BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

Конституцію змінять за Президентом

ІМПЛМЕНТАЦІЯ

Остап ЛЕШИК

Закінчення. Початок – сторінка 1.
Конституційні судді, почувши святкову президентську промову (див. учорашній “Поступ”), не могли не зауважити слова Леоніда Даниловича про те, що прийняття КС-ом іншого рішення означатиме: “У нас нема Конституційного Суду”. Тому Конституційному Суду вистачило клепок, аби визнати саме президентський законопроект “Про внесення змін до Конституції України за результатами всеукраїнського референдуму” таким, що відповідає статтям 157 і 158 Конституції.

Зокрема, для усунення двозначностей буде змінено частину 1 ст. 80 Основного закону, яка регламентує депутатський імунітет. Щодо розпуску Президентом парламенту в разі несформування більшості протягом місяця, то принаймні в загальній формі будуть виписані гарантії для тієї частини Верховної Ради, що не входить до “постійно діючої парламентської більшості” і яку умовно можна схарактеризувати як “парламентська меншість”. КС також вважає за логічне визначити в загальних рисах механізми, які забезпечували б бюджетний процес у разі дострокового припинення повноважень парламенту (якщо парламент за 3 місяці не осилить бюджету і буде за це розпущений Президентом – О. Л.).
Відсутність у президентському законопроекті питання про двопалатний парламент суддя-доповідач Микола Козюбра пояснив легко: воно “непросте” і потребує додаткового вивчення. Так само елементарно пояснюють і черговість розгляду пропозицій парламенту і Президента: останній був... “менший за обсягом”. Щодо висновку за депутатським проектом, то “є всі підстави, що його може бути прийнято до 15 липня”, – заявив Козюбра. Однак із цього навряд чи щось вийде: висновок КС (наразі пропрезидентський) є обов’язковим для виконання, остаточним, і його не може бути оскаржено.

Народні депутати лівого спрямування майже одностайно висловили невдоволення рішенням КС. Лідер Компартії Петро Симоненко вважає, що конституційних суддів “використали лише з однією метою: освятити президентський проект і виключити розгляд у парламенті альтернативного проекту”. Головний соціаліст Олександр Мороз переконаний, що “суддям КС для аналізу двох проектів вистачило б і півдня”, а розгляд лише президентського проекту він пояснив “прагненням “протиснути” цей законопроект через Верховну Раду до парламентських канікул” (з 15 липня – О. Л.). Натомість парламент у будь-якому разі мав би розглядати обидва законопроекти за підсумками референдуму, оскільки до КС їх надсилали одночасно. Своє невдоволення рішенням Конституційного Суду висловили і представники Партії зелених. А відвертий противник референдуму
16 квітня нардеп Сергій Головатий вважає, що на КС було вчинено тиск. І зробив це Президент у День Конституції. “Це інструмент, який він уже використав перед внесенням до КС рішення щодо референдуму. Тоді це був сигнал суду, як діяти”, – зазначив Головатий.

Депутатський законопроект спрямований на зміцнення принципу розподілу влади і балансу між ними, підкреслив Головатий. Нині, за його словами, в Україні існує дисбаланс у відносинах між гілками влади, оскільки Президент сильніший за парламент і в нього більше повноважень і прав.

Натомість представники більшості переконані, що КС “втратив би обличчя”, якби визнав президентський проект неконституційним, і закликають колег-депутатів попрацювати над його прийняттям. Зрештою, час покаже, чи вистачить у Президента важелів впливу на парламент і чи така вже сильна більшість, як про неї пишуть.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП