BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 червня 2000 року |

Вуличні вистави театру "Воскресіння"

ФІЄСТА

Не минуло й кількох років відтоді, коли поодинокі виступи на площах міста духовного театру “Воскресіння” та інших труп, запрошених на єдиний в Україні міжнародний театральний фестиваль “Золотий лев”, ще сприймалися львів’янами як щось екзотичне. Тепер уже звиклося. Тепер це вже традиція, яку “воскресінці” на чолі з Ярославом Федоришиним плекають не менш ревно, ніж свої експериментальні пошуки на стаціонарному сценічному майданчику. Можна навіть сказати (і це без жодного перебільшення), що прем’єр майданних вистав мешканці міста чекають з не меншою цікавістю. Адже вони не тільки стають родзинкою кожного велелюдного свята, а й заслужено стали своєрідною візитною карткою Львова.

Ще з минулого святкування Дня молоді, який торік збігся із Днем Конституції, у багатьох у пам’яті залишилася прекрасна філософська притча “Святе і грішне”, розіграна акторами театру “Воскресіння” на перехресті площі Міцкевича. Цьогорічний День молоді, завдяки сприянню відповідного комітету при облраді, очолюваного Ярославом Кошубою, також відзначили вуличним дійством. Щоправда, руху на центральних магістралях міста не перекривали – обійшлися хідником навпроти Опери. Львів’ян, охочих подивитися казку із щасливим кінцем, незважаючи на дощ, зійшлося чимало. І багатьох із них феєричне дійство, щедро ілюміноване несподіваними піротехнічними ефектами, вразило злагодженою роботою акторів та допоміжного персоналу. Публіка щиро тішилася вигадливим декораціям, розкішним костюмам, дотепно зробленим лялькам, “живому” супроводу ударних інструментів та іншим неповторним атрибутам вуличної вистави, розуміння якої доступне не тільки академічним театрознавцям, а й посполитому глядацтву, привабленому святковим юрмищем.
“Фієста” поставлена Ярославом Федоришиним за оновленим сценарієм “Фієсти барельєфів”. З’явилися нові сюжетні ходи, нові персонажі, нові акробатичні етюди. Це романтична розповідь про вічні вартості: любов і зраду, прощання і чекання, вірність і підступність. Чи не тому вона особливо сподобалася дітлахам, спраглим доброї казки? Вони наївно, але точно вгадували, ким є кожен персонаж: ось темні та світлі сили, що керують долею героїв, ось витязь і красуня, король і королева, ось дракон, що вергає з пащі полум’я, ось вогненні письмена на стіні й дерево із золотими яблуками, ось воїн, кат, блазень, злі дрібнолюдки, кіннота, лялькові чоловік і жінка в народних строях, а ось знадлива зелена русалка, човник і великий вітрильний корабель серед кумедних хвиль і справжній рясний львівський дощ, золоті нитки якого підсвічував режисер Ярослав Федоришин, кермуючи особисто головною освітлювальною “гарматою”. Та які б трагічні колізії не зводили з пуття молодих закоханих дійових осіб, усе, як і належиться в казці, завершилося перемогою Добра над Злом. Апофеозом дійства став різнобарвний феєрверк, у відблисках якого актори виходили на уклін. Основне освітлення на той час уже відмовило, та це не завадило глядачам нагородити ексклюзивними оплесками гру акторів, яка їм найбільше припала до вподоби.

Вітаючи львів’ян із Днем молоді й запрошуючи приходити на інші вистави театру “Воскресіння”, його режисер несподівано... попрощався. Але це тільки на час, який трупа перебуватиме у тривалих гастролях. Справа втому, що, не встигнувши повернутися з польського міста Каліша, де саме нещодавно було показано “Фієсту”, колектив вирушає до Словенії, а звідти – знову до Польщі.

“Програма наших гастролей неймовірно насичена, – поінформував Ярослав Федоришин журналіста “Поступу”, коли вщухли музика й останні оплески. – Ми вирушаємо в дорогу 28 червня, а повернемося 18 липня. І весь цей час щодня даватимемо вистави. На переїзд, як справжній мандрований театр, залишатимемо тільки ніч. Окрім Словенії, куди нас запросили на фестиваль вуличних театрів, наш маршрут проляже через Ярослав, Жешув, Яблуніце, Хойніце, Краків, Варшаву, Щецінь, Гданьськ. До речі, у Варшаві це також буде не просто виступ, а участь у спеціалізованому фестивалі вуличних театрів. Саме тепер Європою котиться така театральна мода. Ми вже неодноразово отримували запрошення від оргкомітетів різних фестивалів, мали там виступи, й головне, що наші вистави дуже подобалися тамтешній публіці. Та ще й так, що громада Каліша запросила наш театр робити театралізовану постановку святкування Різдва під завершення II тисячоліття! Звісно, що ми не відмовилися від цієї пропозиції”.
Що ж до вітчизняного глядача, то й він не від того, аби вуличні вистави театру “Воскресіння” бачити частіше. Тим паче, що цей колектив вдячно слугував містові Лева, адже за статусом він – муніципальний.

Та скидається на те, що, окрім добрих театральних новин, є й прикрі звістки. Мало того, що ще й досі не цілком владнали фінансові справи нашого Міжнародного театрального бієнале, а на противагу тому точаться розмови про доцільність пріоритету фінансування регіонального огляду театральних колективів. Так ще й, як стало відомо “Поступу” з конфіденційних джерел, навряд чи львів’яни зможуть побачити якесь цікаве і високопрофесійне вуличне дійство на День міста. Цього разу режисером свята міські чиновники призначили свого кумпля – заслуженого діяча мистецтв Російської Федерації Мирона Лукавецького. І призначення це навіть якось не надається до коментарів.

POSTUP - ПОСТУП
№108 (552),
27 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Маємо ще десять депутатів
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Львів обрав традиції
·Доля Росії вирішується без неї

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пільговики зупинили автобуси
·Міський голова - кавалер папського ордену
·Результати голосування
·Вакансійна злива
·Погода наробила збитків

НАША СТОЛИЦЯ
·Кулик образився на Львів
·Галицький виборчий округ в особах
·Багато галасу з нічого
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Меншини захищає комісар
·Лі Пен згадував молодість, Ялту, вино
·Комуністи "з"їжджалися" вп"яте
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·В Україну допущено іноземні війська

ПОСТУП У СВІТ
·Третя таємниця
·Життя президента в небезпеці
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Дощова перемога ліберал-демократів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову сказав "ні"
·Поштовий перерозподіл Європи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вуличні вистави театру "Воскресіння"
·Великий український проект Григорія Гладія

ПІДСУМКИ У ПОСТУПІ
·На виборах перемогла місцева влада
·Президент вважає новообраних депутатів "своїми"
·Результати можуть оскаржити

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Катерина Грушевська: талан чи доля...

ХРОНІКИ У ПОСТУПІ
·Львівські хроніки з минулих літ

СПОРТ-ПОСТУП
·Залишилося четверо найсильніших
·Чи стане Піт Сампрас усьоме найкращим на Вімблдоні?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Том Вейтс у Варшаві
·ГОРОСКОП