BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

СВІТ

Найбільший виробник мікропроцесорів, корпорація Intel, представив новий процесор Pentium 4, який здатен виконувати 1,5 млрд. операцій за секунду, з тактовою частотою 1,5 ГГц. Представники Intel стверджують, що новий процесор даватиме користувачам величезні можливості. Процесор побудований за цілком новою архітектурою, що дасть йому змогу працювати значно швидше від попереднього процесора компанії Pentium 3, а також дозволить відібрати пальму першості у головного конкурента – компанії AMD з її процесором Athlon, повідомляє Reuters.

Ціни на платину на світовому ринку досягли максимальної за останні 11 років відмітки 580 доларів за тройську унцію. Як вважають фахівці, це пов’язано з тим, що Росія може найближчим часом сильно скоротити експорт платини. Як пише “Коммерсант“, близько двох тижнів тому Росія заявила, що цього року не буде експортувати цінні метали, пояснюючи це тим, що бюджет 2000 року уперше за 10 років буде виконаний з профіцитом, і тому вона не потребує продажу платини. Крім того, ходять чутки, що ЦБ також відмовиться продавати платину. Торік на світовому ринку попит на платину становив 950 тис. унцій у порівнянні з 750 тис. у 1998 році. Аналітики передбачають, що така тенденція збережеться і в 2000 році. Передусім цьому сприяє бурхливий розвиток автомобільної і телекомунікаційної галузі як традиційних споживачів платини.

Німецька видавнича група Springer і найбільша у Німеччині кіно- і телекомпанія Kirch оголосили про намір створити холдинг ProSiebenSat.1 Media, об’єднавши в ньому свої телевізійні підрозділи. У холдинг увійдуть приватний телеканал Sat1 і телекомпанія ProSieben Media, в яку входять телеканали Pro7, Kabel1 і N24. Приблизні щорічні прибутки нової компанії становитимуть 1,9 млрд. дол. Власники ProSieben Media контролюватимуть 72% нової компанії, інші 28% матимуть акціонери Sat1. 41% Sat1 належать компанії Springer і 59% – компанії Kirch.

Європейський Банк Реконструкції і розвитку (ЄБРР) збирається незабаром почати продаж своїх активів у країнах Східної Європи зі стійким економічним розвитком, таких як Польща. У свою чергу, активи у менш розвинених в економічному плані країнах, таких як Україна та Росія, будуть збільшені. Про це повідомив президент ЄБРР Жан Лем’єр.

Загальне перевищення прибутків над витратами федерального бюджету США в найближчі 10 років складе 4,19 трлн. дол., що на 1 трлн. дол. більше, ніж передбачалося раніше. Такі дані містяться у доповіді бюджетного управління при президентові США. Перевищення прибутків над витратами в 2000 фінансовому році складе близько 211 млрд. дол., повідомляє Dow Jones.

Один зі світових лідерів з виробництва мобільних телефонів, фінська компанія Nokia, і велика американська медіакомпанія RealNetworks збираються створити альянс для виробництва пристроїв для приймання аудіо- і відеоінформації в мобільних телефонах нового покоління. Це дасть можливість забезпечувати мобільні телефони доступом до мультимедійних Інтернет-ресурсів.

Заробітна плата робітників і службовців – головна складова витрат виробництва автомобілів у країнах Заходу. У ФРН вона найвища у світовому автомобілебудуванні – на її частку припадає 70% витрат. У 1998 році середня погодинна заробітна плата робітників і службовців в автомобілебудуванні провідних розвинених країн складала (нім. марок за годину): у ФРН – 65,50, в США – 44,70, в Японії – 42,57, у Франції – 31,89, в Італії – 31,23.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП