BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 червня 2000 року |

Галицький виборчий округ в особах

КОМЕНТАРІ

Олександр ШУМЕЛЬДА

Вчора, за гарячими слідами, “Поступ” опитав основних учасників довиборів у 115-у Галицькому виборчому округу. Всім претендентам було поставлене одне загальне запитання: “Як ви оцінюєте минулі довибори?”. Результати опитування пропонуємо вашій увазі:

Тарас ЧОРНОВІЛ – народний депутат-елект (19039 голосів):
– Ця перемога була дуже і дуже потрібна не тільки мені, але й усім нам. Найголовніший вислід не в тому, що пройшов Тарас Чорновіл, а в тому, що ми не пропустили тих людей, котрі не мають права захоплювати владу в усій Україні, й тим паче у нас, у Львові. Львів відстояв свою честь – це найголовніше. Несподіванкою стала примітивність методів, якими намагалися сфальшувати вибори. Мені здається, що ті люди, котрі хотіли змінити результат виборів, не оцінили того, що це саме Львів, не оцінили тих людей, котрі тут живуть. Вони прийшли сюди з типовими київськими методами, які у Львові просто так не можуть спрацювати. Ми довели, що ми європейці, у Європі не можна так брудно працювати.

Ігор БАЛИНСЬКИЙ – керівник прес-служби ЛОО партії “Демократичний Союз”, яка кандидатом на довибори висунула Зиновія КУЛИКА (7829 голосів):
– Коментуючи позавчорашні довибори до Верховної Ради України, перш за все потрібно говорити про те, що вони не відбулись. Адже 25% виборців далеко не об’єктивно відображають стан виборчого округу та настрої, які в ньому панують. За нашими підрахунками, реальний електорат Тараса Чорновола налічує близько 20 тис. виборців. Ось, власне, вони і мали вирішальний вплив на ситуацію. У разі участі бодай 40% виборців картина була би кардинально відмінною – на користь нашого кандидата Зиновія Кулика. Ми не оскаржуватимемо результатів виборів: за чинним законодавством, усе в нормі; ми просто вважаємо їх такими, що не відбулися згідно з демократичними стандартами. Незважаючи на нецікавість позавчорашніх довиборів, ми вважаємо їх позитивними, оскільки 8 тис. голосів за Зиновія Кулика – це хороший зачин партії, яка на Львівщині почала діяти лише цього року. Крім того, в усеукраїнському масштабі – в Житомирі й у Миколаєві – кандидати від ДемСоюзу перемогли. Тут ми маємо друге місце. Я вважаю, що це хороший результат. І, нарешті, ми бажаємо народному депутатові Тарасу Чорноволу реально довести аванси, роздані йому його командою та виборцями. Хотілося б, аби людина, котра перемогла, була в парламенті представником округу, а не частиною великого загалу, що натискає на кнопки при прийнятті важливих рішень.

Степан ХМАРА, кандидат на довиборах (2730 голосів):
– Позавчорашні довибори стали апофеозом мафіозної демонстрації, як проводити вибори за брудними технологіями. Річ у тому, що в окрузі не було жодної дільниці, на якій би не було зареєстровано порушень. Нехтування нормами та правилами, нахабне ігнорування закону та моралі позавчора сягнули кульмінації. У нашій державі, в цій надзвичайно складній психологічній ситуації нормальні вибори неможливі. Дуже прикро, що найбільше це проявилось у Львові, місті, яке відіграло визначну роль у національному відродженні України. Позавчорашні довибори – це поразка не моя, а львів’ян. І це бридко. Це страшно. Я вважаю, що брутально фальсифіковані вибори не може назвати перемогою жоден кандидат. Адже виборів не було – був фарс. У максимально деградованому суспільстві робити такі вибори – це нечесно, це по-блюзнірськи. Не можу привітати Тараса Чорновола з такою перемогою: для мене він білий аркуш паперу, який сам іще нічого не зробив, не показав себе, а лише використав ім’я батька. Я та моя команда робили вибори чесно, бо я чесний політик. Але ми зустрілися з небажанням шанувати закон. Я не готовий сказати, чи будемо ми
оскаржувати результат виборів у суді: у кримінальній державі робити вигляд, що у нас є чесний суд, – це теж блюзнірство, теж фарс. Ми згрупуємо факти порушень і після ретельного аналізу приймемо остаточне рішення. Можливо, ми оскаржуватимемо результати, принаймні, щоби проілюструвати “чесність” нашої судової системи. Та остаточно рішення ще не прийняте. І, нарешті, я щиро співчуваю львів’янам, котрих кинули у болото кримінальної олігархії.

Віктор МУСІЯКА, кандидат на довиборах (2190 голосів):
– Загальне тло позавчорашніх виборів було дуже напружене. Проте, незважаючи на численні порушення та фальсифікації, я не ставлю під сумнів загального результату виборів: іще зранку я зателефонував Тарасові Чорноволу і привітав його з перемогою. Незважаючи на те, що я посів лише п’яте місце, я не розчарований результатами виборів. Просто галичани віддають перевагу ідеології, а не практичній діяльності. Львів’янам потрібно налаштуватися на те, що вони самі обирають владу, тому повинні більше уваги приділяти глибокому аналізу процесів формування цієї влади. Я думаю, що, зважаючи на спринтерський характер довиборів, я показав максимальний для себе результат. З об’єктивних причин (брудна робота політиків “учорашнього дня” навіть особисто проти мене, зрада людей, котрих я вважав своїми соратниками тощо) я зайняв лише п’яте місце. Я вдячний львів’янам за корисність і цікавість позавчорашніх довиборів і ще раз вітаю переможця, бажаю йому стати гідним продовжувачем справи батька.

Валерій ПРОВОЗІН, кандидат на довиборах (1766 голосів):
– По-перше, мене здивувала пасивність виборців, причім як українських, так і російських. Ми сподівалися на вищий рівень участі електорату у виборах. Ми усвідомлюємо, що розбудити російський електорат, як ми сподівалися, нам не вдалося. Хоча струсонути його ми таки струснули – це показує моє шосте місце. По-друге, мене здивувала перемога Тараса Чорновола, причім перемога чиста, без фальсифікацій. Ми переконані, що перемогою Тарас завдячує лише прізвищу свого покійного батька, оскільки у нього немає ні досвіду роботи, ні якихось значних заслуг перед львів’янами тощо. Тому можна вважати, що Тарас Чорновіл отримав значний аванс від виборців, який йому треба буде сторицею відпрацювати. Ми щиро вітаємо його з перемогою і бажаємо йому щасливої роботи у Верховній Раді України. З приводу другого переможця – Зиновія Кулика – ми можемо лише сказати, що він пролетів, як “фанера над Парижем”. Витративши шалені кошти на довибори, які, до речі, могли піти на важливіші речі, отримати так мало голосів – це прикре непорозуміння, відверта поразка, з чим його привітати аж ніяк не можемо. І нарешті, хочу подякувати всім працівникам виборчих комісій, котрі чітко, професійно, запобігаючи багатьом порушенням, працювали, чим забезпечили правдивий результат виборів.

Михайло ХВОЙНИЦЬКИЙ, кандидат на довиборах (743 голоси):
– Позавчорашні довибори у 115-у Галицькому виборчому окрузі, на мою думку, пройшли нормально. Результати виборів щодо мене пояснюються тим, що мої виборці не прийшли на дільниці. Це викликане багатьма причинами: літо, хороша погода, та головне – це те, що виборці зневірились у можливості щось змінити в державі, в тому, що від них щось залежить. Незважаючи на те, що на дільницях зафіксовані численні порушення, в тому числі відзняті на відеоплівку, хочу сказати таке: як кандидат, котрий ішов до кінця, я не можу висловити задоволення результатами виборів, – пояснюється це особистими амбіціями. Проте з тих кандидатів, котрі були, Тарас Чорновіл – найгідніший претендент і найкращий переможець. У цьому сенсі я задоволений результатами виборів. Позавчорашні вибори показали, що Львів залишився вірним своїм традиціям, ми не дали перемогти олігархам. Ми залишилися галичанами, вірними своїм традиціям, львів’янами, котрі ще раз підтвердили гасло: “Львів – понад усе”. Мої вітання переможцеві.

POSTUP - ПОСТУП
№108 (552),
27 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Маємо ще десять депутатів
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Львів обрав традиції
·Доля Росії вирішується без неї

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пільговики зупинили автобуси
·Міський голова - кавалер папського ордену
·Результати голосування
·Вакансійна злива
·Погода наробила збитків

НАША СТОЛИЦЯ
·Кулик образився на Львів
·Галицький виборчий округ в особах
·Багато галасу з нічого
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Меншини захищає комісар
·Лі Пен згадував молодість, Ялту, вино
·Комуністи "з"їжджалися" вп"яте
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·В Україну допущено іноземні війська

ПОСТУП У СВІТ
·Третя таємниця
·Життя президента в небезпеці
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Дощова перемога ліберал-демократів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову сказав "ні"
·Поштовий перерозподіл Європи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вуличні вистави театру "Воскресіння"
·Великий український проект Григорія Гладія

ПІДСУМКИ У ПОСТУПІ
·На виборах перемогла місцева влада
·Президент вважає новообраних депутатів "своїми"
·Результати можуть оскаржити

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Катерина Грушевська: талан чи доля...

ХРОНІКИ У ПОСТУПІ
·Львівські хроніки з минулих літ

СПОРТ-ПОСТУП
·Залишилося четверо найсильніших
·Чи стане Піт Сампрас усьоме найкращим на Вімблдоні?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Том Вейтс у Варшаві
·ГОРОСКОП