BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 червня 2000 року |

Багато галасу з нічого

або Як меншість обирала собі депутата

ХРОНІКА

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Вельми тішить, що ми, себто львів’яни, обрали собі ще одного, сподіваємося, гідного депутата. Вельми шкода, що це були не зовсім ми, а наша меншість. За даними окружної виборчої комісії, в неділю проголосували тільки 48 тисяч (25,16%) наших співгромадян у цьому окрузі, і, як звикло, це були переважно люди похилого віку. Аж ніяк не ставимо під сумнів правильності, легітимності й вартісності їхнього вибору, та у Верховній Раді наші інтереси представлятиме депутат, обраний не просто меншістю, а меншістю меншості, адже переможцеві віддали голоси 19 тисяч львів’ян – 42% з тих, хто брав участь у виборах.

Якщо добре пошукати, то можна знайти багато причин, які відбили у виборців бажання голосувати, але, попри все, з певністю скажу, що цікавилося цими виборами значно більше народу, ніж це показують протоколи комісій. Тож тим, хто сам не був і не бачив, розповімо, як воно було. По-перше, за два останні дні до виборів відмовилися змагатися за депутатський мандат ще троє кандидатів – Цинко, Бєлов і Вовк, – тож їхні прізвища було “заштамповано” в уже готових бюлетенях. По-друге, самі бюлетені були надруковані на блакитному тлі, містили рельєф на місці відриву, і слово “дільниця” там було надруковане з пропущеним складом, себто “діль ця”, – це, власне, і був той таємний знак від голови ОВК Ігоря Гарматія, який мусив унеможливити підробку цього вельми важливого документа.

Ще однією особливістю позавчорашніх виборів, але вже іншого характеру стала просто небачена досі кількість спостерігачів. Усього на 82 дільницях у 115-у окрузі працювали 1 тисяча 255 спостерігачів. Якщо додати до цієї цифри представників ЗМІ, довірених осіб і самих кандидатів, то на одну дільницю “згрубша” припадало 20 осіб, котрі пильно стежили за перебігом голосування та підрахунком голосів. І це при тому, що, скажімо, на виборчій дільниці №79 (Обласна клінічна лікарня) голосували тільки 4 виборці, на дільниці №78 – 3, а №80 (Охматдит) – жодного виборця.

Протягом дня були чотири випадки затримання осіб (справи передано до прокуратури), котрі намагались укинути в урну пачки вже “проголосованих” бюлетенів. На дільниці №77 серед п’ятисот бюлетенів спостерігач від Комітету виборців України виявила близько двохсот, у яких прізвища вибулих кандидатів було заштамповано іншим чорнилом (фіолетовим замість синього). За неперевіреною інформацією, всі неправдиві бюлетені були “проголосовані” за демсоюзівського кандидата. Чимало скарг було на спостерігачів і довірених осіб Тараса Чорновола, котрі, мовляв, проводили відверту агітацію на дільницях, почепивши на груди “бейджики”, які радше нагадували агітаційні плакати.

Попри все це, сьогодні жоден із кандидатів не задекларував бажання опротестовувати результати виборів, а те, що Тарас Чорновіл учора вже де-факто здобув мандат завдяки меншості, ніяк не применшить ваги його статусу народного депутата. Хіба трохи підсолодить пігулку менш успішним його конкурентам.

POSTUP - ПОСТУП
№108 (552),
27 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Маємо ще десять депутатів
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Львів обрав традиції
·Доля Росії вирішується без неї

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пільговики зупинили автобуси
·Міський голова - кавалер папського ордену
·Результати голосування
·Вакансійна злива
·Погода наробила збитків

НАША СТОЛИЦЯ
·Кулик образився на Львів
·Галицький виборчий округ в особах
·Багато галасу з нічого
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Меншини захищає комісар
·Лі Пен згадував молодість, Ялту, вино
·Комуністи "з"їжджалися" вп"яте
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·В Україну допущено іноземні війська

ПОСТУП У СВІТ
·Третя таємниця
·Життя президента в небезпеці
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Дощова перемога ліберал-демократів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову сказав "ні"
·Поштовий перерозподіл Європи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вуличні вистави театру "Воскресіння"
·Великий український проект Григорія Гладія

ПІДСУМКИ У ПОСТУПІ
·На виборах перемогла місцева влада
·Президент вважає новообраних депутатів "своїми"
·Результати можуть оскаржити

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Катерина Грушевська: талан чи доля...

ХРОНІКИ У ПОСТУПІ
·Львівські хроніки з минулих літ

СПОРТ-ПОСТУП
·Залишилося четверо найсильніших
·Чи стане Піт Сампрас усьоме найкращим на Вімблдоні?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Том Вейтс у Варшаві
·ГОРОСКОП