BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 червня 2000 року |

Результати можуть оскаржити

ПОРУШЕННЯ

Маркіян ВИШНЕВИЙ

Не виключено, що результати повторних виборів у деяких з округів буде визнано в судовому порядку недійсними, вважає заступник голови правління Комітету виборців України Євген Радченко.

Він зазначив, що на минулих виборах намітилася небезпечна тенденція, коли як адміністративний ресурс використовують не лише районні та обласні держадміністрації, а й суди, правоохоронні органи.

Так, за його словами, на одній з виборчих дільниць у 115-му окрузі міліція “миттю” відпустила двох жінок, затриманих під час демонстративної спроби на очах спостерігачів кинути в урну пачку бюлетенів.

У 41-му окрузі працівники міліції також відпустили чоловіка, який намагався кинути в урну пачку бюлетенів, і провели “інтенсивну” розмову зі спостерігачем, який склав акт про це порушення. Через деякий час спостерігача, який вийшов на вулицю покурити, вдарили по голові пляшкою, однак міліціонер роз’яснив потерпілому, що “нічого було виходити”.

Є.Радченко вважає, що кидання пачок бюлетенів в урни вже стало елементом технології. У більшості випадків це роблять представники команди кандидата, який програв, з провокаційною метою створити мотив для визнання виборів недійсними. Якщо кандидата, який програв, підтримує місцева влада, то суди, вважає він, зроблять для цього “все можливе”.

Разом з тим Є.Радченко підкреслив, що майже у всіх округах вибори, де кандидати перемогли з великим відривом у кількості голосів, неможливо непомітно кинути кілька тисяч бюлетенів. Тому зафіксоване кидання в урни пачок в кілька десятків бюлетенів не могло істотно вплинути на результати виборів і слугуватиме лише мотивом для їхнього спростування в суді. На минулих виборах було застосовано ще один новий елемент виборчих технологій, коли жителі сільської місцевості пишуть колективні заяви про неможливість узяти участь у виборах під приводом жнив і просять організувати голосування в полі. Проконтролювати, як вони проголосували, неможливо, оскільки спостерігачі при цьому не присутні, зазначив Є.Радченко.

Голова правління КВУ Ігор Попов повідомив, що виборчий процес на минулих виборах не став відкритішим і демократичнішим порівняно з парламентськими виборами 1998 року. Команди кандидатів уміло використали “ніші” у виборчому законі. Так, виборчу кампанію Ігоря Бакая (зокрема, агітацію до реєстрації І.Бакая кандидатом, що заборонено законом) вів фонд його прихильників, до якого сам кандидат юридично не мав стосунку, отже, не ніс відповідальності за його дії.

Прес-секретар КВУ Олександр Черненко зазначив, що на виборах у зв’язку з обмеженою кількістю мандатів і великою кількістю кандидатів, що боролися за них (в 10-ти округах балотувалися 134 кандидати, ще 45 зняли свої кандидатури під час кампанії. – М. В.), обстановка в округах була “дуже напруженою”. Так, о 21.55 у неділю неподалік приміщення однієї з виборчих дільниць у 36-му окрузі (м. Павлоград, Дніпропетровська область) покінчив життя самогубством через повішання голова цієї дільниці. За словами О.Черненка, прокуратура вважає причиною самогубства “особисті причини”.

POSTUP - ПОСТУП
№108 (552),
27 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Маємо ще десять депутатів
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Львів обрав традиції
·Доля Росії вирішується без неї

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пільговики зупинили автобуси
·Міський голова - кавалер папського ордену
·Результати голосування
·Вакансійна злива
·Погода наробила збитків

НАША СТОЛИЦЯ
·Кулик образився на Львів
·Галицький виборчий округ в особах
·Багато галасу з нічого
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Меншини захищає комісар
·Лі Пен згадував молодість, Ялту, вино
·Комуністи "з"їжджалися" вп"яте
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·В Україну допущено іноземні війська

ПОСТУП У СВІТ
·Третя таємниця
·Життя президента в небезпеці
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Дощова перемога ліберал-демократів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову сказав "ні"
·Поштовий перерозподіл Європи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вуличні вистави театру "Воскресіння"
·Великий український проект Григорія Гладія

ПІДСУМКИ У ПОСТУПІ
·На виборах перемогла місцева влада
·Президент вважає новообраних депутатів "своїми"
·Результати можуть оскаржити

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Катерина Грушевська: талан чи доля...

ХРОНІКИ У ПОСТУПІ
·Львівські хроніки з минулих літ

СПОРТ-ПОСТУП
·Залишилося четверо найсильніших
·Чи стане Піт Сампрас усьоме найкращим на Вімблдоні?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Том Вейтс у Варшаві
·ГОРОСКОП