BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 червня 2000 року |

Вуха львів"ян трохи відпочинуть

А бюджет, може, приймуть до Нового року

МІСЬКРАДА

Іван ГОР

Такого у Львівській міській раді ще не було, навіть коли виступав Збігнєв Бжезинський. Учора в сесійному залі працювали п’ять телевізійних груп, переважно з Москви та Києва. Об’єктом посиленої уваги зарубіжних медій стала ухвала про захист звукового середовища у м. Львові, прийнята за основу на минулому пленарному засіданні міської ради (див. “Поступ” від 16.06.2000 р.).

Автор проекту ухвали Орест Друль намагався переконати депутатів, що ухвала має винятковий характер з огляду на надзвичайні обставини, що склались у місті після смерті Ігоря Білозіра. Місто необхідно звільнити, принаймні на деякий час, від засилля російськомовної вульгарної попси. Однак більшість депутатів прийняла компромісне формулювання і вирішила “тимчасово, до прийняття Положення (про захист звукового середовища), оголосити мораторій на трансляцію та виконання вульгарних іншомовних пісень на вулицях і площах та у громадському транспорті
м. Львова”. Аргументація, що міське середовище засмічують саме російськомовні низьковартісні пісні та кримінальний фольклор, “дипломатично” не бралася до уваги, бо, як сказав депутат Верховної Ради України Михайло Косів, “ця ухвала стане предметом великого зацікавлення далеко за межами нашої держави”. Це й підтвердили телевізійні команди, які покинули зал Львівської ратуші відразу після того, як ухвалу одноголосно прийняли.

А перед тим депутати прийняли також ухвалу про впорядкування дрібнороздрібної торгової мережі й акустичного режиму в місті, яка передбачає, зокрема, припинення 1 липня видавання дозволів на розміщення яток та інших об’єктів переносної торгівлі на площах Ринок, Соборній, Міцкевича, Галицькій, Івана Підкови, проспектах Шевченка та Свободи, вулицях Дорошенка, Коперника, Краківській, Галицькій, Словацького, Стефаника, Січових Стрільців, Підвальній, Князя Романа, Городоцькій до вул. Огієнка, Івана Франка до вул. Зеленої, проспекті Чорновола до
вул. Зернової. Режим роботи літніх майданчиків у місті встановлено з 9 до 23 години і заборонено здійснювати протягом доби будь-яке зовнішнє озвучення на вулицях і площах у центральній частині Львова.

Обговорення проекту ухвали про видатки на утримання бюджетних установ у 2000 році знову викликало дискусію про міський бюджет. Адже Львів залишається єдиним містом України, яке не має затвердженого бюджету на 2000 рік. Кілька місяців тому депутати не погодилися з контрольними показниками бюджету м. Львова, які затвердила обласна рада, і доручили виконкому підготувати розрахунки до бюджету, який би міг задовольнити мінімальні потреби міської громади. Цього не зроблено досі, а відсутність коштів на оплату праці виконавчих органів спричинила появу вчорашнього проекту ухвали про видатки бюджетних установ. Депутати не погодилися на такий варіант вирішення бюджетної проблеми, сподіваючись, що недостатнє фінансування органів управління стимулюватиме роботу виконкому над підготовкою прийнятного бюджету. Бо, як зазначив голова постійної депутатської комісії економічної політики Андрій Садовий, “немає бюджету – немає контролю!”

На вчорашньому ж засіданні депутати підтримали презентовану Мирославом Сеником “Концепцію житлової політики міста Львова”, яка, однак, залишатиметься збіркою добрих побажань, які важко реалізувати за відсутності коштів у міському бюджеті. Також було вирішено низку земельних питань.

POSTUP - ПОСТУП
№110 (554),
30 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Конституцію змінять за Президентом
·Де поділися документи канцлера?
·Вуха львів"ян трохи відпочинуть
·Акт 30 червня 1941 року

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Науковцям допоможе влада
·Побавимось у політику?
·Виявлено наркопритон в "Індії"
·Комп"ютеризація освіти
·На ринках буде порядок
·Труп у контейнері, а немовля - на вулиці

НАША СТОЛИЦЯ
·Історія і християнство
·"Белзькі дзвони"
·Львів готується до чергового візиту президентів
·Акт 30 червня 1941 року
·Змарнований рік
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Конституцію змінять за Президентом
·В Україні буде помісна церква?
·День Незалежності буде помпезним
·Російська маніловщина з чеченським підтекстом

ПОСТУП У СВІТ
·Еліан повертається
·Шпигунська вежа
·Де поділися документи канцлера?
·Регіони готові до війни
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Продаються українські НПЗ
·DAEWOO нарешті продали
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Трошки оптимізму, або Деякі рефлексії глядача з виставки "Парсуна"
·Гастролі заньківчан у Москві
·Відважна ініціатива

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Юрій Василенко: "Інтерес до української культури з кожним роком зростає"

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·50 років RORORO
·Сучасне мистецтво ховає сталінізм
·Як Нептун падав у воду
·CHEF-D"OEUVRE

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Побутовий конфлікт чи кримінальна справа

СПОРТ-ПОСТУП
·"Абеле Шав"єре, відрубай собі руки!"
·Італія - у фіналі!
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Що їдять моделі?
·ГОРОСКОП