, як для першовідкривача, так і для багатьох інших людей, високу загальнонаціональну (а часто й загальнолюдську) місію. Такі люди необхідні, їх трудно замінити і завжди їх менше, ніж того хотілося би. З цього огляду нова ініціатива редакції “Галицької брами” та її видавця Сергія Фрухта – дуже актуальна і гідна найвищої похвали та оцінки громадськості Львова.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП