BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

В Україні буде помісна церква?

KLIR

Маркіян ВИШНЕВИЙ

Як стало відомо “Поступу”, на нещодавній зустрічі з віце-прем’єром України Миколою Жулинським Константинопольський патріарх Варфоломей заявив, що так звана “помісна” церква України може бути створена вже до серпня. Водночас патріарх дав зрозуміти, що готовий сприяти створенню такої помісної церкви (маються на увазі плани об’єднати канонічну УПЦ Московського патріархату з УПЦ Київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою (УАПЦ)).

За його словами, тему створення помісної церкви України буде порушено вже 15 липня в швейцарському місті Шамбезі, де пройдуть переговори патріарха Варфоломея і митрополита Кирила з представниками УПЦ КП та УАПЦ.
За деякими даними, одну гілку православ’я – УАПЦ – Константинополь уже вважає своєю, а тепер має намір увійти в церковне спілкування з Київським патріархатом.

Зрозуміло, що Москва не збирається так легко віддати свою українську вотчину. Представник у Московській патріархії назвав такий розвиток подій “втручанням, мета якого – розчленувати Російську церкву”. Такі дії, на думку московитів, Константинополь здійснює за негласної підтримки США”. При цьому представник РПЦ вважає, що патріарх Варфоломей “у своїй політиці повністю залежить від Туреччини і її головного союзника – Сполучених Штатів”. Він підкреслив, що РПЦ “не має наміру поступатися церковними канонами і не терпітиме посягання на свою канонічну територію (!), якою є Україна”. У патріархії переконані, що віруючі Російської церкви “здатні дати організовану відсіч розкольникам”.
А от промотор об’єднавчого процесу, глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет переконаний, що “в Україні буде єдина православна церква”. Про це він заявив у Сімферополі в прямому ефірі кримської радіостанції “Ассоль”.

На його думку, питання про об’єднання має вирішуватися на спільній зустрічі Константинопольської і Московської патріархії за участю всіх православних церков в Україні, тобто УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату й Української автокефальної церкви (УАПЦ).

Після досягнення домовленості про створення єдиної церкви, вважає Філарет, повинен відбутися об’єднувальний спільний собор за участю всіх гілок православ’я. Він також сподівається, що одним із кроків до створення єдиної православної церкви в Україні може стати зустріч делегацій Константинопольської і Московської патріархії і представників УПЦ (КП) і УАПЦ, яка планується на липень у Швейцарії. За словами глави церкви, усі сторони вже готові до зустрічі.

Філарет відкинув усі обвинувачення Московської патріархії та керівництва УПЦ (МП) у розколі, зазначивши, що “в Україні немає ніяких богословських і церковно-канонічних причин для розділення”, оскільки всі три церкви мають одну віру і живуть за одними церковними канонами.

“Для розколу є одна причина – політична, і політики, які стараються зберегти Україну в підкоренні Росії, використовують у цьому випадку церкву і релігійні почуття простих віруючих для своїх інтересів”, – зазначив він, підкресливши: “Українська держава є і буде, і вже ніколи Україна не приєднається до Росії. Ми повинні жити як сусіди”.

Філарет також висловив жаль, що Московська патріархія робить усе можливе, щоб не допустити створення в Україні єдиної православної церкви під приводом того, що керівництво УПЦ (МП) і її віруючі не бажають об’єднуватися з розкольниками. Така точка зору, сказав він, не відображає дійсність, зазначивши, що “мінімум 60-70% єпископів і духовенства УПЦ (МП), а також більшість її віруючих готові йти на об’єднання”.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП